Страница 165 от 188 ПърваПърва ... 115155163164165166167175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #2461

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте!

    Предстои ми закупуване на климатик за детска стая 12,5кв/2,70м височина, етаж 1,троен стъклопакет,изолация 8см стиропор, изложение югоизток.
    Та, моля за съвет.
    Спрял съм се на тези модели:
    LG D09AK.NSB/S09AK.UL2 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    Климатик RSG 09 LMC Fuji Electric
    http://Mitsubishi SRK/SRC 25 ZJP-S

    Като приемам и други предложения, климатика ще се ползва за отопление и да не е особено шумен- съседката над нас е много нервна
    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #2462

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ако това е риторичен въпрос, обяснете на невежата, моля

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,520
    #2463

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    dodo би ли споделил кой са другите проблеми на дайсейкай 5
    Не е за тази тема отговора. Проблемите са чисто ергономични, с изключение на софтуерния бъг на плазмата. По никакъв начин не засягат комфорта и работата на изделието. Лично аз съм доволен от избора

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2464

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kamiem Виж публикацията
    Здравейте!

    Предстои ми закупуване на климатик за детска стая 12,5кв/2,70м височина, етаж 1,троен стъклопакет,изолация 8см стиропор, изложение югоизток.
    Та, моля за съвет.
    Спрял съм се на тези модели:
    LG D09AK.NSB/S09AK.UL2 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    Климатик RSG 09 LMC Fuji Electric
    http://Mitsubishi SRK/SRC 25 ZJP-S

    Като приемам и други предложения, климатика ще се ползва за отопление и да не е особено шумен- съседката над нас е много нервна
    Предварително благодаря!
    Аз бих сложил Mitsubishi SRK/SRC 20ZJ-S, при тази кубатура и изолация! Ако не си съгласен, то тогава LG-то.
    RSG 09LMC, според мен въобще не заслужава внимание с това 20кг. външно тяло, освен ако не ти го дадат за 7-800лв!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #2465

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колега силно не ти препоръчвам модела LG D09AK.NSB/S09AK.UL2, купих го преди 2 месеца един месец откара в сервиза, защото голяма част от тази серия има фабричен дефект и забиват на "Preheat", неописуемо е да се събудиш на 15 градуса, при положение че си заспал на 24 със включен климатик. През 15 минути включва тоя preheat и спуска автоматично крилото надолу, като в стаята температурата пада и не виждам смисъл от тази опция, което не е описана никъде. Сега се боря да го върна в ТМ, защото съм зверски недоволен от климатик за 1300лв. Климатици като panasonic,haier и т.н. я нямат тази опция и работят страхотно. Не прави грешката да си купуваш този модел на LG.

    п.п. Идваха техници и кой ли не и се опитват да ме убедят, че тази опция била едва ли не страхотна, само и само да не става въпрос за връщане. Ще ги гоня до дупка, защото 1-во не дават ръководство на Български, 2-ро никъде не пише за въпросната опция, която освен да ти докара синозит друго не може. Инвертор да гаси през 15 минути външното тяло и да духа студено било нормално според LG ?!?!? До сега не е обледявал или замръзвал нито 1 път, защото е под навес на скрито от вятър и дъжд място и въпреки това спира през 15 мин. било заложено софтуерно и нямало как да се промени..... а кажете какво да правя ?
    Този пост е редактиран от LSGI; 12-12-13 в 21:51.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2466

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    а кажете какво да правя ?[/QUOTE]
    да четеш и питаш преди да купиш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #2467

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, искам да си купя климатик за хол 18м2. Стаята е панел с южно изложение с дограма, пред нея има тераса пак с дограма, сложих и итонг на терасата. Като цяло стига да има слънце дори през зимата температурата без проблем достига 20 градуса, а на терасата е направо баня! Пиша всичко това, защото след много четене харесах Митцубиши SRK20ZJX-S. Въпроса ми е този модел ще стига ли за въпросната стая или трябва 25-ицата? Какво друго бихте препоръчали? Предпочитам сега да хвърля малко повече пари, но да знам че ще ми харчи малко в бъдеще.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,689
    #2468

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Вземи 25-цата.
    tony34al и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,520
    #2469

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Потърси Panasonic CS-E09PKE, това е точния модел, който търсиш и който ти трябва. Всички други, които си изброил, са компромисни варианти.
    P.s: по повод въпроса на kamiem.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 13-12-13 в 11:36.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2470

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Господа баба и дядо искат съвет за климатик. Въпросът е ще работи ли нормално климатика в този режим: климатика работи пали се печка на дърва която достига 30+*С с времето изгасва и климатика поддържа температурата до сутринта приемлива 22-24*C. Да очакваме ли подводни камъни. Препоръчайте добре топлещ климатик 12ка от най-евтините които может да се закупят с програма ЕЕ. Благодаря!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #2471

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    а кажете какво да правя ?
    да четеш и питаш преди да купиш.[/QUOTE]

    Така като гледам на колегата никой освен мен не му е обяснил за тази скрита и неприятна опция на LG. Питал съм и съм прочел, но никъде не е описано това нещо, провери в google или във форумите да видиш, че няма нищо писано по темата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2472

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Браво за което.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2473

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    LSGI, то и аз мислех да взема тоя модел, че беше малко по-евтиничък от Панасоник E12PKE, но точно поради липсата на мнения за машината се отказах от него и взех Панасоника /като наследник на стар и изпитан модел/.
    А тук да отбележа, че този панасоник ще се ползва за такава работа, както е питал ЗИГОТ в първия пост от страничката /само че е 1600 с монтажа минус 250 от Кредит ЕЕ/. Би трябвало да няма проблеми, въпреки че помещението е доста голямо и самостоятелна постройка без изолация. Зигот, дай повече инфо за помещението, да не се окаже че 12-ка ще е голяма, пък искаш и да е по-евтиничък, та ако се мине с 9-ка, и печката на твърдо гориво да е основното.
    Като вземах D14EX3 ми намекнаха нещо за евентуално кратък живот на климатика, при положение че и той ще е в допълнение към парното на къщата. Е 2 зими изкара без проблеми засега.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2474

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Краткия живот може да се изрязява в това, че като се спира и пуска всеки ден или, се намали на малко градуси и през деня прави он оф цикли на няколко часа, тогава компресора и маслото изстива. При минусови температури при всяко включване е подложен на голямо износване, лошо смазване (гъсто масло), предпоставка за навлизане на течен фреон също.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2475

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    той ВЕЛЕВ от сумати време тръби за гаранцията на LG,ма никой не го слуша.
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 13-12-13 в 06:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе