Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57
Like Tree13Одобрявам

избор на климатик за 35кв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    36
    #46

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    С шума от вътрешното тяло как е, колко често включва и изключва?
    Ами не е шумен за момента работи на авто вентилатор и като мисля че повече от втора и трета степен на вентилатора не съм го чувал да включва все пак отоплява 35 квадрата в къща (от пет възможни степени ), като в по топлите дни имаще моменти когато изклюваше доста често но го пускам че има един малък човек в къщи и трябва да е топло

    монтиран е без траф с едно такова у-во :
    Buy APC Essential SurgeArrest 1 outlet 230V Germany - Technical Specifications and Information | APC
    нядвам се да нямам проблеми след допитване до 2-3 фирми ми казаха че няма да има проблем пък и си го покрива гарацията , само времето ще покаже
    Този пост е редактиран от iaro; 22-11-14 в 11:40.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #47

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Това устройство по никой начин не замества понижаващият трансформатор. При парите, които си дал е редно да ти монтират такъв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    36
    #48

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    japanese-air-con-remote-translation.jpg

    Здравейте колеги , имам едно питане относно еко режима на климатика , дали го ограничава по някакъв начин тази функция , защото забелязах че по стандарт тази функция като е на 0 би трябвало да подържа 22 градуса , поне така мисля .
    Значи климатика го държа на 22 градуса постояно , като вентилатора е на ауто , и в стаята е винаги 22.5 плус минус полвин градус , като в топлите дни достига примерно 23.5 и климатика изключва , както беше миналата седмица по топло и климатика започна да работи много он офф и реших да го пусна на Еко режим на (-3) климатика подържа 23.5 гр. почти цяла седмица .Сега паднаха малко температурите и климатика е на (-2 )и подържа 22.5 градуса , та въпроса ми дали за 0 при Еко режима стандартно е 22 градуса ми се струва че климатика работи по добре на този режим ( дали да го оставя така или да му задам стандартни градуси ) като се има впредвид че температурите не са падали под -2 градуса от десетина дена .


    И един друг въпрос , преди 10 дена започна да ми свети в оранжево един от диодите на тялото на климатика , преполагам че е било за почистване на плазмата , като не се промени нищо по работата на климатика (работеше си без проблем просто светеше , след изкарване на касетата и поставянето и пак си ппродъжаваше да свети , когато натиснах едно копче мисля че е ресет примигване спря да , и от тогава не се е включвало

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #49

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    iaro - колко пари струва и как са дефростите

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    36
    #50

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    iaro - колко пари струва и как са дефростите
    колега писал съм на лично

    Явно никой няма да ми отговори на питането

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #51

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Извинявай и благодаря за инфото , дълго и безаварийно ползване (мен още ме е яд защо не взех 14LBC преди 5 години...)
    iaro одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    36
    #52

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Извинявай и благодаря за инфото , дълго и безаварийно ползване (мен още ме е яд защо не взех 14LBC преди 5 години...)
    Благодаря! , ами и аз се двумях между нокрията и още няколко модела , но в карйна сметка заложих на японското и за момента не съжелявам !

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #53

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    нокрията сериозно превъзхожда тоя Дайкин твоя ама здраве да има .. как е с дефростите кажи ,що на лс

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    36
    #54

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Колега дефорсите са почти незабележими като най дългия дефорс който сам засичал е около 2минути и полвина до 4 минути като питата почти не се заскрежава говоря за дните когата беше -15 градуса( като бяха на 2 часа и повина или на четери часа ) , не са по време само пре необходимост а сега когато времето е топло няма такива или един максимум два дефорса на денонощие , градусите който подържа е 23 или 23 и полвина при зададени 22 градуса или на еко режим -2 или -3 което би трябвало да е 20 градуса по дистанционно, единствения недосстаък на климата е че ни ми харесва как са напрвени клапите и неможе да духа максимално надолу , което при фуджитсуто е по добре измислено но за сега съм доволен от направения избор , нямам уред да го засека колко му е консумацията но , последната сметка за тока ми е 140 лв , като има включени Mitsubishi MSZ-GV223, Daikin F40NTEP-W / R40NEP нон стоп , два хладилника , два бойлера , две готварски печки , два телевизора който почти не се изключват , като по празниците 3-4 дена работеще и Fujitsu ASY 12LGC за гости , като всичко това е в къща отопляват ме само отдолу и таваните нямат изолация ( но тази година може би ще стигна и до тях
    Този пост е редактиран от iaro; 04-02-15 в 10:13.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #55

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    Слава на правописа
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #56

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    И на "Енерго Про"!..... при 10 уреда навързани, с тази сметка, направо сте късметлии с тях!....
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #57

    Отговор: избор на климатик за 35кв.

    iaro добър избор си направил щом се е справил при минус 15 в твоите условия ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Hitachi RAC/RAS 50FH7 за 35кв?:)
    От Zagata във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 19
    Последно: 07-07-13, 06:11
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе