Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 39 от 178 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #571

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Здравей,
    Моето предложение е да не правиш компромиси със стабилността и топлоотдаването на машините. Не познавам всички машини на пазара, но имам лични и косвени наблюдения на много от тях. Преди да питаш за определена марка, обърни внимание на следните неща:
    -СОР на климатизатора, като параметър, е ориентировъчна величина, влияеща се от условията, при които се измерва. В интернет-пространството не се прави разлика между аналитично изчислен и реален такъв. Разликата между двата достига до 3 единици. Това е особено важно, когато решиш да закупиш климатизатор, проектиран да работи при климатични условия, различни от нашите.
    -Имаш ли финансов ресурс, залагай на климатизатори от високия клас. При тях е различен както начина на изпълнение, така и елементите, от които е направен. Това има пряко отношение към стабилността.
    -Внимателно прочети темите за монтаж на климатизатори, преди да избереш кой ще го монтира и къде точно. Много от неприятните последици и дискомфорт се дължат на некомпетентни монтажни групи с лошо оборудване.
    -Обръщай внимание на площите на топлообменниците, вътрешен и външен. Климатизаторите с декларирани едни и същи топлинни мощности, имат различни такива. Тези с по-малките външни топлообменници са предназначени за тропичен и субтропичен климат, не са подходящи за отопление в някои райони на България и реалния им СОР на такива места е нисък. Там те не могат да достигнат параметрите, за които са проектирани. Големината на вътрешните топлообменници, пък, е пропорционална на комфорта в стаята.
    Имайки пред вид тези неща, следва да се ориентираш към модел. За спалня ще ти трябва нещо тихо и дискретно. Аз имам точни наблюдения върху Е9РКЕ на Панасоник и десятката на дайсейкай V на Тошиба. Последният е идеален вариянт за спалня, при положение, че е монтиран с минимум 3 метра тръбен път, но го няма на пазара. Панасоникът ще ти дойде голям, ще ти трябва седмица. В твоя случай е важен ниския минимум, който е рядкост при евромоделите.Със сигурност има и други машини, които са достатъчно тихи. Очаква се дайсейкай 7, който със сигурност ще гарантира гъвкавост (нисък минимум), но не се знае колко ще е тих и стабилен. Ако не те бъркат йероглифите, провери за нови японски машини за малки помещения. Имай пред вид, че зимно време няма да си запазват параметрите, но могат да ти свършат работа.
    За големия хол следва да решиш дали можеш да направиш компромис с шумни дефрости и по-силен вятър. Ако да, можеш да вземеш нещо по-евтино. Имай пред вид, че прехвърлянето на топлина от едно помещение в друго е causa perduta. Става, но много кофти и с голям дискомфорт.
    Успех в избора!
    Благодаря за детайлния отговор!
    Можеш ли да дадеш примерни стойности като размери за стабилно външно тяло?

    ЕДИТ:
    Също имам въпрос относно номиналната мощност. Тази номинална мощност за къде трябва да се гледа? В смисъл такъв, когато пуснеш климатика в по-студена стая, той започва да работи с номинала мощност, освен ако не е зададена висока степен ръчно и духа така докато достигне желаната температура. Когато се достигне температурата мощността пада на минималната?
    Правилно ли съм разбрал целия процес?
    Този пост е редактиран от sandokan4e; 27-01-14 в 12:15.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #572

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sandokan4e Виж публикацията
    Да, малко неправилно се изразих. С тях разговарях и ми казаха 240лв с ДДС на машина. Ако наистина има смисъл бих ги дал парите...Другаде не съм питал на този етап колко взимат на климатик.
    Ако правилно помня от моите приятели,които си сложиха на Митсубиши Хеви Индъстри някъде май пак към 200лв им искаха.
    Няма никакъв смисъл, тяхните цени са високи защото могат да си го позволят! При положение, че са вносители и никой не знае за какви смешни пари внасят машините в сравнение с пазарните.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #573

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sandokan4e Виж публикацията
    Благодаря за детайлния отговор!
    Можеш ли да дадеш примерни стойности като размери за стабилно външно тяло?

    ЕДИТ:
    Също имам въпрос относно номиналната мощност. Тази номинална мощност за къде трябва да се гледа? В смисъл такъв, когато пуснеш климатика в по-студена стая, той започва да работи с номинала мощност, освен ако не е зададена висока степен ръчно и духа така докато достигне желаната температура. Когато се достигне температурата мощността пада на минималната?
    Правилно ли съм разбрал целия процес?
    Номиналната мощност се използва, за да се определи в какво помещение може да работи климатизатора. В началото работи на максимал. Приближавайки зададената температура, пада на номинал. Достигайки я, започва да компенсира температурните загуби на помещението и мощността може да падне до минимал.
    Що се отнася до външните топлообменници, за твоя климат, грубо казано, трябва да са с размери 30 - 35 кила за 9000 BTU и 35 - 40 кила за 12000 BTU. От площта им зависи колко топлина могат да уловят отвън. Колкото е по-малка площта им, толкова по-висока трябва да е скоростта на фреона при константно топлоотдаване. Това води до бързо заледяване, чести дефрости и ниска ефективност при отрицателни или нулеви температури със снеговалеж.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #574

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ние не ревем ,щото машинките топлят. Онзи ден -7>-8, вчера -9 нощес е било пооне -11.Сутринта беше -9 към обяд -4 и сега е -8. Машините си бачкат без скреж дори никакви изненади. Говоря за Даисейкай-я,Хевито и големото Фуджитсу .
    Mega одобрява това.

  6. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #575

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    И при мен LG-тата топлят и няма никакви изненади, но май е нормално да няма даже и скреж, защото въздуха е много сух в тея студове.
    Mega одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #576

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колеги а пак по моя въпроса да питам за нещо доста важно.Как са като дефрост двете машини Sharpa 12ghr и Daikina ftx 50 ако са сложени в стаята ми от 24кв+коридорче от още 6 кв .По време ли са или гледат какви са условията.И предполагам дайкина като е по мощен ще дефроства по малко от шарпа.И примерно при външна темп от - 5 и - 10 гр + валеж от сняг и зададена 23 вътре през колко време горе долу да очаквам дефрости.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #577

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Колеги а пак по моя въпроса да питам за нещо доста важно.Как са като дефрост двете машини Sharpa 12ghr и Daikina ftx 50 ако са сложени в стаята ми от 24кв+коридорче от още 6 кв .По време ли са или гледат какви са условията.И предполагам дайкина като е по мощен ще дефроства по малко от шарпа.И примерно при външна темп от - 5 и - 10 гр + валеж от сняг и зададена 23 вътре през колко време горе долу да очаквам дефрости.
    При така зададен въпроса, отговорът му зависи много от слънчевите протуберанси и дали Юпитер е ретрограден.
    Aleksandars, ivan1, tony34al и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #578

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    При така зададен въпроса, отговорът му зависи много от слънчевите протуберанси и дали Юпитер е ретрограден.
    напротив ,всеки разполагащ с кристално кълбо може да отговори
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #579

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Колеги а пак по моя въпроса да питам за нещо доста важно.Как са като дефрост двете машини Sharpa 12ghr и Daikina ftx 50 ако са сложени в стаята ми от 24кв+коридорче от още 6 кв .По време ли са или гледат какви са условията.И предполагам дайкина като е по мощен ще дефроства по малко от шарпа.И примерно при външна темп от - 5 и - 10 гр + валеж от сняг и зададена 23 вътре през колко време горе долу да очаквам дефрости.
    Събери няколко конвектора от приятели и ги включи в стаята. Виж колко от тях трябва да работят при външна темп от - 5 и - 10 гр, за да ти поддържат вътре 23. Напиши ни резултата и очаквай отговор.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #580

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ами в момента няма как да направя този експеримент.По-скоро се интересувах дали въпросните шарп и дайкин дефростват на определено време,примерно на всеки 50 мин при - 5 гр независимо дали имат нужда или не.А това с конвекторите не знам доколко е реално.В момента в стая 17.5 кв или 46 кубика ,южна с външна стена към тераса,на която няма изолация и с духаща стара пвц дограма,се топля с маслен радиатор,включен на 1,което е 1100 вата и нагласен от терморегулатора да изключва на определено време .Примерно да харчи 900 в/час ,температурата е 22 гр като меря с 3 термометъра и всеки показва за себе си,но най-ниската от всички е 22 ,единия е на 25 даже.Та така погледнато излиза,че в същата стая и стига и климатик 7,че даже и е много голям,но реално няма да е така.А и имате ли информация за шарпа и дайкина при -10 колко kw може да отдадат ,дали са поне 2,5-3 kw.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-02-14 в 21:35.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #581

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Щом като не знаеш "доколко е реално" това с конвекторите, виж постове # 196 и # 197. Ако не помогне, свържи се с @charliii и го помоли да ти продаде неговия National. Като ти чета обясненията в пост # 199, само за теб е.
    Успех в преговорите!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #582

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    При Шарпа дефроста със сигурност НЕ е по време. Щом мислиш и за коридора, значи по-добре да е монтиран срещу вратата към коридора.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #583

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    А и имате ли информация з ашарпа и дайкина при -10 колко kw може да отдадат ,дали са поне 2,5-3 kw.
    ако дайкина е gv ето инфо според eurovent Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #584

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,

    търсих доста и не успях никъде да открия по-подробна информация за следния модел японски климатизатор: Hitachi RAS-25PLX
    Някой има ли детайли за този модел? Коя година е лансиран, какви са му параметрите предимно при отопление, има ли някакви допълнителни функции?

    благодаря предварително!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #585

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    отопление 3,6 (0,9-6,3) консумация 670 (75-1660)
    охлаждане 2,5 (0,9-3,0) консумация 480 (80-700)
    9 кг. вътрешно и 32 кг. външно. фреон R410
    Това открих като параметри

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 178 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе