Страница 90 от 233 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #1336

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    не се издържа в тези жеги вече, пот тече от всички ни! Имаме и малко бебе и то се поти дори ! Моля помогнете с избора на климатик
    Много благодаря предварително!!!

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    Идеята е да го сложим в хола и да изстудява целият апартамент т.е. жилищно помещение (панелен блок)

    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Единствено за охлаждане


    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    Нормална двустайна панелка около 60-65 квадрата.

    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    Дограмата е навсякъде дървена. Като има изолационна лента в ъглите, т.е. за уплътнение от вътре и също така по външните ъгли е мината със силикон. т.е не духа изобщо.
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    Хол: около 4кв. м. Кухня: около 2.8 кв.м. Спалня: около 4 кв. м.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;
    Изцяло южно! Сутрин напича в спаляната, постепенно се мести през кухнята и около 14ч. Напича в хола.
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Пети етаж
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    Идеята ми е да се сложи в холът като се позиционира точно срещу коридора, за да може да духа и в спалнята, ако е нужно. Кухнята не ми е толкова важна да ми е хладна.
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартамент
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Лято и около 26-27-28 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Има компютър около 800 вата макс, другите неща са дребни – смарт телевизор, рутер, буфер с колони, сешуар, лаптоп, вентилатор и т.н.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    Идеята е да стана това, което искам да се изстудява целият апартамент та цената не е от голямо значение, но да не е и повече от 1000-1300 лв.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Имам термометър във всяка стая и следобяд и вечер температурите са от порадъка на 30-32 градуса та може би 26-28 градуса ще е идеално.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.e
    Прикачам снимка нарисвувана, но според мен става ясно кое къде е и каква ми е идеята, а тя е следната. Възможно ли е, ако се сложи климатик там където съм го нарисувал (синята елипса), да изстудява хола, ако духа настрани, и същевремено, ако искам да изстудя и апартамента да го сложа да духа направо и през коридора да стане хладинка и в спалнята. За кухнята мисля, че доста трудно да завие въздуха, но там не ми е толкова у нужно. Та осъществима ли е тази идея според вас ?Около 10 метра далечина дали има сила да хвърля климатика до спалнята ? Ясно ми е общо взето, че трябва и климатика да е поне 19 ако не и повече.
    Друг въпрос, който има голяма вероятност да ме натъжи:
    възможно ли е разстоянието от външното тяло до вътрешното тяло да е коло 7-8-10 метра?

    А дали е възможно кабелите на климатика да минават по подът, зад дивана, и после когато стигнат ъгълът в хола под климатика да се вдигнат до 2 и нещо височина (височината на климатика)? Има ли някакви такива физически ограничения?
    С нетърпение очаквам вашите мнения и идеи и предложение.



    Поздрави,
    Иван
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1337

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Иване, тази работа дето си я намислил няма да стане. Въздухът от климатика няма как да направи тези танцови чупки. Само за пример-аз охлаждам и отоплявам подобен апартамент 51 кв.м. чиста жилищна площ с 3 климатика-по един във всяко помещение. Евентуално можеш да минеш и с 2, ако не охлаждаш кухнята.
    ivan74, kokovox, P.Hristov и 2 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1338

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от JazzMaster Виж публикацията
    Четох, четох... модели марки, пълна каша ми е в главата. Филтри, чудеса, сензори за движение, не успях да се ориентирам кое е смислено и кое маркетингов трик. Ясно ми е, че е добре да има мнения от ползватели, но това няма как да стане, никой не си сменя техниката толкова често, колкото се обновяват моделите...

    И така, моите дадености и нужди, София, тухла, обичайната изолация от 5см ЕPS:
    1. Дневна, около 90 куб.м. южно изложение, последен етаж. В жегите вътрешната температура достига 30°.
    2. Друга стая, около 36 куб.м., същото изложение, същата температура.

    Ще съм доволен да поддържам температура 24-25°, охлаждане. Отоплението не ме интересува, но изглежда всички отопляват. Вътрешните тела да са стенни, външните да са на покрива.

    Основни изисквания: комфорт, тишина, надеждност. Вероятно инверторното управление на компресорите е важна част от икономичността и оптималната работа, не знам кои колко стъпки имат.

    Бюджета, важна част, но не е константа. Предпочитам смислено похарчени пари, вместо да се "стискам".
    Благодаря на хората, които ще ме посъветват! Наздраве!

    Погледнете климатици Митзубиши Хеви (MHI), тихи и качествени са.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #1339

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте!
    Благодаря за отговора!

    Добре за кухнята ясно, но ако е голям и мощен климатика и духа направо няма ли как да стигне хладинката до спалнята някак си ?

    А имате ли идея дали може кабелите да са дълги 10 метра и да вървят по земята и после да се качват до тавана ?

    Мерси предварително!!!

    Поздрави,
    Иван

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1340

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Biser Dimitrov Виж публикацията
    Аз в крайна сметка не разбрах тези климатици "Gree" хубави ли са или не, всеки като пита за климатик следващия коментар е 9 или 12 от тази марка от ниският клас климатици, това ли е най - доброто (за около 1000 лв с монтажа) ?
    Предвид, че ще се ползва само за летния сезон.
    Най-доброто в ниския клас не знам. То много очаквания за техника от ниския клас аз не бих имал. Майче стават за парите си. Не знам колко и дали има някаква съществена разлика между ниския клас на Дайкин и Гри.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1341

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Към Elshata
    Кои кабели? Захранващият електрически кабел може да върви навсякъде. Тръбите за фреона може би и те, но имаш маркуч за конденза от вътрешното тяло и него не можеш да го въртиш както ти падне.
    Ако се монтира външното тяло на балкона , високо горе ще имаш тръбен път 5-6 метра, който ще минава по дължината на целият хол. Няма да е хоризонтален, а под наклон и малко ще грознее, но винаги може да се измисли някакъв перваз с led осветление и т.н.
    Elshata одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1342

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Най-доброто в ниския клас не знам. То много очаквания за техника от ниския клас аз не бих имал. Майче стават за парите си. Не знам колко и дали има някаква съществена разлика между ниския клас на Дайкин и Гри.
    Change определено има предимства пред B серията.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    kokovox одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1343

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако си намериш климатик да ти издухва студена струя 10м., в хола ще трябва да стоиш с кожух,ушанка и антифони.
    Elshata одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,532
    #1344

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Иване, няма да стане работата с един климатик! Студеният въздух няма как да отиде в другите стаи, ако няма вентилатори, които да изтеглят топлия въздух от тях и да го насочват към хола, над вътрешното тяло на климатика. Ще ти трябват минимум 4 вентилатора, които да са закачени за горната част на касите на вратите и мрежа от кабели. Ще се оплитате в тях, като патки в калчища и ще си блъскате главите във вентилаторите. Комфортът ще е нулев.
    Elshata одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1345

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    speedycars

    Не стана ясно този 11 етаж последен ли е или не? Също така предполагам стените са тухла щом е толкова висок блока.

    Бюджетни варианти
    Дайкин FTXB35
    Gree Change 12

    По-хубав вариант:
    МХИ 25ZM-S

    Успех!

    - - - - - - - - - -

    Иване с две думи един климатик климатизира една стая. Ако нямате бюджет за повече от един мислете в коя стая ще сте най-дълго и го сложете там.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #1346

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мерси Миланов! Просто ми уби надеждите хахахха, но пък ми отговори рязко и точно на въпросът, за което искрено благодаря!
    Благодарско и на другите за отговорите!
    Разбихте митовете, че с един климатик се охлажда цял апартамент, а имаше хора които ми го твърдяха това !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1347

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Иване, аз в твоя случай бих взел 2 японски климатика втора употреба-22-ка за спалнята и 25-ца за хола. Мисля, че 1500-1600 лв. ще стигнат за двата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1348

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако си си направил ремонта, така е като че ли най-безболезнено. Малко неудобство ще създава размразяването на външното, но при здрава стена на балкона и НЕмрънкащи съседи може да го изнесеш извън балкона.
    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1349

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Elshata Виж публикацията
    Здравейте,
    не се издържа в тези жеги вече, пот тече от всички ни! Имаме и малко бебе и то се поти дори ! Моля помогнете с избора на климатик
    Много благодаря предварително!!!
    Идеята е да стана това, което искам да се изстудява целият апартамент та цената не е от голямо значение, но да не е и повече от 1000-1300 лв.
    Поздрави,
    Иван
    Ако е само за охлаждане, една Etherea 12-ка (E12PKE, Е12QKE или Z12SKE)ще ти свърши работа, без никакви проблеми. Но ще трябва да увеличиш бюджета поне със 250-350 лева. Относно разпределението на студения въздух, дори само с 1 климатик, работещ на тих режим няма да имаш никакви грижи да охлаждаш останалите стаи. Студеният въздух сам се разпростира навсякъде.
    Така че, супер-мощен климатик не ти е необходим.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 28-06-16 в 01:23.
    kalcheff1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1350

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Elshata Виж публикацията
    Разбихте митовете, че с един климатик се охлажда цял апартамент, а имаше хора които ми го твърдяха това !
    Всичко е субективно, архитектурата на жилището оказва влияние, жената как понася климатика, какъв ефект се търси като охлаждане и т.н.. Има ги хората, които монтират една машина в най-голямата/горещата стая и оставят хладното да се разнесе до където и доколкото може в останалите стаи, "да полъхва в спалнята" примерно, така и не треперят за малчоганите да не се простудят, докато спят отвити.
    Elshata одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе