Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 123 от 178 ПърваПърва ... 73113121122123124125133173 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1831

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Може да погледнеш нещо 2-ра употреба японка. Пловдив ти е близко. Тези желани температури зимата, не са ли малко ниски за хол? Да не простудиш жената?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1832

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Добре де.Може още два градуса отгоре.
    Този пост е редактиран от ssamm22; 12-09-14 в 22:30.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1833

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Midea MS11P1U-12HRFN1

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1834

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ssamm22 , предвид бюджета който сте определили, "марков" инвертор, ако мога така да се изразя може да си вземете, само ако е употребявана японска машина. Иначе може да погледнете KOBE KMG-13V3A-H, YORK YEHJXH12/YEHJYH12, NeoClima NS/NU12AHL, Gree GWH12KF, Sharp AY/AE-XP12PSR.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1835

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    СОР=2
    Копа може да им е 2, ама за сметка на това
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    буфкат кат Мидеи
    preparatos одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #1836

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Така, преди месец Ви попитах дали ще се стопля с Нокрия 14, отговорихте ми че да, но чудесното е че няма откъде да я закупим :D Тр различни фирми в Петрич идваха и гледаха, то не бяха подови, то не бяха подово-таванни Фуджицута, предложиха ми Хеви, предложиха ми Дайкин...... Ще се побъркам. Та нещо съм изтрещяла тотално и от идеята с Нокрия 14 да топля всекидневната от 26 квадрата + коридор от 8 -10 кв.м. , се метнах на идеята да купя два не толкова мощни климатика /не че Нокрията ми го намериха де - предлагат ми вариант 18/ та да топля и детската стая направо, която тази година бях отписала като отопление, защото детето ми е малко. Та сега искам да топля целия апартамен с три клими - едната вече топли успешно спалнята. Детската / 16 кв.м./ и спалнята са съседни стаи, като вратата на детската е точно срещу вратата на всекидневната. Та си мисля, както неколкократно съм ви чела съветите, че едве е по-добре от едно и че две по-малки машини ще топлят по-дборе една площ с чупки, отколкото само една, пък макар и мощна от рода на Нокрия 14. Та на въпроса, предлагат ми избор между тези две машини - ASHG12LMCA/AOHG12LMCA и COMFORT FTX35JV. Моля за съвет, ще се стопля ли с тях / идеята е да купя от дадената марка по два броя/ ? Мога ли да намеря нещо по-добро? /сори че пиша с главни, но нещо ми се прецака капслока/

    - - - - - - - - - -

    Нещо очевидно е станало с компютъра ми. Не ми излиза и предния пост, в който обяснявах данните за апартамента. Ето ги с копи, пейст:
    Моля за малко помощ! Преди ми помогнахте, сега се надявам пак да ме упътите. Та, предстои ми покупка на климатик и пак след цяла седмица четене, стигнах до избор на климатик Fujitsu General AWYZ14LB NOCRIA за отопляване на помещение: всекидневна /хол+кухня без прегради/. Помещението е със североизточно изложение, две от стените са вътрешни, една с прозорци, а другата граничи със стълбищна клетка, намира се на първи етаж в тухлена кооперация от три етажа, прозорците са с щесткамерна дограма и стъкло четири сезона, без външна изолация /направихме вътрешна на балкона, който приобщихме към помещението - таван, под и стени/. Помещението през лятото не е много горещо и е търпимо /зависи от гледната точка на жената и мъжа де :D/, но основно ще ни трябва за отопление. Квадратурата е 26 кв.м. С малко дете съм и вече не мога да го държа в една стая. Преди в това помещение се включваше конвектор за около три часа, колкото да сготвя и да хапнем, но вече ще ми трябва топло за цялата зима. И под топло разбирайте ТОПЛО! Тоест 23 или 24 + градуса. Пропуснах града - живея в Петрич и тук рядко падат кой знае колко температурите, но това не пречи аз цяла зима все да съм сгърчена от студ. Ако това, на което съм се спряла не е удачно, моля да предложите друг климатик, който ще ми свърши работа. Изискванията ми към климатика са освен приоритетната топлина, са и да не е мега шумен и да е много икономичен /очаква се да не се изключва :D/ . И ако ще е този, то от монтажната фирма колко тръбен път да изисквам, щото на две, три места прочетох във форума специално за този климатик, че тръбният път трябва да е над два метра /винаги съм си мислела, че ако е по-къс този тръбен път ще е по-добре, но вероятно си живея в заблуда и си има разни специфики/. За монтажната фирма съм що годе спокойна, щото оня ден на работата оправиха една умряла Осака, която преди това други две фирми обявиха за боклука, а той човека провери, замери сто пъти едни и същи неща и накрая откри проблема в една метална тръбичка. Но винаги си имам едно на ум и ще ми бъде от полза и на този въпрос да получа отговор. Предварително благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1837

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Може ли да Ви предложа вместо тези модели които сте предложили, да погледнете General Fujitsu ASHG12LUCA?
    VeleV.Klima одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1838

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Може ли да Ви предложа вместо тези модели които сте предложили, да погледнете General Fujitsu ASHG12LUCA?
    Нищо не разбрах от поста на Димара, но подкрепям предложението

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    8
    #1839

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,

    Търся вашия съвет за климатик за отопление. Попрочетох няколко теми и основните понятия ги разбрах, но явно нещата са по-сложни и няма да се оправя сам и търся съвет от по-опитните. Попълнил съм основната информация, но за да обобщя - бюджета ми е около 2 500 лева или повече, ако наистина има смисъл (ако разбира се има по-евтин вариант не искам да се изхвърлям . Климатикът ще е в хола (около 22 кв.м. задно с кухненския бокс), но трябва да отоплява и друга стая (12 кв.м.), вратата на която, ще е срещу вътрешното тяло на климатика. Апартаментът все още е без изолация и е с дървена дограма, тях догодина.

    Благодаря предварително,
    Михаил

    1.За какъв вид помещение ще се ползва? - жилищно
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатикът? - главно за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението ~38 кв.м - 2.60 таван - 99 куб.м
    б) вида на дограмата - дървена
    г) изложението на помещението - югозападно
    д) етаж на помещението в сградата - 3 етаж, една външна стена
    е) какво е предназначението на помещението - хол и кухня и още едно помещение -спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - София
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято и зима 22
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? – няма изолация
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? – телевизор и кухненски уреди
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик - около 2 500 или повече, ако наистина си заслужава
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? лятото над 30 градуса, зимата до -20

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1840

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Направи изолацията и дограмата сега, догодина климатиците. С един климатик няма да имаш комфорт откъм шум, също и равномерна топлина.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1841

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Toshiba RAS-13SKVP2-E Super Daiseikai 6
    Toshiba RAS-16SKVR-E~RAS-16SAVR-E DaiSeiKai
    General Fujitsu ASHG12LTCA
    General Fujitsu AGHG14LVCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM-S~SRC50ZM-S Premium
    Sharp AY-ZP40KR
    Samsung AR12HSSDAWKNEU Series 7000
    Fujitsu AS-W40B2
    Fujitsu AS-F40C2

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1842

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Челюстотрошачо те помещенията така като сте ги описал са 3 -хол, кухня спалня.И трите ли са
    югозападно
    изложение?

    Ако помещенията са 3 с един климатик няма да стане при положение че има обикновени врати.

    Ако са 2 помещения горе-долу и все пак зависи от местоположението им едно спрямо друго, има ли коридор между тях и т.н.

    За хола съм за
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    + кредит ЕЕ.
    Ако спалнята е наблизо има шанс зимата за 18-20 градуса да поддържа и там.
    Ако не е + 1 мицубиши хеви 25-ца.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #1843

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, трябва да подбера климатици за две стаи. И в двете стаи се спи вечер. Жилището е панелно, отвсякъде има външна изолация,
    като таванът и пода никъде нямат изолация. Имам съседи от всички страни, като не съм сигурен дали ползват отопление в съседните на
    мен стаи. След изчетеното във форума съм се ориентирал към следните климатици:
    - Toshiba RAS-13SKVP2-E / RAS-13SAVP2-E Daiseikai 6
    Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E Super Daiseikai 8

    Toshiba RAS-10SKVP2-E / RAS-10SAVP2-E Daiseikai 6
    Toshiba RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Daiseikai 5
    Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE
    Panasonic CS-E09QKEW/CU-E09QKE
    Изисквания: да отопляват без да се натоварват, икономичност и тишина.
    Не мога да преценя необходимите ватове за всяка една стая(из сайтовете посочват от 50W до 80W/1m3), и за това не зная дали от посочените по горе климатици
    са с необходимите данни или са преоразмерени за моите помещения. Ако има вариант за ползване на REECL ще е от полза.
    Ще очаквам компетентни мнения.
    Благодаря Ви предварително.

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    - отопление и охлаждане

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    - всекидневна(спалня) - 17,5 кв.м - 2.50 таван ~ 42,5 куб.м
    - детска(спалня) - 12,6 кв.м - 2.50 таван ~ 31,5 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -ПВЦ двоен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    - всекидневна ~ 5 кв.м(вратопрозорец)
    - детска ~ 2,8 кв.м

    г) изложението на помещението;

    - всекидневна: югозападно
    - детска: североизточно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    - 5-ти етаж от 8-етажен панелен блок

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    - Бургас

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 25, зима 21-23

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - всекидневна: една външна стена(тази с вратопрозореца)/изолация 5см стиропор/под и таван без изолация
    - детска: една външна стена/ изолация 7см стиропор/ под и таван без изолация

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - лаптоп,телевизор в двете стаи

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - около 4000лв с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -15

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    - в двете стаи близо до прозорците (успоредно на тях)
    Този пост е редактиран от Pipoko; 15-09-14 в 08:07.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    8
    #1844

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мерси за предложенията, не очаквах да са толкова много . Нещата явно клонят към -Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8. Май е най-ефективния от предложените (при някаква температура ?), но достатъчно мощен ли ще е? Уточнявам със схема какво се опитвам да направя , не знам дали е възможно. Помещенията са 2 - едното хол и кухня в едно (22 кв.м.), другото е стая (12 кв.м.), чиято врата ще бъде срещу вътрешното тяло на климатика на около 3,25 метра. Само една от стените е външна.


    Схема.jpg

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #1845

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря за мнението на Александър. Все пак успях да намеря пустия Нокрия 14! Ще монтираме него в дневната. Касап, прав си че поста ми е леко объркан, за което се извинявам. Сега така и така си изтрещях и реших да взема въпреки Нокрията и още един климатик за детската и да приключа с отоплението. Погледнах климатика дето ми предлага Александър, с идея него да монтирам в детската с южно изложение от 16 кв.м. Чудесен е, ама си мисля дали няма да е много голям за тази квадратура?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе