Страница 7 от 233 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #91

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Хм ,откъде имаш такъв климатик с все още жив компресор ?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #92

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Намират се все още. И моите CKЕ не дефросват по време, а само при нужда.
    justify одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #93

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Аз имам панасоник Е12ДКЕ и дефроствал 2 пъти тая зима,който иска да вярва,това на 40 мин нещо.....не знам където го пишете.Работи в стая 22 кв без изолация!
    Подобно и в другия апартамент, там са 2 такива с рециклирани компресори. Направили са по няколко дефроста, но няма никакви 40 минути. Единият там даже е в доста повече от 22м2 и има големи прозорци на изток.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #94

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте колеги.
    Докато чакам присъдата за един от старите ми климатици 24-ка конвенционален /дали ще го бъде/, правя проучване за евентуалната му подмяна и Ви моля за съвет, мнение и съпоставка на тези няколко модела на които съм се спрял.
    Цената е горе долу в която трябва да се включа е тази като за моделите на които съм се спрял , консумацията на ток не е от решаващо значение, като по-важно е да топли добре, да е по-надежден и нечуплив.Умишлено не пиша квадратура, кубици ,изолация и така нататък, защото просто няма да се монтира в ново място , а просто ще се замени стария, който въпреки че се води 24-ка , по характеристика е по-слаб от изброените модели.

    Ето и конкретно за съпоставка:

    Fujitsu ASYG18LFсравнен сFujitsu AWYZ14LB NOCRIA

    Както и тези двата:

    Fujitsu ASYG24LF сравнен с Fujitsu AWYZ18LB NOCRIA

    Сигурен съм, че повечето от вас ,ще дадат гласа си за Нокрията, но заслужава ли си и първите много ли ще отстъпват на тях?
    Първите модели се срещат и с обозначение LFCC , има ли някакво значение, или просто е друг вносител?
    Ако някой има конкретни наблюдения върху тези модели, как се държат, ще съм благодарен да сподели.
    Този пост е редактиран от emicha1; 08-01-16 в 19:49.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #95

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Хм ,откъде имаш такъв климатик с все още жив компресор ?
    Купих го от ТМ през 2005г. и му спуквам г.за от бачкане,даже по някой път го стартирам на минус 7-10градуса,ама като почетох тука вече избягвам да го правя под -2-3гр.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    77
    #96

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте колеги пред диелма съм относно избор на климатик за ХОЛ 16 квадрата + спалня 12 квадрата по 2.60 см тавани Машината ще се използва за топло без да се изключава целта е 24 градуса в двете помещения.... нямат изолация , имат ПВЦ дограма. Съпрах следните оферти с включен монтаж са всички
    Нови машини с вкл. монтаж
    1 ) Fujitsiu ASk-G12LCA -1300лв

    2 ) Dakin-FTXB-35C - 1060лв

    Климатици Втора употеба японски с вкл. монтаж
    (немога на всички да им намеря характерситките в интернет някой ако може да помогне. )
    1) Daikin AR36CTHDS 840 лв ( притеснява ме ,че е малко стар 2001 година)


    2)Sharp AU28TBU-720 лв ( немога да намеря характеристики)


    3) Toshiba RAS-285ASD - 670 лв (немога да намеря характеристики)

    Моля за съвети

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #97

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emicha1 Виж публикацията
    Здравейте колеги.
    Докато чакам присъдата за един от старите ми климатици 24-ка конвенционален /дали ще го бъде/, правя проучване за евентуалната му подмяна и Ви моля за съвет, мнение и съпоставка на тези няколко модела на които съм се спрял.
    Цената е горе долу в която трябва да се включа е тази като за моделите на които съм се спрял , консумацията на ток не е от решаващо значение, като по-важно е да топли добре, да е по-надежден и нечуплив.Умишлено не пиша квадратура, кубици ,изолация и така нататък, защото просто няма да се монтира в ново място , а просто ще се замени стария, който въпреки че се води 24-ка , по характеристика е по-слаб от изброените модели.

    Ето и конкретно за съпоставка:

    Fujitsu ASYG18LFсравнен сFujitsu AWYZ14LB NOCRIA

    Както и тези двата:

    Fujitsu ASYG24LF сравнен с Fujitsu AWYZ18LB NOCRIA

    Сигурен съм, че повечето от вас ,ще дадат гласа си за Нокрията, но заслужава ли си и първите много ли ще отстъпват на тях?
    Първите модели се срещат и с обозначение LFCC , има ли някакво значение, или просто е друг вносител?
    Ако някой има конкретни наблюдения върху тези модели, как се държат, ще съм благодарен да сподели.
    Здравей колега, аз използвам 18LFCA успешно вече 3-ти сезон. Според мен е много добра машина и оправдава всичките ми очаквания. Бих искал да да дадеш дефениция на нечуплив. Несериозно е да искаш съвет за климатик без да споменеш особеностите на помещението. Климатик, като тип и като марка се избира според помещението, незнам някой дали ще се наеме да даде оценка ей така - говоря за колегите който сериозно се занимават с монтаж и обслужването на този тип техника.
    emicha1 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #98

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ala-bala Виж публикацията
    Здравейте колеги пред диелма съм относно избор на климатик за ХОЛ 16 квадрата + спалня 12 квадрата по 2.60 см тавани Машината ще се използва за топло без да се изключава целта е 24 градуса в двете помещения.... нямат изолация , имат ПВЦ дограма. Съпрах следните оферти с включен монтаж са всички
    Нови машини с вкл. монтаж
    1 ) Fujitsiu ASk-G12LCA -1300лв

    2 ) Dakin-FTXB-35C - 1060лв

    Климатици Втора употеба японски с вкл. монтаж
    (немога на всички да им намеря характерситките в интернет някой ако може да помогне. )
    1) Daikin AR36CTHDS 840 лв ( притеснява ме ,че е малко стар 2001 година)


    2)Sharp AU28TBU-720 лв ( немога да намеря характеристики)


    3) Toshiba RAS-285ASD - 670 лв (немога да намеря характеристики)

    Моля за съвети
    Нещо не разбрах.С един климатик искаш да отопляваш общо 28 кв.м.?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #99

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Струва ми се малко трудно така,а и без изолация.Доколкото разбирам пише един климатик а не два.Тука стават чудеса ама толкова големи-не.Дали да не се пренасочи за две по малки машини,по добре е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #100

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте и за Много Години ! Ще ми трябва инвертор за спалня 12кв.м/2.6 вис. Живея в Стара Загора,в кооперация(тухлена,измазана,без изолация) на 1-ви етаж. Под спалнята има гараж. Север-външна стена,на изток-остъклена тераса,юг и запад-вътрешни стаи.Ще се ползва за охлаждане/отопление 23-25гр. средна температура. Насочил съм се към Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S~SRC25ZM-S Premium. Чета добри отзиви за него,но приемам и други мнения/предложения. Благодаря предварително !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #101

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    .....Бих искал да да дадеш дефениция на нечуплив......
    Здравей колега, относно дефиницията за нечуплив - имам в предвид, поне докато е в гаранция, да не се налага през няколко месеца да дава проблем, да се обаждам на сервиза , да чакам евентуално доставка на някоя част и да стоя по 2-3 седмици без климатик.
    Играл съм го с един модел на Дайкин преди десетина години, като климатика имаше 5 г. гаранция, супер прехвален инверторен модел, но за три години смениха три компресора и две платки, като през повечето време повече беше на ремонт отколкото да е работил.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #102

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Нещо не разбрах.С един климатик искаш да отопляваш общо 28 кв.м.?
    Според мен е трудно достижимо.Трябва да е с добра изолация,и вътрешното тяло да ''гледа'' към другата стая и т.н.,а и моделите не са подходящи.Най добре във всяка стая климатик.Играя го тоя филм -нестава
    Този пост е редактиран от popov; 09-01-16 в 20:28.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #103

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Става ,но до към 0 градуса, надолу забравяш.

    Както и ти забравяш къде ти е главната буква.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-01-16 в 22:30.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #104

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Абсолютно.Alexi сякаш си бил във вкъщи

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #105

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ala-bala Виж публикацията
    Здравейте колеги пред диелма съм относно избор на климатик за ХОЛ 16 квадрата + спалня 12 квадрата по 2.60 см тавани Машината ще се използва за топло без да се изключава целта е 24 градуса в двете помещения.... нямат изолация , имат ПВЦ дограма. Съпрах следните оферти с включен монтаж са всички
    Нови машини с вкл. монтаж
    1 ) Fujitsiu ASk-G12LCA -1300лв

    2 ) Dakin-FTXB-35C - 1060лв

    Климатици Втора употеба японски с вкл. монтаж
    (не мога на всички да им намеря характерситките в интернет някой ако може да помогне. )
    1) Daikin AR36CTHDS 840 лв ( притеснява ме ,че е малко стар 2001 година)


    2)Sharp AU28TBU-720 лв ( не мога да намеря характеристики)


    3) Toshiba RAS-285ASD - 670 лв (не мога да намеря характеристики)

    Моля за съвети
    Ако двете стаи са преходни и вътрешното се монтира така, че да е насочено към другата стая става номера ( аз така топля хол и спалня). Друг е въпросът, че при такива монтажи си трябва предварителен оглед и мисля, че посочените климатици ще са слаби. Има и частни случаи, като етаж, различен от първи, топлещи съседи на твърдо гориво отдолу, вътрешен апартамент, но затова и казах, че без предварителен оглед ще трудно да се прецени. Но всичко е за сметка на комфорта винаги в едната стая ще е по-хладно, а в другата машината ще подвява повечко.

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -


    Здравейте колеги,
    Имам нужда от съвет за климатик до 1450 лева
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    14 квадрата / 40 кубика
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    ПВЦ дограма, двоен стъклопакет 22мм, обикновен пакет
    в) квадратура на прозорците;
    2 квадрата
    г) изложението на помещението;Запад
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    Първи етаж от стар тухлен блок
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;Детска стая) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    Апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    Димитровград
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Лято - 26/27 градуса, Зима - 21/23 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Една външна стена, външна изолация 5см EPS, под - 5см сгурия, 2 см асфалт, 2 см XPS и накрая 8мм ламиниран паркет
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Евентуално телевизор, компютър
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    До 1450 с монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    -15/35
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Помещението е правилен правоъгълник с размери 4 х 3,50 х 2,85 метра, намира се между две отопляеми стаи, температура на стаята при отворени врати от другите стаи е 20 градуса, при затворени врати не е падала под 17 градуса.
    Този пост е редактиран от avenger; 10-01-16 в 10:40.
    popov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 233 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе