Страница 39 от 188 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #571

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Работят с японски ток, по-калоричен е и лапат по-малко.
    И ги продават вече - разработени.

    Аруба, той минимума "топли" повече на охлаждане.

    estqwerty и aruba_man харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #572

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    новите машини от висок клас на 100 волта са с 50% до 100% по скъпи отделно за тях не може да се ползва кредит енергийна ..
    ако ти се дават 3к за 9ка скачай .. от друга страна ниския им клас го направиха по орязан от тия на 220 волта с външни тела от по 20 кг ( Тошиба имат модел със 17 кг външно ) и не си заслужават парите .. остава вариант за втора употреба ,мен лично не ме устройва - в хубавото ни жилище ако сложа някакво пожълтяло ожулено вътрешно тяло жена ми ще ме изсели
    aruba_man и smqnab харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #573

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз също не искам втора употреба.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #574

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ALEXI ,за пожълтялото и ожулено тяло си прав до толкова,до колкото не избереш правилния човек.наистина всеки решава какво да купи,но при такава скъпа техника се гледа-икономия,комфорт и надежност .скромния ми опит на ползвател показва,че за момента ЯПОНКИТЕ са мнооооооооого пред другите(говоря за качествените модели).

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #575

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    опита ти наистина е скромен ,аз примерно имам 100 волтова машина от 2008 ,и то купена нова .. ами ... машина .. не е космическа техника .. сега вече ако смениш някакви базовки на 220 волта с висок клас на 100 волта - то круши и ябълки не се сравняват нали знаеш .. до скоро почти нямаше климатици на 220 волта с КОП над 5 ,вече има доста модели на достъпни цени .. относно икономия а и надеждност аз лично разлика не виждам щото Хитачито в старото ми жилище от 2002г още работи .. комфорта зависи от класа на климатика .. базовите на 100 волта си имат забележки и те ,но просто там няма климатици от сорта на мидея осака хайер и други боклуци та да ги сравним ,само че и цените им почват от 1200-1400 без монтажа за 22ка с доста скромни параметри ..

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #576

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    И след толкова написано Дайсекай-я 6-цата пак ми остава един от фаворитите за нов 220V климатик . Истинска плазма , 41 кг външно с приличен коп и приличен минимум и най-добрия дефрост . Има ли дефрост и он-оф има догонване на температурата има пукане и преливане ... факт е при него това го няма . Вътрешното тяло било 9 -кг да толква е , но си остава един от най-добрите климатици за нашия пазар и след излизането на новите модели . Скоро дано видим и новия Дайсекай . Втора употреба се намират не боядисани и добре боядисани много запазени върхови модели с уникални параметри и 3 годишна гаранция климатици на доста прилични пари .
    .....
    dokkito с това се различават 100V :

    Hitachi S28T 11.5 кг вътрешно и 41 кг външно , кило и половина фреон , 2 ТРБ-та , двуредов топлообменик , двустранна аспирация (вкарва пресен въздух ) , контрол на влажността в помещението
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.5 ~ 8.3), 12287 BTU (1707 ~ 28328)
    Консумирана електроенергия: 550 W (65 ~ 1990)
    COP: 6.55 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 6.0 kW, 20478 BTU
    Консумирана електроенергия: 1760 W
    APF: 6.4

    Адски тих , няма пукане и преливане на фреон , реално нисъм минимум виждам го с часове да седи под 100W Не се форсира след дефрост . Ако не бараш градусите размразява адски рядко не по време даже със седмици може да не дефроства . Ето и запазване на мощността при отрицателни температури
    s28t.png
    Този пост е редактиран от Madj0; 06-04-13 в 14:56.
    smqnab и spas.slavchev харесват това.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #577

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Може ли някой да препоръча читав бояджия на вътрешни тела. Навремето Велев.Клима беше боядисал в червено едно Фуджитсу, много добре беше станало. Мисля да боядисам Тошибата в цвят ''кестен', тъй като паркета и интериорните ми врати са в цвят кестен и вътрешно в такъв цвят ще пасне идеално на интериора. Има едни Саньо-та от EX серията в цвят кестен или златен дъб. Страхотни са.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #578

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Има едни Саньо-та от EX серията в цвят кестен или златен дъб.
    Абе мани ги тия дървета!

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #579

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аруба и да го боядисаш Саньо няма да стане
    Kasap и aruba_man харесват това.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #580

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ето го творението на Велев: 30102010754.jpg
    Супер го е направил. Изпипал е дори и най-дребния детайл. Даже май го беше боядисал без да сваля вътрешното тяло. 50 лева бих дал на такъв майстор. Дори и да на стане Саньо, Тошибата в цвят кестен ще пасне идеално на жълтата мазилка.

    Edit: Ей сега четох в bg-mamma, че имало някакво самозалепващо фолио в различни цветове и десени по строителните магазини, ставало и за климатици. Много са в час в него форум с новите тенденции.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 06-04-13 в 16:20.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #581

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    нещо не ме кефи тоя червения климатик .. виж фолио е по добра идея .. нещо като дървен фурнир или каквото му харесва на човек .. ако се направи с внимание към детайла ще стане красиво

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #582

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Климатика от снимката го демонтирахме от едно кафе на собственика разглобихме го за измиване но пластмасата беше пожълтяла от цигарения дим. И човека си го занесе на бояджия панела да го боядиса в нюанса на стената.
    Иначе с фолио карбон което ми хартиса съм направил моя Дженерал IMAG0016.JPG

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #583

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аруба, ако ще слагаш фолио потърси в свястна рекламна агенция, доста по-добри са като качество.
    aruba_man одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #584

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Giggio Виж публикацията
    Аруба, ако ще слагаш фолио потърси в свястна рекламна агенция, доста по-добри са като качество.
    Или в магазин за автоаксесоари и тунинг, 3D фолио-има го в най-различни разцветки.
    aruba_man одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #585

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Дай линк, но не за 5 секунди да покавзва 140 вата. Давам за пример моят видеоклип. 5 минути JDR-a работи на 260 вата консумация, мога да го снимам с часове как работи и на 50-70 вата. Аз не съм против Тошиба, аз съм против вътрешно тяло на климатик за над 2000 лева да е 9 килограма. Например 5-а серия ми се вижда по-удачен избор. Но това е моята гледна точка. Аз Дайсейкай 6 за тези пари не бих си купил. Потребителят да чете и е негова работа на кого да се довери.

    Edit: Някъде бях чел, че минимумът на Тошиба под +2 градуса се вдигал. Но моят тази зима съм го виждал до -2 градуса да си работи на 260 вата консумация в 35 м2 и то с часове. Пиша го за да се знае за поколенията. И си показва външната температура доста точно за разлика от разни сайтове синоптик ала-бала, които понякога се актуализират след 2-3 часа.
    Защо , не препоръчаш някой дайкин на човека , няма читави модели , или , все пак са номер 1 , и защо все моята Тошиба това , моята Тошиба онова , дай клип с някой от твоите дайкини , да видим до колко пада и за колко време , под 1000 W пада ли изобщо тая висша класа , все пак на цени ги докарват , колкото Тошиба 6 серия , но на качество нещо не могат( дефрост изобщо не правят , когато е топло ) , а и нещо снимката не ти е актуална вече след като пишеш само за твоята Тошиба вече , да не си забравил да я смениш .
    aruba_man одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 188 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе