Страница 167 от 188 ПърваПърва ... 117157165166167168169177 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,491 до 2,505 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2491

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Около 750лв. ми се вижда по нормално. А и не е ли по добре оценките - към май месец.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2492

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    То и на мен втората употреба дето продавате ми се виждат да са около 250-350лв ама ги търгувате на цената на новите.
    bobovo, aruba_man и mirandi харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2493

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ние продаваме други неща, не климатици...

  5. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #2494

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте отново ,

    Обмислям и покупката на 3-ти климатик за наематели ни, но при този подробностите са леееко засукани.
    Та става въпрос за помещението от снимката по-долу:
    питане за клима&#1.jpg

    Помещението е спалня 12м2 в къща в Бояна, с 2,5 броя външни стени, 1 вътрешна стена към неотопляемо студено стълбище, само 1/2 вътрешна отопляема стена и с изложение север/изток. - т.е спалнята с почти 4 външни стени и е доста трудно помещение за отопляне.:rolleyes: Желаната температура е от 17-18 до 21-22 градуса, поне на мен при повече не ми е комфортно да спя. Климатика трябва да е много тих, външното тяло да прави редки размразявания, да работи до -15 градуса и ще се ползва за отопление. Бюджета ми е 1400 лв. с монтажа. Приемам и предложения за К2У, но да са до 4 годишни климатици.
    Този пост е редактиран от BDK; 14-12-13 в 19:18.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2495

    Отговор: Re: Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Каквото и да е маслото си губи качествата при минусови температури, при всеки един двигател най-голямо е износването при стартиране, а още по голямо при отрицателни температури!!! Подгряване се ползва не само при големи машини. https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...-electric.html
    Драги mystikalrs, нямам намерение да коментирам статията, защото или не е преведена коректно, или е съчинявана по грешните картинки. От далечната 1995 година имам удоволствието да карам коли с климатици, които работят при всякакви условия. Нито веднъж компресорите им не са правили хидравлични удари, въпреки че те са най-студеното място в автомобила, когато включва климатика в голям студ. Скрул компресорите имат малко общо с автомобилните двигатели, триенето при тях клони към 0 и практически не зависи от температурата, особено ако маслото е синтетично. Ако производителят на битов климатизатор не е убеден в безопасния пуск на компресора при ниски температури, то той ще предприеме необходимите софтуерни ограничения това да се случи, преди да се подгрее. Така че нека всеки сам преценява дали му е необходимо целодневно отопление на помещение, което се ползва 8 часа дневно или по-малко.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2496

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Скрул компресорите всъщност са много интересни от гледна точка на мазането...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2497

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    При тях има по-скоро търкаляне, отколкото триене. И без масло, биха си работили по същия начин, но няма да могат да "избутват" ефективно газа.

  10. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #2498

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от BDK Виж публикацията
    ...
    Следните няколко биха ли свършили работа?:rolleyes:

    HITACHI RAS/RAC 25WX8

    mitsubishi-electric-msz-sf25ve
    mitsubishi-heavy-srk25zjp-s
    panasonic-cs-e09pkew
    mitsubishi-heavy-srk25zj-s

    От втората употреба ми хвана окото следният модел:
    SHARP W28SE (ама той май е вече на 6 годинки, доколкото прочетох), но се чудя дали няма да е мъничък за помещението и най-вече спецификата му...:rolleyes:
    Този пост е редактиран от BDK; 15-12-13 в 15:32.

  11. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #2499

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от BDK Виж публикацията
    Следните няколко биха ли свършили работа?:rolleyes:

    HITACHI RAS/RAC 25WX8

    mitsubishi-electric-msz-sf25ve
    mitsubishi-heavy-srk25zjp-s
    panasonic-cs-e09pkew
    mitsubishi-heavy-srk25zj-s

    От втората употреба ми хвана окото следният модел:
    SHARP W28SE (ама той май е вече на 6 годинки, доколкото прочетох), но се чудя дали няма да е мъничък за помещението и най-вече спецификата му...:rolleyes:
    от изброените аз бих избрал панасоника

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #2500

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Имай предвид, че mitsubishi-heavy-srk25zjp-s е доста по-евтино в Официалния вносител Кондекс.Ако го вземеш оттам обаче може би монтажа ще е по-дебел.Ако можеш да го вземеш от друга фирма на тази цена мисля че е най-доброто за тези пари.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #2501

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    https://www.technomarket.bg/products...-nsb-s09ak-ul2

    Какво мислите за този климатик, като показатели ми се струва много добър, има и 5 г. пълна гаранция, а цената е доста добра предвид включения монтаж. Има ли някъде ещо скрито, че ми се струва доста добра оферта.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2502

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #2503

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря за бързия отговор, тъкмо се бях зачел, че си изплясках въпроса без да попрочета малко Направо след коментарите се разубедих тотално от LG. Остава сега да избера между

    Инверторен климатик Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE ETHEREA 2013

    и

    Инверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013


    и

    Инверторен климатик General ASHG09LMC/AOHG09LMC

    И ако мога да задам едно въпросче само - нали марките General, Fuji и Fujitsu всъщност са от един и същ производител, което означава че и моделите са еднакви, само с разлика в надписа?

    Намерил съм в един сайт този модел само че на Fuji и е за 1159 лв. с монтаж?

    Вие кой модел бихте избрали?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2504

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    в какво помещение се каниш да ги слагаш тия маломощни машинки ? само Панасоника има по сериозен резерв от мощност ..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #2505

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Машината ще се слага в детска стая 13 кв. м., като стаята е с външна изолация, сменена дограма, не сме първи или последен етаж и около тази стая има още 2 стаи, които са с климатици в момента, но те не могат да смгнат да отоплят и нея. Единия е Фуджицу 9-ка а другия е Осака 12-ка. Но съм много недоволен от Осаката. Смяташ че стая 13 кв. м. няма да може да се отоплява от тези климатици ли? В спалнята съм с Фуджицу 9-ка от 4 години, пак беше в тозио ценови клас и съм много доволен от него. А спалнята е малко по-голяма от детската, която искам сега да климатизирам. Между двете сти има малко коридорче.


    И какво означава маломощни? Не съм специалист и не те разбирам какво искаш да кажеш с този си коментар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе