Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 6 от 178 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #76

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Нещо моята Нокрия се излага. Пак не мога да вдигна повече пт 23 градуса в стаята. Със сигурност ли трябва да е на ауто режим? Вярно, че я държа не еко режим и на тихо, новсе пак навън не е студено още

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #77

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Можеш да я спреш и от контакта, навън е още топло, и да чакаш да стопли. Направо не мога да повярвам. Това е инвертор, задай му градусите и го остави да работи. Една от най-икономичните машини и пак искате да работи без пари. Ако натиснеш Eco два пъти връща ток към ЕРП-то.
    mirandi, naskoazz и rosen77 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #78

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Ще я пусна. Държа я на ЕКО, защото това ми е първия климатик в живота и постоянно ми се въртят онези 500-600 лева месечно от миналата година. А иначе, четох друга тема за аутото и реално при ауто повече работил компресора за сметка на вентилатора. А пък и мисля, че не трябва да се вярва на всичко 100. %. Беше писано,че при по-студено харчили по-малко климатиците, което за мен няма логика...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #79

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Купи си power meter и се успокои. Там ще си гледаш реално разхода. Остави машината да работи, нали за това си я взел? Или искаш да имаш машина за 2400 лв. и да си на студено, само и само да не изхарчи 40 лв. на месец?
    mirandi и rosen77 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #80

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Страх ме е 200 да не изхарчи. А какво ти е мнението за ауто режима, че мненията са противоречиви? Говоря от гледна точка ефективност, а не икономия.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #81

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Изключи тихия режим и не 23 ми и 28 ще вдигне.

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Страх ме е 200 да не изхарчи. А какво ти е мнението за ауто режима, че мненията са противоречиви? Говоря от гледна точка ефективност, а не икономия.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #82

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Страх ме е 200 да не изхарчи. А какво ти е мнението за ауто режима, че мненията са противоречиви? Говоря от гледна точка ефективност, а не икономия.
    От гледна точка на ефективност е добре да настроиш климатика на режим отопление и автоматичен вентилатор и да скриеш дистанционното.
    mirandi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #83

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Беше писано,че при по-студено харчили по-малко климатиците, което за мен няма логика...
    Харчат по-малко и топлят още по-малко

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Страх ме е 200 да не изхарчи.
    Ако миналата година си бил на ток и си харчел 500-600 лева за отопление, тази година с климатици ще си към 150-200.

  11. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #84

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Дръж климатика на ауто режим ,махаш еко-меко,което си пуснал и настрой градусите на 23 градуса и се радвай на комфорта,или примера,който ти е дал Мега е правилния.Падне ли температурата на вън и усетиш ли че вътре не е топло пусни вентилатора на 1 или 2 степен,страха ти от сметка 200лв и на горе с точно тази машина силно ме съмнява,освен ако не си забравиш прозореца отворен .
    Съвета,който ти дадоха с апарата за измерване на консумацията също е добре,за хора които не са имали опит с климатици до сега и не вярват на това,което им казват ,когато си закупуват климатик.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #85

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    От гледна точка на ефективност е добре да настроиш климатика на режим отопление и автоматичен вентилатор и да скриеш дистанционното.
    Предполагам има опасност напролет да не го намери .
    Честито за покупката - значи сметни си 30 дни х 24 часа х номиналната мощност на Нокрията х 0.17 лв квч средна цена и ще разбереш, че дори и при постоянно натоварване на климатика, не може да се съдере да изхарчи повече от 150 лв на месец. Така - стресна ли се Сега раздели полученото на 3 или 4 и си свиркай!
    mirandi и Paco de Michev харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #86

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Страх ме е 200 да не изхарчи. А какво ти е мнението за ауто режима, че мненията са противоречиви? Говоря от гледна точка ефективност, а не икономия.
    Ако е включено ECO, консумацията е ограничена на 1,35kW, дори да зададеш 30гр., фана на макс и да изкараш вътрешното тяло отвън да топли атмосферата няма да изхарчи повече от 166лв.
    То в момента ЕСО-то не го ограничава - нормално не може да стигне до тая консумация освен ако загубите ти не превишават 6kW.
    Най-лошата възможна ефективност се получава при "super-quiet", че и може да не те стопли. - забрави го тоя вентилатор, поне Quiet или Low иначе Auto.
    "super-quiet" го ограничава двойно повече от ECO, отделно лъже датчика че е топло.
    ЕСО-то може да го махнеш като стане -15гр. и надолу или когато вече не смогва. Не мисля че някога ще се случи но ...
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #87

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Мерси на всички за изчерпатлните отговори. Вече съм на ясно как да го ползвам. Туй животно ще се окаже сериозна машина

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #88

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Туй животно ще се окаже сериозна машина
    Ааааа не ве...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #89

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Нещо не е както трябва. Явно моя апартамент и трагедия. В момента навън е +5 и аз съм за експеримент сложил климатика на 25, без включени ЕКО и тих режими. От един час така работи и температурата в стаята не мърда над 23.5. Принципно тази температура ми е супер дори 22 ще ми е по-добре, но проблема е щом сега е така е, че при -10 навън няма да може да стопли сигурно... знам ли - ще го видя при студовете...

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #90

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Ако апартамента ти е трагедия, най-вероятно горе при машината е колкото си задал. В този ред на мисли, ако зададеш 28, колко ще стане в стаята?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 178 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе