Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 11 от 178 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #151

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Сега препрочитам и се чудя как съм пропуснал да спомена обема на стаята а именно - 46 м3 (закръглено).

    Именно цената на Daikin FTXS35K ме накара да го вмъкна защото е 3-400лв по-евтин от останалите, че и на места с включен монтаж. Видях, че този онлайн контролер го има и при Panasonic и там му искат близо 500лв . Изпълнението му едва ли е толкова специфично, колкото цената подсказва. Те губят това е цена разлика от един нисък или среден клас климатик до цената на висок такъв. Предпочитам климатизатора да работи с добри параметри отколкото да си играя от другата страна на града с него.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    КЛИМЕНТОВО
    Мнения
    40
    #152

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Честита Нова Година на всички съфорумци .
    Благодаря на хората помогнали ми да взема решение .
    Днес капарирах климатика -SHARP 9GHR.
    За KASAP-а специално ще има снимки след като боядисам ,че прояви интерес
    относно моето начинание .
    stanislav77 и mirandi харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    12
    #153

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте и честита нова година! Нека бъде още по-успешна за всички!
    Моля да ми помогнете с избор на климатик ,понеже ми предстои покупка и не мога да се ориентирам кое ще бъде най-подходящо в случая. Ще опитам да дам изчерпателна информация.
    Става въпрос за целосезонно ползване-и отопление, и охлаждане на жилищно помещение тип мезонет. Първи етаж 55 кв м и втори мансарден пак 55кв м . Като обем го сметнах около 250 куб м.Дограмата е ПВЦ троен стъклопакет, и двата етажа са с южно изложение-на юг са разположени и най-големите прозорци към терасите. Сградата е в Свиленград-тук лятото става 40-45 градуса, зимата е мека, но пак може да стане -10-15 градуса. Температурата, която ще се поддържа е 21 градуса зима и 25 градуса лято.Изолация има и на стените, и на покрива. Първият жилищен етаж е втори за сградата-отдолу има магазин. Електрически уреди -в кухнята-ще има на около 8 метра от климатика. Близо до него само телевизор. Сумата ,която съм предвидила е в рамките на 2500-3000 лв.
    Също ме интересува дали е по-добре да сложа един по-голям климатик на първия етаж или два по-малки на всеки от етажите. Ще съм много благодарна на всякакви мнения и препоръки.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #154

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    ПЪТКО Е МНОГО ПРАВ...............миналата седмица в карфур имаше кайма на 2.20 лв. килограма,ма жената нали тъпа взе че купи месо,смляха и го и ми излезе към 8-9 лв. килото.ПЪТКО-цена,прагматичност и самоуважение са разлини и все пак близки неща.
    Aleksandars, Mega и mirandi харесват това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #155

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tatiana70 Виж публикацията
    Също ме интересува дали е по-добре да сложа един по-голям климатик на първия етаж или два по-малки на всеки от етажите
    Госпожо, трябва да ви признаем новаторството. До сега опитите се простираха до климатизиране на няколко помещения с един климатик. Вие сте първата, която ще "отоплява" няколко етажа.
    Този пост е редактиран от Kasap; 03-01-14 в 14:16.
    stenly, Aleksandars, Mega и 2 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #156

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз пък съм с машините от подписа. Сменени пружини и си бичат чудно. С Е9DKE, преправено на Е12DKE и то само отвън топля точно 28 квадрата с 2 големи външни стени и доста прозорци. Даже не се издува на макс... Останалата част от апартамента се отоплява с E12DKE и няма грижи... Поддържам сравнително високи температури 25-26 понякога.

    E12DKE с добър вид и рециклиран компресор се продава безпроблемно за над 600 лева...



    Татяна70, за тези помещения, ще ти трябват два доста корави климатика, за този бюджет по-добре вземи нещо за единия етаж тази година и посъбери за втори климатик за догодина. Например:

    Климатик Панасоник KIT-E18PKE

    Климатик Тошиба RAS -B22N3KV2-E/RAS-22N3AV2-E

    Климатик Самсунг AQV24PMBN/AQV24PMBX (Maldives ++)

    Климатик Самсунг AQV18PMBN/AQV18PMBX (Maldives ++)
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #157

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    DUNDURMA, всеки си дава мнението според неговият мироглед Аз затова изрично упоменах висока (относително) цена за климатик за помещение с 23 квадрата с кубатура 46 м3 и че жилището е собствено. За тези пари (и за повече и за по-малко) на пазара има какво ли не. Благодаря на арх. Пътко за мнението .. при други обстоятелства (ако сън на квартира примерно) бих взел именно подобен уред. Но тук е друго питането.

    Удачно ли е да се монтира климатик по това време? Има ли плюсове/минуси и какви са. Историята ми е, че приятелката ми се нанесе при мен преди няма и месец, а аз понеже не се задържам много в жилището и до момента не ми е била нужна добра климатизация. Идеята за климатик дойде по-скоро на етап лято, но при вида на сметката за газ от 160лв при условие, че се топли само една стая и то на включване и изключване на радиатора .. изведнъж ми се прииска климатика да дойде по-бързо.

    Дайкина го оставям на страна за момента. За щастие имам възможност да избера по-скъп климатик. Иначе сигурно бих го взел при условие, че на добра цена идва и с монтаж. От прочетеното във форума обаче се гони добър минимум, който виждам в моделите на ТОSHIBA DAISEIKAI 5, LG H09MW, ТОSHIBA DAISEIKAI 6 и MITSUBISHI HEAVY-SRK25ZJV-S. Ако гледам какво пише на хартия бих скочил на LG, но опита ми с каквато и да било техника сочи, че цифрите не казват всичко и имам повечко доверие на TOSHIBA и MITSUBISHI.

    Именно и затова съм тук .. ако можете да ме насочите към най-доброто за парите ми. Както казах най-важното за мен е икономията и гаранцията. Ако LG беше с 5 години дори нямаше да питам. Но тук и парите и параметрите са доста изравнени и единствено хора с опит и познания биха могли да хванат разликата м/у машините.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #158

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Един не толкова любим на хората цвят, който може да се управлява от всяка точка на света:

    Климатик Самсунг AQV12KBBN/AQV12KBBX (Jungfrau-F)

    И пак моето оригинално предложение, климатик, който е качествен и икономичен. Питал си за екстрите, ами има доста екстри свързани точно с икономията на електроенергия - датчик за слънчева светлина - климатикът си регулира мощността спрямо слънцегреенето, лятото усилва като пекне, а зимата намалява. Има и датчик за присъствие на хора в стаята, отново за икономии, останалите екстри са основно за филтриране на въздуха:

    Климатик Панасоник KIT-E12PKE

    Климатик може да се монтира по всяко време, стига атмосферните условия да не са лоши и монтажниците да замръзнат или да припаднат от топлинен удар...
    estqwerty и Aleksandars харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    12
    #159

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.


  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #160

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колоната е най-лошия възможен вариант за отопление на жилище... И дори с тях пак няма да се стоплят и двата етажа, а цената им е безбожно скъпа от точно тези сайтове...

    Климатик Кобе KMF-H60A5/AR

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #161

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    на монтажниците им се плаща ,мене никой не ме пита замръзвам ли като бачкам

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #162

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Татяна това нали знаеш че е с размера на голям хладилник ? отделно е на трифазно захранване .. това не са домашни машини

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #163

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Сериозно ли сте готови да плащате по 1 левче на час за отопление с това чудо-юдо??.


    Първото ми мнение е това: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html


    След него, може би ако етажите нямат отделни стаи мнението ми е:

    За тези пари по-добре 2 такива: sharp-ay-xp12ghr-ae-x12, като за начало с Кредит енергийна ефективност, пък ако не топлят достатъчно, може да купите и трети/четвърти климатик.Поне може да останат малко пари в сравнение с мидеята.

    Другите възможности за този бюджет са:

    1. два от тези toyotomi-gan-a180gvr-gag-a180gvr-akira

    или

    2. два от тези:lg-e18sq-s18aqu.html

    или

    3. два от тези: lg-p18rk-nsc-p18rk-ue1-advance.html

    или

    4. klimatik-hitachi-ras50fh7-rac50yh7.html

    5.hitachi-rak50ppa-rac50wpa-summit-2013.html

    В рамките на този бюджет, аз бих избирал измежду горните

    Ако етажите имат отделни помещения/стаи...отговорът е друг...

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #164

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Като се качиш на покрив на кота +25.00 при температура -7 или -10 и силен мразовит вятър месец януари във Варна да сервизираш VRF система и да сменяш компресор пак ще си говорим на кой колко трябва да му се плати. Аз за такова начинание бих обявил поне едни 1200-1500 лева.
    bobovo, Aleksandars и Mega харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #165

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    tatiana70 отоплението на 55 кв с една машина за битово ползване дори и да е възможно няма как да постигнете равномерна температура на целия етаж и съответно ще е ужасно некомфортно нито пък ще е евтино пък с една машина да топлите два етажа е мисията невъзможна
    не знам какво е разпределението на етажите но предполагам че не са едно цяло,а има стаи най-добрият вариант си остава климатик в всяка стая като краен компромисен вариант един за две статии с уговорката че много трудно може да накарате топлината да отиде където искате

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 178 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе