Страница 54 от 190 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #796

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Варианти има, но е добре да се дава инфото на един път, а не на час по лъжичка. Другото е хвърляне на боб и губене на време.

    За големи помещения в момента Mitsubishi Heavy са много добри, но и доста скъпи. За сметка на това са супер икономични и тихи. Понеже не знам, колко пари сте проиготвили, както и колко е в крайна сметка обема, давам нещо принципно. Това, което се купува и предпочита.


    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html
    Извинете, веднага коригирам грешката:

    1.Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтиĸът-тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    жилищнo
    2.Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe(цялoceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтиĸът?
    зa двeтe
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    38кв.м. + съседно помещение 10кв.м. (височина 2.65 м.)
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa(дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    дървен двoeн стъклопакет
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    11 кв.м.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;
    южно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти(мaнcapднo, мeзoнeтнo, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Не е първи или последен, има портал към съседно помещение
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    хол/всекидневна
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    aпapтaмeнт
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?Зa питaщи "Зaщo"- eтo зaщo
    София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн/пoд(външнa или вътpeшнa), нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe.Kaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Има изолация на външните стени - 6см. фибран
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтиĸът и ĸaĸви?
    Нормални за хол уреди - телевизор, домашно кино, компютри
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвeнa зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтиĸ.
    Минимална за качествено тихо и надеждно климатизиране
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтиĸa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    от -15 до +40

    Цялата работа е, че имаме бебе, а текущия климатик PANASONIC CS-G123KE (малко е маломощен за обема) работи безпроблемо вече 16 години, но няма никакви филтри за бактерии и т.н. и никога не е бил почистван професионално - вярно ли е, че това е проблем и не е лошо да сме смени климатика ?

    Има ли вариант с модел на PANASONIC, защото сме доволни от марката или ако е Mitsubishi Heavy Industries - коя фирма за монтаж и ниска цена се препоръчва да се обадя за оглед ?
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 16-06-15 в 20:50.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #797

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от БИГкоко Виж публикацията
    Ясно Дайкин май бяма да е машината.А да препоръчаш по точно модели да знам какво да търся от тошиба и мицубиши че предполагам и от тях има по добри и по не.Бюджета е около 4 000 лв и трябва да се купят 3, 12-ки
    Слагаш 3бр. Toshiba RAS-B10N3KV2-E/B10N3AV2-E Suzumi и си гледаш кефа цяла зима.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    1
    #798

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    Предстои ми да сменям климатик, но от толкова много информация вече тотално се обърках. Моля, за съвет за избор на климатика. Като цяло основната цел е да се спести максимално от зимните сметки за ток, тъй като ще се ползва само за отопление. Моля и за съвет за избор на фирма, тъй като от няколко дена обикалям по фирми за климатици, но масово се сблъсквам с "компетентни професионалисти"... Предварително благодаря за помощта!
    Ето и малко повече инфо:

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Основно за отопление
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    36 кв.м./ 94 куб.м.
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    5 камерна PVC с троен стъклопакет - 4 сезона, бяло, нискоемисийно
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    ~ 8 кв.м.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;
    северозападно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    3 от 5
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    хол+кухня
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    апартамент, тухла
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    за зимата около 23-24 градуса, лятото почти няма да се ползва
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    няма изолоация на стените, тавана ще бъде с гипсокартон
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    хладилник, готварска печка, съдомиялна, LCD ТВ
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    макс. 3500 лв.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    това ще ми е единствения отоплителен уред
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #799

    Отговор: Избор на Климатик

    Lupen това са моите предложения.Има само едно за европейския пазар.Аз бих избрал може би тошиба EDR:

    1. Toshiba RAS-402EDR и Toshiba RAS-402EDR

    2. Toshiba RAS-402UDR

    3. Toshiba RAS-402GDR

    4. Fujitsu AS-W40D2 и FUJITSU,модел:AS-W40D2

    5. Fujitsu AS-F40C2

    6. Mitsubishi MSZ-ZW404S

    7. General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria

    8. fujitsu-as-w63d2

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #800

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте
    Доста почетох из форума(почти 2 месеца) и сега е ред да попитам какво бихте ми препоръчали.
    - Апартамента е ЕПК в София. 7 етаж от 12
    - В блока има парно - т.е тръбите топлят
    - Външна изолация от 8 см EPS
    - Алуминиева дограма с прекъснат термомост и К стъкло
    - Под - естествен паркет
    - Таван - гипсокартон с 10 см каменна вата с висока плътност

    За конкретното разположение и квадратура съм прикачил чертежче(мисля че е по-лесно за ориентиране)
    Home.jpg


    Като цяло доста топъл апартамент, Изминалата зима при -12 навън (около Нова година) , без да топля с нищо температурите бяха следните
    - детската стая (стени север и изток) - 15.5 градуса
    - в другите 3 стаи - 17.5 - 18 градуса

    Температурите са мерени без да имам врати(все още не бяха монтирани). Т.е при свободна циркулация на въздуха из апартамента.

    Желана температура :
    - спалня 19- 20 градуса
    - детска 23- 24
    - хол 23- 24

    За сега съм решил да сложа климатици на 3 от стаите
    - хол - 43 м3 (17м2)
    - спалня - 32 м3 (13М2)
    - детска - 32 м3 (13М2)

    Бих сложил и на кухнята , ама с тия мижави 9 квадрата - направо не знам какво би ми вършило работа(освен духалка ). Та за момента трябва да сложа само на гореописаните 3 стаи.

    Бюджета ми е максимално до 7- 7500 заедно с монтажа.
    Поради това ,че апартамента е относително топъл и помещенията са малки ми се ще машините да са с реален нисъм минимум, за да могат да бачкат най-малко в on/off режим. Хубаво е и да са възможно по-незабележими(но не е фатално и да не са) при работа. Останалите екстри като самопочистване, филтри и т.н са хубаво нещо, но не и нещо без което не мога да мина. Основното което търся е да ме топлят и да имат нисък реален минимум, за не плащам много високи сметки за ток. Защото и сега парното топли, ама ми искат по 450 лева на месец (блока е голям и се краде яко + топлофикация краде).

    От четене тук във форума и гледане на разни таблици съм се насочил ,като че ли към 2014 RAS-10G2KVP-E Super Daiseikai 8 - sofclima.com, G2KVP DAISEIKAI 8, И за трите стаи.

    Вашите мнения и предложения са особено важни за мен, защото досега не съм ползвал климатик. Определено съм много далеееече от решение, нямам и пристрастие към определена марка. Горецитираната машина е само нещо като ориентир.

    Поста стана дълъг, ама и зора е голям
    Предварително ви благодаря,
    Димитър

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #801

    Отговор: Избор на Климатик

    щом имаш такива температури без да топлиш според мен сложи 1 климатик в хола ,в другите 2 стаи по 1 конвектор 700-800 вата и това е ,няма смисъл да даваш 2500 лв за дайсейкай 8 и да го заточиш в 12 квадрата това е мощна машина

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #802

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    От четене тук във форума и гледане на разни таблици съм се насочил ,като че ли към 2014 RAS-10G2KVP-E Super Daiseikai 8 - sofclima.com, G2KVP DAISEIKAI 8, И за трите стаи.

    Горецитираната машина е само нещо като ориентир.
    Много добър ориентир. Идеален е за 3-те стаи.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    щом имаш такива температури без да топлиш...
    Ако един ден им резнат парното, едва ли ще имат подобни температури.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #803

    Отговор: Избор на Климатик

    Мислил съм и за конвектори, ама дечурлигата са малки - на 4 и на 1,5 години, няма шанс следващите 5-6 години да ги накарам да затварят вратите винаги. Така, че и тия допълнителни 12 - 13 квадрата коридор малко или много ме отказаха от конвекторите. И се надявам 'мъката' на машините да е по-малка.
    Този пост е редактиран от Insomnia; 17-06-15 в 16:45.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #804

    Отговор: Избор на Климатик

    Insomnia ,
    Можеш да сложиш доста добри машини далеч под бюджета ти! Например:
    1. Хол - Fujitsu AS-W28D NEW - 1970лв.
    2. Спалня - Fujitsu AS-F22C NEW -1590лв.
    3. Детска - Fujitsu AS-F22C NEW -1590лв.
    Вместо Fujitsu AS-F22C NEW можеш да сложиш Fujitsu AS-W22B NEW - 1820лв., но това ще оскъпи бюджета с около 460лв.
    Монтаж за трите около 500лв. До тук общо 5770лв /6230лв./ с доставката до София.
    Ако успееш да постигнеш някаква отстъпка, може и да почерпиш. Успех!
    Този пост е редактиран от tony34al; 17-06-15 в 17:06.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #805

    Отговор: Избор на Климатик

    Insomnia , аз бих сложил в спалнята и детската Daiseikai 6-та серия. В дневната Daiseikai 8-ма серия. Да речем, че имам основателни причини да мисля така.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #806

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Fujitsu AS-F22C NEW -1590лв.
    Fujitsu AS-W22B NEW - 1820лв.
    Има ли съществена разлика между тези двата? И плазмата на първия "баш" плазма ли е, или е йонизатор?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    23
    #807

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте отново. Да споделя каква я свърших. Четох, мислих и реших да проверя как стои въпроса с Мицубиши Хейви в нашия град - е никак не стои.По принцип не работят с Хейви но ако искам ще ми го доставят. Но като не са обучени и моят ще е единствения, как ще го поддържат след това. То лесно, ще ми вземат парите а, после? Сега ей това ме мъчи.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #808

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Zlatka Виж публикацията
    Здравейте отново. Да споделя каква я свърших. Четох, мислих и реших да проверя как стои въпроса с Мицубиши Хейви в нашия град - е никак не стои.По принцип не работят с Хейви но ако искам ще ми го доставят. Но като не са обучени и моят ще е единствения, как ще го поддържат след това. То лесно, ще ми вземат парите а, после? Сега ей това ме мъчи.
    Златка, това е климатик, а не адронен колайдер. Поддръжката и ремонта на MHI не се различават по нищо от тези на Мидеа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #809

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Insomnia , аз бих сложил в спалнята и детската Daiseikai 6-та серия. В дневната Daiseikai 8-ма серия. Да речем, че имам основателни причини да мисля така.
    8 цата е по-шумен от 6 цата ли ?

    Или е свързано с минимумите ?

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #810

    Отговор: Избор на Климатик

    По скоро с топлоотдаването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе