Страница 89 от 188 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1321

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако ще си взимаш този панасоник, вземи си този който се води CU-RE12PKE-3. Не случайно ти наблягам на 3-то...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #1322

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте на всички,

    от миналата година съм в нов апартамент, и след като инвестирах няколко дена в четене на този прекрасен форум, сериозно се замислям за инвестиция на скъп климатик.
    Положението е следното: нов блок, вече населен, изолация 5 см каменна вата, добра 5 камерна пвц дограма, предпоследен етаж, софия.
    Помещение: хол с кухня, юг изцяло, изцяло вътрешен - само една външна стена, квадратна форма, около 35 кв.,очертава се да не ме отопляват само от едната страна.
    желана температура около 23 градуса зимата
    Моделите на които съм се спрял:
    нокрия

    дайсекай 5 13ка
    Климатик Toshiba RAS13PKVP-E/RAS13PAVP-E SUPER DAISEIKAI5
    фуджитсу генерал ЛТ серия 12ка
    Климатик Fujitsu ASYG12LTCA/AOYG12LTC

    сега въпросите:
    кой според вас е най подходящ, като се има предвид, че обмислям монтаж срещу вратата с цел да отоплявам и коридора и отчасти спалнята(10кв.) (изцяло вътрешни), като разбира се не очаквам еднакви градуси, а по скоро просто да отварям и да отива по малко топло натам.
    2. колко е минималното разстояние, което се оставя към тавана и може ли климатика да се монтира над прозорец - имам 34.5 см - за да е монтажа срещу вратата?

    предполагам, че ще ме посъветвате за нокрия, но понеже не съм специалист, искам да разбера дали е наистина така, защото най ми е на сърце тошибата, т.е. какви са предимствата освен мощността и имам ли нужда от запас като се има предвид че апартамента е доста топъл и ще очаквам ниски сметки поради голямата първоначална инвестиция.
    С оглед на бюджета съм за фуджитсу генерал-а

    Знам, че тук има много професионалисти като Александарс, Мега, а и останалите колеги и предварително благодаря за всички мнения и съвети.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от justify; 28-07-13 в 14:31.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1323

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Нокрията.Фуджицуто и тошибата ще се мъчат в тези 35 квадрата ново жилище в София.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1324

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Нокрията.Фуджицуто и тошибата ще се мъчат в тези 35 квадрата ново жилище в София.
    Джъсти, това прозвуча като виц, особено за нокрията...
    diksanal одобрява това.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1325

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    След нокрията има точка.Ще се мъчат само тошибата и фуджицуто в зависмост от зададената вътрешна температура и от "актуалната" външна температура.
    Препоръката е за закупуване на нокрията-защото той човека пита кой от трите климатика е подходящ.

    Ако има желание може да закупи и тошибата или фуджицуто в тези 35 квадрата, но аз не бих като имам предвид:
    обмислям монтаж срещу вратата с цел да отоплявам и коридора и отчасти спалнята(10кв.) (изцяло вътрешни), като разбира се не очаквам еднакви градуси, а по скоро просто да отварям и да отива по малко топло натам.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1326

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Джъсти, извини ме. Точката ми я убегнала.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1327

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ето един линк какви обеми са подходящи за различните моодели на Дженерал.http://www.bulclima.com/support/garanciy

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1328

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Значи, ако реша да ида за седмица на ски зимата, трябва да си оставям "климатизаторите" да работят, за да им важи гаранцията?!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1329

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами ти си решаваш дали евентуално ще чакаш после сервиза
    Ходих на диагностика на климатик който беше дефектирал и жената каза на мъжа си еми сега дето го гасиш постоянно трябва да купим нов климатик. Беше дефектирал компресора.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1330

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Най-малкото не е комфортно . И много зависи от жилището при мен температурата за някоко дни става почти като външната за 1 седмица зимата при външна темпертура от -3 до -10 в хола беше станало 6 градуса . Смятаи с климатик кога ще направиш 24 градуса ... Щом с газов котел ми отне доста време да стопля апартамента .

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1331

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За комфорта съм съгласен. А това, доколко ще паднат температурите в помещенията, зависи от топлинните загуби. Примерно, във всекидневната климатизаторът работи по около 10 часа дневно делнично, когато има хора, а температурата никога не пада под 16 градуса. Темперирането на помещението става за около 30 минути, поддържам около 21 до 22 градуса. До сега, 13 години нямам изгорял компресор. Обичайните зимни температури в Пловдив са около -6 до -8 градуса. За да изгори компресор, трябва да има нещо дълбоко сбъркано в системата, наричана за простота "ТАРАЛЯСНИК". Децата ни ги учат в училищата да изразходват разумно енергията и да опазват околната среда. Всеки търговец, опитващ се да пробутва таралясници на пазара, следва да се отстранява или да си коригира асортимента. И без това на малкия ни и неплатежоспособен пазар са прекалено много.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1332

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Компресорите не изгарят а се повреждат механично.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1333

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Вальо, вярно ли не си виждал електрически изгорял компресор?!

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1334

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Има ли значение дали ще е повреден механично или изгорял електрически? И в двата случая таралясникът става паметник! Ако случайно се случи температурите да паднат до -15, и аз не ги спирам, само им свалям температурата на 17 градуса. И не, за да ги жаля, а за да не изстива много къщата!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    23
    #1335

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако някой може да помогне. Търся климатик за около 13-14 квадрата спалня (към 33 кубика). Стаята е с южно изложение, една външна стена с пвц дограма. Бюджета е 1000лева с монтажа (ако е възможно) ще се ползва за отопление и охлаждане. За град София става на въпрос, мерси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе