Страница 131 от 233 ПърваПърва ... 81121129130131132133141181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,951 до 1,965 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1951

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А тази Етереа как се вписва в искането за отопление до -25гр.?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1952

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    А тази Етереа как се вписва в искането за отопление до -25гр.?
    Етереите са ги осакатили с този нов фреон. Сега са с орязан капацитет, дванайската даже не може да отдаде 4,5 киловата при 12 градуса външна температура. А какво остава за температури под 0 -та?!
    Поне изходящите им температури на хартия са по-добри, би трябвало да изкарват малко по-студена/по-гореща струя в сравнение със старите, но с този намален капацитет трябва да се слагат в по-малки помещения.

    Май при всички производители нещата стават по-зле всяка година. При Тошиба новите модели станаха леки като Мидеи, Самсунг пък вкарват някакъв смешен плосък, алуминиев топлобменник:


    Под 2 хиляди лева почти не останаха свестни машини.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 25-08-16 в 12:27.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1953

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Догодина сигурно и за под 3х. няма да има......

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1954

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Идеална машина няма,пък била тя и над 2хил.лева.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1955

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не става въпрос за идеална машина, а за това, че вместо да ги подобряват или поне да държат едно ниво, от година на година им скапват показателите. Не знам дали заради икономии или нещо друго... А цените им само се увеличават и получаваме все по-малко за парите, които даваме.
    Така като гледам, читавите климатици за отопление под 2 хиляди лева останаха Грее-тата, zm-s на Мицубиши, Сузуми, LTC /Luca на Fujitsu и за други не се сещам.
    mkukas одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1956

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Всичко е заради безумните изисквания на ЕС. Производителите знаят как се прави климатик, но им се пречи от невежи. Виж с колите какво става, пълна скръб. Мотори по 1.2 и 150 коня. Това е в Надин след 100 000 км.
    VeleV.Klima, teon, d_imige и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    2
    #1957

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, бих искал да помоля за съвет за избор на климатик. Нямам никаква представа от марки, модели и т.н. Прилагам следната информация по-долу:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - за двете, но основно за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - спалня - 12кв. 31 кубика + (коридор 10 кв. 26 кубика)
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); PVC двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците; 3 кв.
    г) изложението на помещението; северно
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? етаж 2 жилищен блок
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; спалня + коридор
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Пазарджик
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима 24-25 градуса/ лято 21-22 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - външна изолация 8-10 см.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. +/- 1500 лева
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? зима -15 градуса/ лято 40+
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.Благодаря предварително за отделеното време
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 26-08-16 в 00:23.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1958

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Е сега ЕС пречи на производителите да правят хубави климатици. Точно ЕС иска производителите да продават точно най-добрите си машини с цел енергийна ефективност. Ако го нямаше ЕС още щяхме да сме масово с китайски конвенционалки. ЕС не е причината за глобалното затопляне и промяната в климата. Китайците според мен са причината японците да се борят на евтиния пазар. Гри имат хиперинвертор за 2 бона, 18ка пълна с екстри. Колко струва японска 18ска в този клас?
    IvanAtanasov - Аз бих взел МХИ 20 ZMXS, но е малко над бюджета. Много е тих и енерго-ефективен обаче.
    В бюджета погледнете Тошиба 10 Сузуми или МХИ 25 ZM-S.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1959

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Тая 7ца в спалнята ще пее, обаче като добавим и коридора и 24/5 градуса желана температура... Аз бих предложил едно Фуджитсу/Дженерал 09LTC (над бюджета). Предполагам вратата ще се държи предимно отворена?

    По другата тема, зимата още не е дошла. Тепърва ще видим как се представят новите модели. Но новия Блуеволюшън 25ца поне на хартия не изглежда зле, идва малко над цената на Етереата. 5 КОП, плазма, "очи", тих, приятен дизайн.
    necata2 и IvanAtanasov харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    2
    #1960

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    да, вратата ще бъде предимно отворена. Бих искал също да попитам за препоръка откъде мога да си поръчам в района на Пазарджик ? И каква е разликата между МХИ 20 ZMXS и Фуджитсу/Дженерал 09LTC и естествено кое би било по удачно в моя случай ?

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1961

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мхито е по-тихо. Фуджитсуто е по-мощно. Зависи колко сте чувствителен към шума. Според мен мхито няма да има проблем и коридора да отоплява.
    IvanAtanasov одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1962

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    IvanAtanasov, предвид факта, че основно машината ще се използва спалня, моят съвет е да погледнете следните модели - ще повторя някой от изброените модели, но мисля, че няма проблем:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus - качествено изработен климатизатор, който покрива изцяло като параметри и надеждност, изискванията на помещението (допълнителен плюс е гаранцията на уреда в този момент);
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S~SRC25ZM-S Premium - кратко и ясно - тиха и топлеща машина (естествено, че има хора, които ще го отрекат);
    Toshiba RAS-13BKV-E~RAS-13BAV-E Mirai - нов модел, но от това което виждам, машината ще е добра за вашия случай (допълнителен плюс е гаранцията на уреда в този момент);
    General Fujitsu ASHG09LUCA - същото като модела над него, с тази разлика, че е машина която е презимувала...;
    Panasonic CS-E9QKE Etherea - въпреки "плюнките" във форума относно марката, моделите ако са оразмерени добре, работят без проблем;
    Panasonic CS-Z9SKEW Etherea - новото допълнение на марката - също ще Ви свърши работа като параметри и качество;
    Не мисля, че машини като 9 LTC са Ви необходими, предвид условията които сте споменали.
    Itso_mb, kokovox и IvanAtanasov харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #1963

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,някой има ли наблюдение върху новия модел на LG h12al ue1,какви са разликите с предишния модел освен по тежко външно тяло.
    Необходим ми е климатик за спалня 15кв в едноетажна къща с перфектна изолация и дограма,Вече имам един H12AK и се замислям да сложа още един,та дали си заслужава малко по скъпия нов модел
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 28-08-16 в 22:25.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    8
    #1964

    Question Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте!
    Бих искал и аз да се консултирам относно полупката на климатик. Климатикът ще се ползва за единствено отопление през зимата и за охлаждане през лятото. Взимам го за майка ми. Тя е с доста чуствителен слух и затова държа да е тих. Също така понеже вече е около 60-те и е трудно да се излезе на глава с нея не иска да духа в нея за да не настине лятото или да не се схване докато спи или докато гледа телевизия.
    Климатикът ще се ползва във кухня която майка ми ползва и като място за спане. Кухненската печка с басорбатора съм ги изнесъл на балкона пролетта.
    Помещението е с размери 12 квадратни метра и с обем 33 кубични метра с източно изложение. До обяд напича сериозно в стаята. Пролетта остъклих балкона и санирах кухнята и балкона. ПОлзвал съм PVC дограма с троен стъклопакет с аргон за кухненският прозорец, а балконската врата и балкона са с двоен стъклопакет с аргон. Ползвано е стъкло 4 сезона и к стъкло за тройният стъклопакет. Помещението е тухлен апартамент на първият етаж, обаче под мен има огромен магазин който е климатизиран. Подовото покритие е дървен паркет и килим.Едната стена ми е от към хола на съседите който е отопляем, другата стена ми е от към банята, 3 стена ми е от към коридорното стълбище на входа и 4 стана е 4кв.м. прозорец към двора на блока и балконска врата с остъклен балкон. прозорецът е извън рамките на балкона. населеното място е гр.Лом, на брега на Дунава. Зимите са доста мразовити, а летата са знойно горещи. Държа да има и добри филтри - йонизиращи, плазмени или сходни.
    Търсената от мен температура за зимата ще е около 23-24 градуса, а лятото около 22-23. Изискванията към климатика са да е тих, да има сензор за засичане на човека в помещението и да се изибра да духа в човека или да духа покрай него, т.е. динамично да сменя въздушната струя според движението в стаята.Също така държа да има модул за командване през интернет/телефон за да мога да следя майка ми да не го спира/намаля и да студува за да ми спести пари от сметката за ток. Ценовият диапазон който ми позволява бюджета е около 1500лв. (при наличие на всички екстри мога да се понапъна още малко). Държа да е минимум А++, като търсеният от мен модел е А+++ и за отопление и за охлаждане
    Харесъл ми е този модел MITSUBISHI MSZ-FH25VE . Ако имате по-добри предложения съгласно изискванията ми ще се радвам да ги прочета.
    Надявам се да упсея с ваша помощ да взема най-подходящият климатик.
    Този пост е редактиран от Lucky088; 29-08-16 в 00:17.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1965

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не става в 12кв.м. да не духа. Много е малка стаята за да не се усеща веенето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе