Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 171 от 178 ПърваПърва ... 121161169170171172173 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,551 до 2,565 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #2551

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... И жените им са по-хубави!
    ако са жени
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    4
    #2552

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Около нова година мисля да взимам климатик за спалня. Спалнята е в апартамета, който си купих и сега е в ремонт. Та, стаята е 10-12кв или около 30 кубика, 2-ри етаж,отдолу се живее и пода не е студен като на първите етажи. Поръчал съм вече нова дограма: 3-ен стъклопакет с К стъкло , 6 камери на профилинк. Нови врати. Ще има и изолация от гипскартон и вата на въшните стени и тавана. Изложението е североизток, но апартамента не е толкова студен, защото сега като ходя там, без да се живее в него темперетурата е над 10 градуса, колко точно не съм я мерил, но със връхна дреха ти става прекалено топло.
    Изчетох тука няколко теми за спални и повечето препоръчвате Миц. Хеви за това гледам: Mitsubishi SRK/SRC 20 ZM-S примерно. Дали е добро решение? Ааа, парите...ще гледам да е до 1200-1300лв.(без монтажа де, само климатика) че повече ми се виждат много за климатик и то на такава малка стая.
    ПП: В тоя форум много гадно се пише, натискам клавишите, буквите не излизат, само при мен ли е така? Както и да е де, това не е важно.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2553

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Поздравления за избора на изолация /и на тавана/ и за избора на стъклопакет! За спалня аз точно това бих избрал /да 20-ка/ че и аз с моите изолации всичките до -5 ми работят он-офф. Само съобразете монтажа в помещението да не създава течение към самото легло. Хитачитата след 1 час на слийп си вдигат леко клапите, за LG S--MH пък ги забива надолу. ZM-S незнам как е, който знае/има да каже, за да сте наясно преди монтажа, че после по-сложно

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2554

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    и защо мислиш че климатик с минимално топлоотдаване от 1.2кВ няма да работи он оф .. всичко за европейския пазар ще е он офф освен един модел дето вече не е в производство

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2555

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Именно, не си мисля, че няма да има периоди, през които да е он-офф, затова трябва да се знае тоя тънкия момент с клапите. Пък и се знае, че тръгва плавно, и не се форсира като някои хеликоптери от други марки

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2556

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    MHI-то вдига клапите на високо като почива.Аз съм много доволен от 25ZM-S.Топли като хала.Появиха се малко пукания ама на детето не му пречи.По принцип на този модел са зададени 4-5 офф-а на час и за това в по-топло време прави 1-2 градуса отгоре на зададените.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    4
    #2557

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    А имаш ли проблем с конденза от външното тяло? Че един приятел си купи климатик на скоро, евтинджос Хитачи от ТехноМ и капе като чешма. Съседите му отдолу пропищяха. Вярно той е на 7-ми а аз на 2-ри етаж и ако се монтира грамотно(не над прозореца на хората от 1-ви етаж) няма да има проблем, но все пак д питам, че и това е важно. Аа, и между другото колко ток ти харчи? "Ядва" ли се сметката?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2558

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    всеки климатик капе .. ако това е проблем се извежда конденза нанякъде ,примерно с вана под външното тяло

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2559

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от galin56 Виж публикацията
    Здравейте,
    Около нова година мисля да взимам климатик за спалня. Спалнята е в апартамета, който си купих и сега е в ремонт. Та, стаята е 10-12кв или около 30 кубика, 2-ри етаж,отдолу се живее и пода не е студен като на първите етажи. Поръчал съм вече нова дограма: 3-ен стъклопакет с К стъкло , 6 камери на профилинк. Нови врати. Ще има и изолация от гипскартон и вата на въшните стени и тавана. Изложението е североизток, но апартамента не е толкова студен, защото сега като ходя там, без да се живее в него темперетурата е над 10 градуса, колко точно не съм я мерил, но със връхна дреха ти става прекалено топло.
    Изчетох тука няколко теми за спални и повечето препоръчвате Миц. Хеви за това гледам: Mitsubishi SRK/SRC 20 ZM-S примерно. Дали е добро решение? Ааа, парите...ще гледам да е до 1200-1300лв.(без монтажа де, само климатика) че повече ми се виждат много за климатик и то на такава малка стая.
    ПП: В тоя форум много гадно се пише, натискам клавишите, буквите не излизат, само при мен ли е така? Както и да е де, това не е важно.
    Горе вляво има един редактор
    А/А
    -натисни го да е включен и пробвай да пишеш така.Ако е включен и се пише трудно направи обратното -изключи го.Обикновено не е включен- кликни на него да "светне" прозрачно светло синьо.


    Климатика е О.К за тази стая, но защо не : mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1
    ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2560

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Правя услуга на приятел да помогнете с това кое е по доброто решение за неговия случай. Търси се климатик за 2ри етаж от къща, помещението е хол+трапезария в правоъгълна форма 10х3,5м=35м2=87,5м3 като са оставени отвори за тръби на климатик на 3,5м-овата стена да духа по дължината на вътрешната 10м стена ... На стещуположната страна /10метровата/ има 3 комплекта прозорци с 3-ен стъклопакет+к стъкло, но преди тях има тераса, която е остъклена с 2-ен стъклопакет и не отопляема. Т.е. 2бр. стени вътрешни, 1бр зад остъклена тераса и 1бр 3,5м външна с изолация 12см стиропор и тухлите са 25см. Долния етаж е необитаем. Избора е сведен до:

    1, Fuji General Nocria14
    2, Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE
    3, MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 50 ZМX-S
    4, TOSHIBA RAS-16G2AVP-E

    Може да предложите нещо и вие ....

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2561

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    да отнася нокрията докато ги има налични ..

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    4
    #2562

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Климатика е О.К за тази стая, но защо не : mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1
    ?
    А каква е разликата между двата? Тоя: MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 25 ZM-S го дават(по описанията де) по-нов модел и по-ефективен. Някаква премиум серия, за това е и с 150-200лв по-скъп от този: src25zjp-s1. Ти какво имаш на предвид.

    ПП:Иначе това с редактора помага. Сега си пиша нормално. А иначе ми "изяждаше" 10% от буквите. Ако не ги редактирах изреченията по 2 пъти някой щеше да каже, че съм неграмотен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #2563

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Някой може ли да каже при отрицателни температури колко kw отдава 14-ка Nocria, защото в таблиците на евро вент не я намирам?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2564

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура(20°С в помещението):
    Отоплителна мощност:8.69 kW, 29659 BTU
    Параметри на климатизатора при -7°С външна температура(20°С в помещението):
    Отоплителна мощност:7.51 kW, 25632 BTU

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2565

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Някой може ли да каже при отрицателни температури колко kw отдава 14-ка Nocria, защото в таблиците на евро вент не я намирам?
    горе долу колкото всички останали взети заедно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе