Страница 49 от 188 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #721

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Сравнителни таблици за двата модела.
    ME-vs_-MHI_JPGLi9Glo7.jpg

    Това са лабораторни изследвания при строго определени условия, в реалността картинката може да е друга. МХИ е с малко по-мощен компресор и по-тежко външно тяло. Цената също е в полза на МХИ.
    Успех!
    diksanal, Kasap и justify харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    20
    #722

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте отново разполагам със 1800 лв заедно с монтажа . Ако може да да ми дадете и още някое мнение за други марки и модели климатици. Трудно ми е да избера , тъй като в стаята където ще се слага климатика ще се гледа новородено бебе ....Toshiba RAS B10 SKVP-E Super Daiseikai3. Какво ще кажете за този модел ...
    Благодаря предварително !
    Този пост е редактиран от Ickata Mekerov; 23-04-13 в 10:53.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #723

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами посочените по горе климатици ще се справят с 15-те квадрата . Ти относно филтри за пречистване на въздуха ли се чудиш какво да вземеш ? Ако е така гледам вдигнал си бюджета може да погледнеш FD25VA гледах го някъде за 1850 лв с монтажа , в 15 кв ще топли , или конкурента му ZJX-S на МХИ . Toshiba daisekai 3 изглежда хубава машина нямам наблюдения над нея бях чел някъде за проблем с някви лагери на панасоник във вътрешното тяло ( това преди доста време )

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #724

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ickata Mekerov, За Daiseikai не ти достига бюджета. Може да се впишеш в 6-та серия, но с кредит ЕЕ. 3-та серия е корава машина, но не се произвежда отдавна и ако я намериш ще е доста полежала по складове и витрини. FD25VA за 1850 лв. може да е с външно тяло на GE серията. Погледни и Panasonic 9NKE-3 или 9PKE (новия модел) поне имат йонизатор и пари ще ти останат.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #725

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Toshiba daisekai 3 изглежда хубава машина нямам наблюдения над нея бях чел някъде за проблем с някви лагери на панасоник във вътрешното тяло ( това преди доста време )
    Да бе, пълно е с мнения от рода на "машината е скапана, защото може да й свирнат лагери на 3-тата година". Впрочем, въпросните лагери струват 15лв.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #726

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ... Лагерите са 15 лв. но смяната им не е толкова. Не вски може да си ги смени сам. Доста хора от форума търеха мотори след подобни опити. А лагери може да свирнат на доста машини.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #727

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    MSZ/MUZ FD25VA, ама вярно не се намира под 1950 лв с монтажа , явно има крайна задължителна цена, наложена от вносителя.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-04-13 в 11:37.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #728

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    III е желязна машина от всякъде и наистина за жалост, вече се намират само разни останали бройки тук-там.4 зими вече я ползвам никакви проблеми в никакво отношение.Наистина имаше проблемни серии вътрешни мотори, но в гаранционния срок гаранцията ги покриваше.Аз моя мотор направо го смених с ТОШИБСКИЯ ICF от V-а серия /напълно заместими/ и никакви грижи.И лагери могат да се сменят, както казват колегите.Ако намериш някъде останала машина и ти се вмества в бюджета, лагерите на мотора не трябва да те спират да си я вземеш.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    4
    #729

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте!
    Моля за съвет, мнение и препоръки?В следващите дни трябва да си напазарувам климатик Търся климатик главно за отопление, става въпрос за всекидневна: размери - 31 кв.м,на 255см височина, PVC дограма, една външна стена, първи етаж ,източно изложение.
    Та за сега съм се спрял на Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V, Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5, Mitsubishi MSZ FH 35 VE или Daikin FTXS35K?

    Моля за съвет

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #730

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Слаби са за тази кубатура. Слагай Нокрия 14-ка.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    4
    #731

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Toshiba, Daikin или Mitsubishi

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #732

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jovan Виж публикацията
    Toshiba, Daikin или Mitsubishi
    И трите, които си посочил ще се озорят в това помещение. Парите са си твои, обмисли добре вариантът за Нокрия.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #733

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    jovan, помисли върху варианта за Toshiba RAS-13SKVP2-E Super Daiseikai 6

  17. Lokoto
    Guest
    #734

    Избор на климатик за кухня, за лятото.

    Наближава лято и жега и жената започна отново да ме врънка да купя климатик за кухнята.Можете ли да ми предложите някакво не много скъпо климатиче, което няма да се ползва за отопление през зимата, но е възможно да го пускам за отопление за 20-30 дни през преходния период, докато още няма парно. Ето и отговорите на предварителните въпроси:
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Кухня.
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    Охлаждане основно!
    3.
    Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;20 кв.м 74 куб.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ, двоен стъклопакет, КА, с щори
    в) квадратура на прозорците;12 кв.м
    г) изложението на помещението; запад-югозапад.
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)? 3 етаж. панелно жилище.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; Кухня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? лято – 22-25 гр.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Има от всички страни Фибран – 80 мм.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? Печка- готварска, хладилник, фризер, пералня, съдомиялна… Естествено, че няма да работят всички едновременно, но най проблемна е готварската печка, нали?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. около 1000 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? при температура над 27 гр.
    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. Няма нещо характерно. елементарно правоъгълно помещение.

    Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете да избера към какво да се насоча при закупуването му.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #735

    Отговор: Избор на климатик за кухня, за лятото.

    Първо казваш, че няма да го ползваш зимата, след това, че ще се ползва цялосезонно? Тази сума от 1000 лв. с монтажа ли е или не?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 188 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе