bai_grozdan, предвид покупката, един съвет за по малко главоболия - хубави конзоли, здраво закрепени и нивелирани, тампони с прекъсната връзка и поне три метра тръбен път.
NA
NA
bai_grozdan, предвид покупката, един съвет за по малко главоболия - хубави конзоли, здраво закрепени и нивелирани, тампони с прекъсната връзка и поне три метра тръбен път.
Аз имам едно последно питане към експертите - предварително се извинявам, но парите не са малко и е нормално да се колебая. Та накратко - понеже отопляваното помещение предполага 12-ка, тъй като е част от едно по-голямо помещение и има и голямо фоайе, което също може да се отоплява при нужда, фатално ли е ако вместо този нордик 12-ка Климатици Vimax, Fujitsu ASYA 12LEC - Nordic, Инверторни климатици и Инверторни климатици, за който разбрах вече че е добър избор си взема тази Нокрия 14-ка Инверторен климатик Fujitsu General AWHZ14LBC - Nocria /няма с по-малка мощност/. Пише, че е за монтаж близо до тавана и е само 25 см. височина, тоест идеално за моя "притеснен" случай от 32 см разстояние от тавана. За Нокрията прочетох много добри неща, но ме притеснява, че няма с мощност 12, а са само 14-ки.
Ерика, при теб отървахме козите.
Припомни ни ако обичаш, какво помещение (квадратура, изолация и изложение) ще се отоплява и МХИ 80-ка ли имаше в стаята?
Квадратурата на кухнята е около 20 квадрата. Свързана е с врата-хармоника хол - 70 квадрата - той се топли с тая 80-ка МХИ. Но има и друга врата към фоайе около 30 квадрата, в което пък има стълбище за втория етаж. Сори, обаче архитектурно е доста сложно при нас. Дограма - алуминиева, стара, лоша. Изолация 3 см фибран. Изложение - два големи прозореца на север и запад. Помещението е малко, но вее отвсякъде, има две врати към други големи помещения. Зимите при нас са студени. Просто искам да доотопля първия етаж с този допълнителен климатик. Както се оказа обаче, това МХИ, дето си го бях избрала е към 30 см. височина и не се побира в единственото свястно място над прозореца. Та оттам възникна и казусът с Фуджицото и дилемата. Основният ми въпрос е - за помещение, което трябва с 12-ка да се отоплява ако взема 14-ка ще бъде ли фатално - високи сметки, недостатъчно топлина не добра работа на климатика или нещо подобно?
Здравейте,някой да може да ми даде линк или да ми прати на мейл сервизно за Samsung AQV-09VBC(Vivace) и SamsungAR12FSSKABEN(Jungfrau-F) ,благодаря предварително.
Нокрията се води стенно-таванен тип, защото вътрешното тяло е скосено и при твоята ситуация ще се побере съвсем спокойно на определеното място. От там нататък най-добре е да се прецени на място от монтажната фирма дали има смисъл от Нокрията или 12ЛЕЦ Нордик модела ще е достатъчен. Иначе Нокрията има достатъчно нисък минимум и може да работи и в по-малки помещения от отредените му. Фатално няма да е, високи сметки също няма да имаш, а откъм възприемане на топлината нещата са субективни, защото всеки го усеща по различен начин. Точно заради архитектурната сложност на пространството би било добре тези, които ще монтират да решат + вашите изисквания кой модел да бъде.
Здравейте, предстои ми покупка на климатик за следното помещение: хол с кухненски бокс с площ 22 кв.м., монолит, вътрешен апартамент, среден етаж, една външна стена с източно изложение и излаз на тераса, прозорци около 4 кв.м, петкамерна дограма, троен стъклопакет със стъкло 4 - сезона, желана температура през зимата 19-22 градуса (при средни - 5 градуса), през лятото 25-27 градуса (при седни 30 градса), стаята ще се ползва и за сън.
Насочил съм се към следните модели:
1. Pana CS-E12QKEW 2014; 2. Mitsu MSZ-SF35VE; 3. Daik FTXS35K; 4. Mitsu SRK35ZMX 2014; 5. Fuj ASYG12LT; 6. Fuj AWY Z14; 7. Tosh RAS 13G2KVP
Не съм пристрастен към конкретен производител, подредбата, основавам на данни по хатия и осреднени покзатели 1. цена, 2. енергийна ефективност, 3. мощност, . 4. нива на шум. До сега съм ползвал Mitsu SRK40HG в друго жилище, чувствата са ми смесени като консумация не е зле, но шум, пукане, тракане и дефрости не му липсваха. Целта ми е новата машина да работи възможно най-равномерно без излишно on/of, а когато го има да е плавно и без много шум. Съзнавам, че някои от моделите са 2014 и по този критерий няма как да се преценят.
Тормози ме и още нещо, не разбирам защо при почти еднакви параметри на хартия между E12QKEW и 13 G2KVP, панасоник не са представили продукта си като хиперинвертор и цената му е с почти 1000 лв. по - ниска. Знам, че въпросът ми изглежда провокативен и за експертите ще е повод за полемики, но повярвайте за обикновения потребител е съвсем резонен, а като се има предвид, че почти всеки решил да даде към 2к за нов климатик в един момент неминуемо се сблъсква с инфото за климатиците предназначени за японския пазар, очевидно на чиито постижения от преди 10-15 години се базират настоящите европейски модели с COP 4,7-5,2 и им се замайват главите с показатели като COP над 6, но само за уреди предназначени за японския пазар - обърквацията за потребителя става пълна.
Благодаря предварително на отзовалте се и няма да възразя, ако някой предложи Toshiba Super Daiseikai 5, знам че е общ любимец, просто, горната чуденка не ми дава мира, а тя важи и за него.
Защото данните на хартия често нямат нищо общо с работата на машините в реални условия. Доказано е! За това тези дето философстват върху хартията грешат. Пример: Според евровент доказано смотана машина от ниския клас на една марка има по-добри данни от Daiseikai 5 на Тошиба. На практика машините нямат нищо общо, досега няма някой да е сменил дайсейкай за китайче от 26 килограма. Ако търсите най-доброто цена-възможности то Panasonic-a си заслужава парите. Ако искате топ машина или General-Fujitsu LT или Toshiba-та. Ако очаквате климатик да не прави дефрости, трудно ще намерите такъв. Има само по-мощни машини с по-редки или много по-редки дефрости. Всичко е комплексно, не е само до машина, а до машина, потребител, помещение, място на външното тяло, населено място, квартал и т.н.
Този пост е редактиран от Mega; 27-09-14 в 23:00.
Mega, благодаря Ви за бързия отговор
Тези, дето философстват върху хартията, понякога грешат. По-често грешат тези, които приемат фийтбек за различните модели климатизатори от некомпетентни ползватели. Но са прекалено заслепени, за да го проумеят. Например, много малко от позволяващите си да пишат тук и да дават мнения по различни въпроси знаят, че климатизатори от един „калибър“, в еднакви помещения, при външна температура от около 7 С и работещи на 30% от номинала си, имат почти един и същи COP и харчат почти един и същи ток. Дори типът на фреона им няма значение. Цената, пък, изобщо. Компенсират си единствено топлинните загуби на помещенията. Както и да е. Разликите в консумацията между високия и нискък клас климатизатори се появява в големите жеги и големите студове. Някои въобще не могат да работят коректно при тези условия. Комфортът, предлаган от високия и нисък клас, няма да коментирам. За обикновения потребител е важно да разбере, че между Toshiba Super Daiseikai 5 и Tosh RAS 13G2KVP няма нищо общо. Първият е модел, при който е изстискан максимума, който може да бъде даден от един роторен компресор. Вторият е едно техническо недоразумение, в което е допуснато компресорът му да работи извън нормалния си режим на работа, за сметка на дълговечността. Цената, на която се продава модела, е неадекватна и за потребител, готов да отдели такава сума, е по-добре да се ориентира към Hitachi RAC35PSB~RAC35WSB Shirokuma Premium, където този проблем го няма. Хубаво е да се чете много внимателно всичко и да не се философства.
Успех в избора, моделите са добри!
Нали не очакваш да коментирам поредните глупости? За едно си прав, голямата разлика е в работата в студа. В студа работят всички машини, но малко от тях топлят. Другите само харчат ток. Да наричаш всеки, който има машина различна от твоите некомпетентен е обидно. Да не забравяме, че ти също си потребител, но разбира се ти си уникален, в това няма спор.
... Разбира се, че между 5-та и 8-ма серия на Daiseikai няма нищо общо. Различни модели са, там не сменят само предния панел и хоп, нов модел.
dodo pv, благодаря и на Вас, RAK35PSB явно е уникален, но при цена 3к лева, лично на мен ми идва нерентабилен