Страница 166 от 188 ПърваПърва ... 116156164165166167168176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,476 до 2,490 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #2476

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Имал съм неудоволствието да ползвам гаранцията на LG повече от веднъж, в моите случаи гаранцията се спазваше и то без никакви условия.

    Цитат Първоначално публикувано от LSGI Виж публикацията
    ..... Инвертор да гаси през 15 минути външното тяло и да духа студено било нормално според LG ?!?!? До сега не е обледявал или замръзвал нито 1 път, защото е под навес на скрито от вятър и дъжд място и въпреки това спира през 15 мин. било заложено софтуерно и нямало как да се промени..... а кажете какво да правя ?
    LG са с много висок минимум (може би заради компресорите с голяма мощност) и често работят on-off (поне моите по-стари евтини инвертори). Като достигне зададената температура е нормално да изключи. Включи го на 30 градуса и виж дали ще изключи на 15-та мин. ... ако изключи- не е нормално и си заведи гаранционния иск директно при LG България и в регистъра на Техномаркет, не се занимавай с монтажната фирма.
    Този пост е редактиран от zhelko; 13-12-13 в 09:20.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #2477

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Господа баба и дядо искат съвет за климатик. Въпросът е ще работи ли нормално климатика в този режим: климатика работи пали се печка на дърва която достига 30+*С с времето изгасва и климатика поддържа температурата до сутринта приемлива 22-24*C. Да очакваме ли подводни камъни. Препоръчайте добре топлещ климатик 12ка от най-евтините които может да се закупят с програма ЕЕ. Благодаря!
    а как да разберем колко квадрата е стаята,височината вид строителство изложение в кой град/село се намира и бюджета ви

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2478

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Краткия живот може да се изрязява в това, че като се спира и пуска всеки ден или, се намали на малко градуси и през деня прави он оф цикли на няколко часа, тогава компресора и маслото изстива. При минусови температури при всяко включване е подложен на голямо износване, лошо смазване (гъсто масло), предпоставка за навлизане на течен фреон също.
    Много ти е стара информацията, а е и невярна. R410 използва синтетично масло и мазането на компресора изобщо не зависи от температурата. Подгряват се в много студено време агрегати с голямо количество фреон и мощни компресори, за да не се получи хидравличен удар. Тук нито имаме такива ниски температури, нито коментираме машини с по 20-тина и повече литра фреон. Краткият живот се изразява с принудителна работа на компресора да дълго време над номинал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #2479

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Имал съм неудоволствието да ползвам гаранцията на LG повече от веднъж, в моите случаи гаранцията се спазваше и то без никакви условия.



    LG са с много висок минимум (може би заради компресорите с голяма мощност) и често работят on-off (поне моите по-стари евтини инвертори). Като достигне зададената температура е нормално да изключи. Включи го на 30 градуса и виж дали ще изключи на 15-та мин. ... ако изключи- не е нормално и си заведи гаранционния иск директно при LG България и в регистъра на Техномаркет, не се занимавай с монтажната фирма.
    Пробвах го този вариант и след като достигне 27градуса пак започва да го прави. На мен не ми е проблем че изключва, проблема е че духа студено през 15 минути, а климатука ми е до леглото ( нямам друг избор за монтаж в тази стая ) и го усещам много, този студ. Когато го взех мислех, че ще изключва и вътрешния вентилатор и при достигане на температурата ще намалява или изключва вътрешното тяло. Яд ме е че LG не информират клиентите си за тази функция и когато нямаш друго място за монтаж освен над или до леглото, въпросната функция се оказва много голям проблем. 2 пъти вече настивам за сумарното ползване от 4 седмици от тоя студ, който ми духа през 15 мин.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2480

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Много ти е стара информацията, а е и невярна. R410 използва синтетично масло и мазането на компресора изобщо не зависи от температурата. Подгряват се в много студено време агрегати с голямо количество фреон и мощни компресори, за да не се получи хидравличен удар. Тук нито имаме такива ниски температури, нито коментираме машини с по 20-тина и повече литра фреон. Краткият живот се изразява с принудителна работа на компресора да дълго време над номинал.
    Значи ли това, че тези, които са повече ограничени по номинал със софтуер ще имат по-дълаг живот от другите, които не са, или са по-малко ограничени - при постоянна работа над номинала?
    Тоест една 12ка би трябвало да има по-малък живот от една 9ка - при продължителна работа над номинал, това така ли е?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2481

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Настрой клапите по някакъв начин, че да не духат надолу към леглото ами напред например. Освен това може би ако оставиш клапите на авто ще се сеща сам да я вдигне като спре компресора.

    Панасониците са така. Режим отопление в стаята 18, слагаш го на 30. Когато се развърти и загрее топлообменика включва вътрешния вентилатор на висока скорост и сваля клапата в най-ниска позиция (вентилатор и клапа в режим авто). Влизаш след известно време и той е достигнал желаната температура и го намаляш на 20. Гаси компресора, намаля вентилатора и вдига клапата до сравнително висока позиция. След малко като захладнее, пали компресора и работи на минимум, а клапата и вентилатора са в средна позиция.

    - - - - - - - - - -

    Твърде възможно е климатикът да се разпадне (буквално) преди компресорът да се износи, независимо дали е ограничен. Това важи когато климатикът е правилно оразмерен за помещението, в което работи.

    Болшинството от съфорумците могат да потвърдят, че са виждали прекрасно работещи машини от миналия век.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2482

    Re: Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Много ти е стара информацията, а е и невярна. R410 използва синтетично масло и мазането на компресора изобщо не зависи от температурата. Подгряват се в много студено време агрегати с голямо количество фреон и мощни компресори, за да не се получи хидравличен удар. Тук нито имаме такива ниски температури, нито коментираме машини с по 20-тина и повече литра фреон. Краткият живот се изразява с принудителна работа на компресора да дълго време над номинал.
    Каквото и да е маслото си губи качествата при минусови температури, при всеки един двигател най-голямо е износването при стартиране, а още по голямо при отрицателни температури!!! Подгряване се ползва не само при големи машини. https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...-electric.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #2483

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Настрой клапите по някакъв начин, че да не духат надолу към леглото ами напред например. Освен това може би ако оставиш клапите на авто ще се сеща сам да я вдигне като спре компресора.

    Панасониците са така. Режим отопление в стаята 18, слагаш го на 30. Когато се развърти и загрее топлообменика включва вътрешния вентилатор на висока скорост и сваля клапата в най-ниска позиция (вентилатор и клапа в режим авто). Влизаш след известно време и той е достигнал желаната температура и го намаляш на 20. Гаси компресора, намаля вентилатора и вдига клапата до сравнително висока позиция. След малко като захладнее, пали компресора и работи на минимум, а клапата и вентилатора са в средна позиция.
    Щом влезе в този режим, дистанционното става неактивно, това преди 2 дни ми го потвърди и техник, който ми изпратиха от LG. Единствения вариант бил да се откачи кабела на крилото и да си го нагласяш ръчно, така процедират от LG България ?!?! Казах му че такива побългарявания не ми трябват.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2484

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами така е направен климатика. Според мен е доста тъпо да става неактивно дистанционното, сигурен ли си, че е така?! Звучи много странно. Пробвай последно дали ще стане нещо, ако оставиш клапата на автоматичен режим и той достигне заданието.

    Иначе типично по български се предлагат неща, които са просто смешни...

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #2485

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Изпробвал съм тези варианти, дори рестарти на дистанционното и т.н. Единственото нещо, което може да се комндва от дистанционното в този режим е, температурата нагоре и надолу и power бутона, това е. Така им било заложено от софтуера....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #2486

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    грубо, от тяхна страна ... отказа ме от покупката.
    някое предложение до 1500 лв.? по възможност да може да се ползва кредит за ЕЕ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2487

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами за съжаление корейските господа са решили нещо и това е положението...

  16. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #2488

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    LSGI, когато си достигне зададената температура затваря клапата и тогава не можеш да движиш клапата от дистанционното... това ли е проблема в случая?

    Написаното от теб беше, че спира задължително на всеки 15 минути и че при зададена температура 24 градуса в стаята става 15 градуса?

    Много малко са климатиците, които спират вътрешния вентилатор, когато не работи компресора.
    mirandi одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #2489

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Климатика е нагласен на 24 градуса, на 23-24 изключва външното тяло и спуска автоматично крилото на вътрешното тяло вертикално надолу, след 5-10 минутки пак включва, а през това време температурата е спаднала до 22 градуса ( зависи колко е студено навън ). Климатика включва отново и затопля до 23-24 и пак изключва и това се повтаря през 15 минути. Климатика изключва приблизително 3 пъти за 1 час, ако спиш по 7 часа това прави 21 изключвания на външното тяло и спускания на крилото към теб, докато спиш тоя въздух го усещаш все едно някой е отворил прозореца.

    п.п. Колега проблема е че не затваря клапата, той ако я затваря ще съм щастлив, но уви духа студено, а през това време клапата не може да се мести със дистанционното.

    Добавям 2 графики от моя климатик и от климатика на един познат ( LG & Toshiba ) Вижте разликата:

    http://lsgi.snimka.bg/other/klima.793228.32182821
    Прикачен файл 11994Прикачен файл 11995

    Разликата е доста голяма....
    Този пост е редактиран от LSGI; 14-12-13 в 01:33.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2490

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от quark Виж публикацията
    грубо, от тяхна страна ... отказа ме от покупката.
    някое предложение до 1500 лв.? по възможност да може да се ползва кредит за ЕЕ?
    General ashg-12lmca е 1279лв всеки лев си струва машината само положителни одзиви от клиенти за нея.
    bobovo и quark харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе