Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 61 от 178 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #901

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Успокойте се и двамата. Колец, разликата между компютър и компютри е много голяма. Има сървъри, вентилаторите на които ще накарат 99% от климатиците да си хванат външното тяло и да отидат да духат на друго място. Едва ли някой ще може да ви отговори правилно без да е наясно при натоварено положение на машините какви са температурите в стаята и други технически въпроси (които аз заради некомпетентност в климатичната техника не мога да формулирам и задам)
    Без да е климатизирано помещението миналата година темпераурите във стаята достигаха при 38 навън 34 вътре в помещението като повечето от машините работеда при температури на процесора и чипсета около 59 гр. Аз не желая тази година това да се повтаря, за да мога да удължа максималко живота на компонентите вложени във въпросните машини.
    Аз съм спокоен. Не ми харесва просто - това че пиша това което ме интересува - и след това веднага някой решава да го ибие на майтап. Няма нищо за майтап във това което поставям като въпроси.
    Както написах и по горе работя в печатница за мен прехода от 35 гр. навън към 18-19 гр. в закрито помещение не е никакъв проблем. Правя този преход от 3 лета през всяка обедна почивка, нямам каквито и да е проблеми нито със кръвно нито със сърце. За това коментари като по горния от въпросния потребител никак не ми се нравят.
    Аз просто искам да получа мнения различни от тези на специалистите със които съм се съветвал. Нищо повече.
    Това не значи, че умаловажавам тяхното мнение, желая други специалисти и потребители на изброените модели климатици от въпросните марки, да споделят колкото се може повече полезна информация за тях. Вместо това - тук някой решава да постави писанията ми на подбив - това не нормално поведение на потребители имащи доста по голяма практика от мен самия във въпросния форум.
    П.с: Аз също не одобрявам крайно директните термини, които ползвам по адрес на потребителя със който водя задочен спор, но въпросния такъв ме принуди коствено да прибягна до тях, чрез това което е написал.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #902

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колец, домашните сплитове в режим охлаждане свалят до 18 градуса, има модели до 17. По-ниско не съм виждал, може да има и до 16. Но задачата ти е по-сложна. Трябва оглед на място и смятане. Това, което си написал е разтегливо едно е 15 градуса, друго 18. Второто по-може да се постигне. Мястото за монтаж на вътрешното тяло в такива помещения също е много важно.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #903

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    За сървърни помещения си има климатици за сървърни. Тези които сме правили поддържат 18 градуса, не на 15. Това второто не е работа за климатик, а за плюсова камера. Да не говорим, че при отговорни обекти се слагат две машини, едната работи, втората дежури. Питащия пита за климатик а не за климатик за сървърно помещение.
    Машините, с които работя са поставени във стаята със цел съхранение на мултимедия, за лични цели и нужди. Те са ФТП сървъри. Ако желаех климатик със индустриална цел щях да формирам въпросите си именно по този начин. При положение че желая именно един от тези два модела климатици от съответните марки явно съм си направил доста добре разчет на средствата, които смятам да отделя за целите си. Ще ви помоля да не търсите несъществуващ контекст, във това което съм написал. То е написано спрямо изискванията на стр. 1 от темата. НЕ е коректно от ваша страна да изкривявате въпроситте на потребителите, спрямо вашите собствени виждания.
    Формулирал съм достатъчно точно и ясно въпросите си, след консултация със хора занимаващи се със продажба и внос на на този род техника. Точно поради това съм се спрял именно на тези 2 климатика. След като съм направил това е повече от явно, че желая да се обсъдят качествата и недостатъците на въпросните климатици. Имам намерението да закупя един от тези 2 климатика, наясно съм от коя фирма ще извърша покупката. Вместо това получавам жлъчни подхвърляния като тези написани по горе. След като вие сямият не искате да вникнете във това, явно се числите към лицата отправящи към гореописаните от мен лица, които са причина за това което пиша по настоящем.

    П.с: За потребителите желаещи да се включат във разискването:
    Прочетете по горните редове на тази публикация, за не задавате излишни въпроси и да не протакаме ненужно дискусията.
    Не желая климатик за индустриално приложение - желая климатик за домашно приложение при точно цитираните от мен климатични условия.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Колец, домашните сплитове в режим охлаждане свалят до 18 градуса, има модели до 17. По-ниско не съм виждал, може да има и до 16. Но задачата ти е по-сложна. Трябва оглед на място и смятане. Това, което си написал е разтегливо едно е 15 градуса, друго 18. Второто по-може да се постигне. Мястото за монтаж на вътрешното тяло в такива помещения също е много важно.
    Наясно съм със това.
    Задачата която гоня е максимална температура във помещението 18-19 градуса. Не повече. При тези условия сървърите, които съм изградил сам със интелски дъна ще работят във температурни диапазони на чипсетите и процесорите под 60 градуса. Именно това е целта на това което желая да постигна.
    Както съм написал малко по рано във темата помещението ще подлежи на изолация отвън. Другото място на което планирам вътрешна изолация е на прозоръчната стена, която има югоизточно изложение Там ще се поставят не повече от 2 см. EPS, защото освен термично помещението ще се изолира и акустично.
    Този пост е редактиран от Колец; 27-03-14 в 12:03.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #904

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз чета няколко пъти горните изисквания и точно за това написах, че битова машина не може да поддържа градусите, които се искат като минимум. Успех в проучването.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #905

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз чета няколко пъти горните изисквания и точно за това написах, че битова машина не може да поддържа градусите, които се искат като минимум. Успех в проучването.
    Ок - Това е ваше мнение.
    Съгласявам се.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #906

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ако изборът е само между двата климатика бих избрал фуджицуто, защото:

    1. е по-устойчив на токови удари и други "бъзикни" на родните електродоставчици;
    2. винаги и по-лесно ще се намерят резервни части в случай на необходимост.Частите от "опита" досега са по-евтини и не струват колкото целят климатик като нов.

    Минусите на фуджицуто са че външното тяло и може би вътрешното тяло са по-шумни.В режим охлаждане разлика в шума почти няма да има.Разликата ще е в режим отопление.

    И двата климатика не са предвидени да им се зададе температура от 15 градуса в режим охлаждане.

    Хитачито е по-тихо, но пък не могат да се намерят резервни части за него или ако има един компресор например струва колкото целият климатик.

    Мисля без да съм сигурен, че на дайкин можеше да се зададе температура от 15(дори 10 градуса) градуса в режим охлаждане.Проверете все пак, защото не съм сигурен дали беше в режим охлаждане или в режим отопление.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #907

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Климатиците на Панасоник и Самсунг са с минимално задание 16 градуса.

    Елементарно преправяне на вътрешното тяло позволява поддържане на температура, по-ниска от зададената.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #908

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Климатиците на Панасоник и Самсунг са с минимално задание 16 градуса.

    Елементарно преправяне на вътрешното тяло позволява поддържане на температура, по-ниска от зададената.
    И Панаосник мога да си закупя. Просто марката не ми вдъхва доверие. Има ги при търговците със които възнамерявам да работя.
    Този пост е редактиран от Колец; 27-03-14 в 12:47.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #909

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Колец Виж публикацията
    И Панаосник мога да си закупя. Просто марката не ни вдъхва доверие. Има ги при търговците със които възнамерявам да работя.
    Ако питаш мен за 1000 лева никой климатик не ми вдъхва доверие в твоя случай, но това е оф-топик.
    Mega одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #910

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    един съвет-никой от КЛИМАДЖИИТЕ не се и опитва да разбира от компютри и сървъри.не се опитвай да разбираш и ти от клими............послушай МЕГА и АДСКИЯ

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #911

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ако питаш мен за 1000 лева никой климатик не ми вдъхва доверие в твоя случай, но това е оф-топик.
    То хубаво не ти вдъхва доверие но на този етап това е тавана който мога да си позволя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #912

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Сложи си два броя Конвенционален климатик Yamato HW12 M SERIES и единия ако седи в бокса ползваш другия

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    5
    #913

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, моля за помощ - страшен пек нахлува лятно време през остъкления ни балкон, който е преправен и на кухня; разумно ли е да постави климатик на самия балкон?


    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно - става въпрос за остъклен (винкел и стъкло) балкон преправен на кухня
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?


    - Основно за охлаждане.
    3. Каква е:


    а) квадратурата и кубатурата на помещението;


    ~5 кв. м.


    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);


    - винкел и стъкло - какте едно време се остъкляваха балконите


    в) квадратура на прозорците;


    ~5 кв.м


    г) изложението на помещението;


    - югозападно


    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?


    8-ти етаж - последен


    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;


    - балкон - кухня


    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?


    - апартамент


    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи “Защо”- ето защо


    - София


    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - лято 22-25


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?


    - балкона от към неостъклената част е изолиран с масивни дървени дъски


    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?


    - готварска печка, хладилник , микровълнова


    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - до 1000


    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса

    Благодаря предварително

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #914

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от 7,62 Виж публикацията
    Здравейте, моля за помощ - страшен пек нахлува лятно време през остъкления ни балкон, който е преправен и на кухня; разумно ли е да постави климатик на самия балкон?



    ~5 кв. м.




    Благодаря предварително
    Таванен вентилатор
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 28-03-14 в 17:31.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    5
    #915

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря - това е вариант за който не се бях сетил; но дали този вентилатор ще успее да пребори яката жега? А и се надявам след монтирането на устройството да влиза и някакъв хлад и в двете помещения към които има изход от балкона (през 2 отделни врати), а именно: малка стая - 10 кв.м. и хол - 16 - кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе