Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 106 от 178 ПърваПърва ... 5696104105106107108116156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1576

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Добре ,но може ли да ми кажеш нещо повече защо Тошибата. А и ако имаш и друга идея за климатик ще се радвам да чуя от теб.
    Ще се радвам да чуя и мнението на AC_From_Hell.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1577

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мога да кажа много неща, но всичките са писани из форума. Няма по-мощна машина в този клас с плазмен филтър и йонизатор. Като цяло е тествана в якия студ и е много здрава. Доказана машина, модела изкара три зими, една от тях люта.

  4. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1578

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Няма и ред да съм пропуснал за Тошибата във форума, но имаше и хора които не се изказаха особено ласкаво за нея.Разбирам че няма идеални неща ,но все пак е по добре да питаш професионалисти и ползватели на тези машини .

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1579

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Мога да кажа много неща, но всичките са писани из форума. Няма по-мощна машина в този клас с плазмен филтър и йонизатор. Като цяло е тествана в якия студ и е много здрава. Доказана машина, модела изкара три зими, една от тях люта.
    Mega, извинявай за реприката, но наличието на плазмен филтър и йонизатор говори за катастрофална инженерна некомпетентност и безсмислие. Иначе, машините им са добри. Друг е въпроса, че почнаха да пробутват и шкартото.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1580

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... наличието на плазмен филтър и йонизатор говори за катастрофална инженерна некомпетентност и безсмислие.
    Както съм казвал и друг път, вместо да пишеш по форумите глупости, отивай да работиш за Тошиба. Там търсят под дърво и камък начин да сменят катастрофиралите си и некомпетентни инженери, с нови кадри с будна мисъл, огромен интелектуален, и аналитичен потенциал. Ние ще очакваме новите модели сътворени от тях.


    Няма да влизам в спорове. Изразих си мнението и както е известно не работя за Тошиба. Както и не продавам само две марки. Предлагам машини, които смятам за достойни. Всеки има глава на раменете да прочете, помисли и да избере машина която му допада. Това, че предпочитам 6-та серия не означава, че E12QKE е лоша машина.
    Този пост е редактиран от Mega; 29-07-14 в 20:14.
    Aleksandars и venciru харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1581

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Изключително изненадан съм от острата ти реплика и не я доумявам. Имам скромен 20 годишен опит с аспирация на асептични помещения и затова си позволих да взема отношение по темата с йонизатори и плазмени филтри. Не се сърди, но въобще не се интересувам от това, какво предлагаш или продаваш. Коментирам конкретни модели. Марките или брандирането въобще не ме интересуват. Жив и здрав.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1582

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Няма по-мощна машина в този клас с плазмен филтър и йонизатор.
    По мощна, колко да е по-мощна с 750 ватов компресор? Има други машини, които запазват по-добре топлоотдаването при отрицателни температури. За справка - Евровента. А йонизатора не е болка за умиране, всеки може да го сложи допълнително - и на усб порт, и на мрежа 220волта. Но лафа, че няма нищо по-добро от гладка чист въздух си остава в сила за мене.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1583

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Йонизаторите и плазмените филтри могат да бъдат много опасни устройства, ако с тях си играят хора, без необходимите познания. В Тошиба, съм момента, са такива. Пример за правилно проектирана и функционираща система за йонизация и дезинфекция на вътрешното тяло са моделите PKE на Панасоник. И хадуерно, и софтуерно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1584

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Йонизаторите и плазмените филтри могат да бъдат много опасни устройства, ако с тях си играят хора, без необходимите познания. В Тошиба, съм момента, са такива. Пример за правилно проектирана и функционираща система за йонизация и дезинфекция на вътрешното тяло са моделите PKE на Панасоник. И хадуерно, и софтуерно.
    А нещо за моделите QKE на Панасоник в тази насока?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    15
    #1585

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте отново,
    След дълбоки размисли, и проучвания на актуалните модели климатици все пак реших да вдигна бюджета малко. Спрял съм се на следните модели:

    1. Panasonic CS-E12QKEW. В темата за обсъждане на Панасоник, разбрах че е нов модела и няма кой знае какви отзиви все още. Но технологично бил добре, поради уголемения топлообменник, по-голямо количество фреон и някакви шукаритетни екстри на вътрешното тяло. Също така някой спомена, че въшното тяло се използва и в по-високия клас климатици на Панасоник (не че знам кой е той), което май е добре?!
    2. Panasonic CS-RE12QKE - тялото било същото, само топлообменника е стария квадратен с по-малък размер. Не съм сигурен, но за моите нужди (предимно охлаждане) смятам че ще се справи също доста добре със задачата си. И вътрешното тяло не разполага с екстрите на горния модел.
    3. Fujitsu ASYG12 - LTCA, LMCA, LUCA. - търсих информация в раздела за Fujitsu, но така и не открих каква всъщност е разликата в моделите. Трите модела споделят ли някакви общи части, само софтуерни и дизайнерски ли са им разликите, или нямат нищо общо? LTCA ми допада най-много, защото е сив и дизайна му е хубав, предполагам и използва различно външно тяло от другите два модела. Разликата между LUCA и LMCA само в дизайна на вътрешното тяло ли е?

    Това са моделите за които се двоумя. Най-много ме блазни Панасоника RE12QKE, поради най-ниската си цена. Ако кажете, че Е12QKEW си заслужава ще инвестирам в него. От Fujitsu-тата LTCA ми е фаворит, но да си кажа честно нямам намерение да давам толкова пари, ясно че най-вероятно е най-добрия модел от посочените. Та дилемата остава между RE12QKE, E12QKEW, 12LMCA и 12LUCA.
    Климатика ще се използва предимно за охлаждане. За отопление си имам ТЕЦ, от който съм доволен, даже сега с изравнителната сметка ще ми връщат пари


    ПП: И ако може да ми препоръчате фирма за монтажа на климатика, може и на ЛС, за да не правим реклама. Благодаря!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-07-14 в 18:12.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1586

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Veselin Zhivkov Виж публикацията
    А нещо за моделите QKE на Панасоник в тази насока?
    Търговец ми сподели, че нямало разлика между QKE и PKE, но не мога да го потвърдя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1587

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    АКО ОТ ТЕЦА СИ ДОВОЛЕН като пари,вземи хубави машини и ще се възбудиш от сметката...................

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    15
    #1588

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    DUNDURMA, не му е тук мястото на подобен спор. На мен ми харесва топлината на радиаторите, и сметките ме устройват напълно.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1589

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Йонизаторите и плазмените филтри могат да бъдат много опасни устройства, ако с тях си играят хора, без необходимите познания. В Тошиба, съм момента, са такива. Пример за правилно проектирана и функционираща система за йонизация и дезинфекция на вътрешното тяло са моделите PKE на Панасоник. И хадуерно, и софтуерно.
    dodo би ли споделил кое е опасното в плазмения филтър на Тошиба ,че не ми стана ясно.Благодаря ти предварително

  18. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1590

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Нямам претенции да има плазми и самопочистване на филтрите ,търся да се справи с температурите които споменах, и най вече да не ми откача електромера.
    Дайте и други предложения за климатик.Спрях се на тези двата ,заради писаното във форума ,а по магазините също има хубави думи за тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе