Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 83

скорост на FAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #61

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Не знам защо спецовете не се включват в темата... май трябва някой модератор да премести темата в "хладилна техника" за да получим аргументиран отговор
    Докато чакаме спецовете да се включат, ето ви едно аматьорско мнение. Първо искам да кажа, че Mega здраво ни пусна по пързалката с написаното за силния вент. Предполагам е допуснал неволна грешка, но така и не се включи да обясни, какво е имал предвид. Аз обаче съм му изключително благодарен, защото заради него разчоплихме темата. Жив и здрав да си. Преди 3 год. си сложих климатик, попрочетох за принципа му на работа и останах с впечатлението, че когато едното тяло е студено, другото е топло. Прочетох и за оплаквания от чести дефрости. И си викам, за да нямам проблеми с дефростите, трябва да си държа външното по-топло. Как, ами като държа вътрешното по-студено. Речено-сторено. Пуснах вентилатора на MED, а градусите на 20, не обичам много топло. Обаче като падна под 0 г вън, на 2 часа ФЪССС. Това фъс вечер ме събужда. Викам си нещо не е наред. Климатика е мощен, над нулата работи вкл-изкл. Под нулата работи на минимал, евентуално е работил на номинал няколко дни оная зима когато падна до -15-20г. Сега разбирам, че по-силния вент охлажда повече външното. Вече съм на LOW, и с нетърпение чакам студовете да видя дали ще има разлика. Консумацията на ток не ме бърка

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #62

    Отговор: скорост на FAN

    ако е мицубиши електрик климатика не очаквай промяна в работата му алгоритъма за дефрост е безмозъчен просто .. те гордо го наричат fuzzy logic ( аз си го превеждам "сбъркана логика" ) особено се гордеят че дефроста се извършва бързо на високи обороти на компресора ,има го в рекламната им брошура ама късно го видях аз .. на шефа им бих му подарил един за спалнята с условието да не го изключва нощем обаче ..
    Този пост е редактиран от Alexi; 20-01-14 в 21:37.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #63

    Отговор: скорост на FAN

    ivostoqnov77, Ако си беше направил труда да си напишеш машините в подписа или поне в мнението би било добре. Определено няма да прелиствам страници назад за да гадая с каква машина си. Това, което съм написал е достатъчно ясно и определено стоя зад поста си. Говорим за машината от подписа ми. Ако някой бърка ME с MHI не е много редно, нямат нищо общо като машини.

    Няма да влизам в обяснения, защото няма кой да чете и да мисли. Само ще те питам следното: Зимата, сутрин, когато колата ти не е добре загряла пускаш ли вентилатора на парното на по-силна степен и защо? Според теб, кога топлообмена е по-добър ако температурата на топлоносителя е ниска? Или когато колата е слабо загряла и пуснеш силен вентилатор по-бързо ли отвръща въздуха? Защо вентилаторните конвектори са точно такива? Защо не ги правят без вентилатор.


    Alexi, Fuzzy logic се превежда размита логика и в нета можеш да намериш доста неща за нея. Много интересно четиво е. Дефроста на ME и MHI нямат нищо общо и както съм писал в теми преди години на последния е перфектен. Винаги при нужда и много точен, проблем е възможното замръзване на тавите. Това е друга тема. Не знам дали познаваш машината, но външното тяло ми е на 90 см. от главата нощем и не съм го чул нито един път при дефрост. Тези дни в мъглите се случи витлото да се обледени и да започне да бие. Това става на 6-тата му зима, оправя се за 5 минути.


    ... Някой случайно да е забелязал, че при ограничена машина с вентилатор на мин., същата се мъчи да компенсира с по-гореща струя?
    Този пост е редактиран от Mega; 20-01-14 в 22:06.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #64

    Отговор: скорост на FAN

    Примера ти с автомобила не ме заинтригува. В моето помещение е винаги 20 г. и топлообмена кога какъв е... какъвто ще да е. Мен ме интересува следното: Кога външното ми ще е по-топло. Моля, дай ми конкретни настройки, например 18 г. с high вент или 28 г. с quiet или ...

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #65

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    ... Кога външното ми ще е по-топло. Моля, дай ми конкретни настройки, например 18 г. с high вент или 28 г. с quiet или ...
    Според теб в кой от двата случая климатика ти ще е по-натоварен и ще се заскрежи по-бързо?


    Аз мисля че по-правилния въпрос би бил на 18 градуса и вентилатор на макс или на 18 градуса и вентилатор на мин. машината работи по-разтоварена?

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #66

    Отговор: скорост на FAN

    Айде кажете му и да миряса.
    Когато вентилатора е, на макс машината работи по-разтоварено и дефроста ще е по-напред във времето отколкото ако си на quiet .Същото важи и за консумацията на ток.То колегата Mega ти го е обяснил много точно ма ти не искаш да вникнеш в отговора му.
    Този пост е редактиран от bobovo; 21-01-14 в 12:52.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #67

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Основната задача на всеки инвертор, след като премине в режим на поддържане на температурата, е да намали колкото е възможно оборотите на компресора. Слабия вътрешен вентилатор държи кондензатора топъл, съответно и налягането е по-високо. И за да се поддържа това по-високо налягане, компресора е по-натоварен. Натоварен компресор=студен изпарител. Силен вентилатор=разтоварен компресор= топъл изпарител. Външния вентилатор, при определени условия и той влиза в играта. При много студено време, при достигане на критично ниска температура на изпарителя, перката тръгва на максимални обороти. Целта е една, да го стопли.
    bobovo, ти следиш ли темата от начало. Виж какво съм написал. Защо това се оказа грешно. Mega, благодаря за подсказката ( "Аз мисля че по-правилния въпрос би бил на 18 градуса и вентилатор на макс или на 18 градуса и вентилатор на мин. машината работи по-разтоварена?" ). Добре, задавам го, но с малка корекция накрая. Интересува ме, не кога машината работи по-разтоварена, а кога работи с по-топло външно.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #68

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Интересува ме, не кога машината работи по-разтоварена, а кога работи с по-топло външно.
    Колкото по-чести дефрости прави, толкова по-топло е външното. Други въпроси?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #69

    Отговор: скорост на FAN

    Първоначално публикувано от Kasap : Някъде съм го поствал дефрост алгоритъма. Под -5оС дефроства на всеки 2 часа. https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post659686 Бучакчията, като гледам и твоето външно е бая топличко.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #70

    Отговор: скорост на FAN

    Виж сега... това съм го чел някъде из европейските мануали /мога само да предполагам, как е при мен/, но пък нямам оплаквания относно дефростите и за разлика от други потребиели, повече се вълнувам от това да е топло вътрешното тяло, а не външното.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #71

    Отговор: скорост на FAN

    в темата за 100 волтовите нещо не виждам оплаквания от дефростите що така ...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #72

    Отговор: скорост на FAN

    Темата взе да взима посока към...
    lock.png

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #73

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Може ли някой да обясни защо на макс. вентилатор има по-малко дефрости?
    Така започна всичко миналата година. Та чак досега. Aleksandars, ти не се включи в темата, а отговор от специалист беше очакван. Бих те помолил да отговориш на въпроса, защото бяха казани много предположения, а както знаем истината е само една. Любопитно ми е да разбера кой е бил прав и кой крив.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #74

    Отговор: скорост на FAN

    Изобщо нямам намерение да се включвам в темата. Подобни дискусии (безсмислени) не ме вълнуват. Не ме интересува колко и кога дефроства машината - важното е да ми е комфортно. За съжаление ще се повторя - темата не мисля, че е нужно да бъде отворена и да се продължава с безсмислените въпроси. Имаше достатъчно изписано по въпроса, но явно повечето които питат не вникват в думите на отговарящите. Този израз чували ли сте го - "Едно си баба знае, едно си баба бае"?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 23-01-14 в 23:41.

  18. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #75

    Отговор: скорост на FAN

    Надявам се утре да получа компетентен отговор на въпроса, който ще цитирам тук. Явно темата не е на нивото на тукашните спецове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на помпата
    От зоро във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 17-02-11, 11:28
  2. бТК АДСЛ скорост?? О_o
    От Bvlgari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 01-11-07, 14:46
  3. ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ
    От skayver във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-07, 15:33
  4. Максимална скорост на 802.11g
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 02-11-05, 00:44
  5. MP3 от CD-ROM na 1x-2x скорост
    От Baby Thomas във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-02, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе