Страница 169 от 233 ПърваПърва ... 119159167168169170171179219 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,521 до 2,535 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2521

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Минимума на отопление при +7, при около 0 градуса и при около -5 градуса. При +12...+15 не е толкова интересен, тогава няма как да не е on/off. При -10...-12 пак не е интересен. А вътрешното задание +23.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2522

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз все още не мисля, че машина с нисък минимум е добро решение. Ако духа студено зимата, какъв е смисълът? По-добре да е тих и да не знаеш кога работи и кога не, отколкото да не се изключва. Това е моето мнение от моите машини.
    necata2 и emil vasilev харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2523
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Аз все още не мисля, че машина с нисък минимум е добро решение. Ако духа студено зимата, какъв е смисълът? По-добре да е тих и да не знаеш кога работи и кога не, отколкото да не се изключва. Това е моето мнение от моите машини.
    Съгласен! Ама е трудно да убедиш човек, прехласнат по нисък минимум, вторачен в нек'во уредче и броящ 5-тех лева
    necata2 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2524

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Който иска нисък минимум, лесно може да си го направи. Слага един картон да закрива половината топлообменник на външното тяло и готово. Хем и компресорът ще работи в разтоварен режим. Аз пък предпочитам мощен компресор и топлещ климатик, отколкото нисък минимум.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2525

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    При мене най-добре се получава ако работят без да изключват. Дори и да работи Дайсейкая на 170W с не чак толкова топла струя и cop 2,5...3 го предпочитам от on/off-а му. И друго - да не вдига минимума при понижение на външните температури. Или поне да не е увеличен с 60%. Цял ден слънце и +7...+10 и работи нонстоп, стане вечер и външната отиде на +1...+2 и се почне on/off, и това не е работа.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2526

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Щото Дайсейкай ти не става. Вземи си MHI zmx серията и ще се родиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2527

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Аз съм с ftxb25 в 13м2 южна спалня и работи Он-оф изключително рядко,само когато пече слънце вътре.Топли доказано и при -10гр. без проблем,но дефросите са му чести което ще те дразни може би,макар че са му много кратки и не влиаят на температурата в стаята.Между SF И LMCA (това са средния им клас а не ниския) избери LMCA-то много топлещ и икономичен климатик е.
    да разбирам значи ,че и дайкина ще ми върши работа но с по чести дефроасти, а относнно шума как е тази машина и lmca като дефрости по добре ли ще е от мицубишито?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    15
    #2528

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, искам да купя климатик ако може да ми помогнете. Мислех да взема Daikin Ururu Sarara FTXZ35N/RXZ35N, но не знам дали си струва да къртя за въпросната допълните тръба за свеж въздух. Благодаря предварително.
    1. Жилищно2. За двете(цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора.3. Каква е:а) 30 кв. м;б) ПВЦ, троен стъклопакет, КА (тази абривиатура не ми е ясна;в) около 6 кв. м е квадратура на прозорците;г) юг-запад, терасата е остъклена, и е откъм запад, съседния вход скрива слънцето от запад през деня. д) 4 етаж.е) Климатика ще се ползва в дневен тракт(хол и кухня).ж) Апартамент.4. В гр. Варна.5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - 22/23 градуса?6. има изолация на стените и на тавана, дебелина 7см, вид изолация не знам, 2016г е сградата?7. Телевизор, хладилник, фурна, ширм, микровълнова, миялна, компютър.8. Сумата е до 4000лв.9. Ще разчитам изцяло на климатика в тази стая?10. Помещението е правоъгълно 3,7х8,00м. над дивана ще е.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от valcho; 04-10-16 в 16:09.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #2529

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    shener84, получихте съвет да се спрете на LMC. Другите две предложения са жив "т...к", ако ми разбирате. Имайте предвид, че при избор подобни модели, винаги се правят компромиси. Вземете си LMC, поискайте тръбен път поне 4 метра, както и тампони на външното тяло и нещата ще са приличен вид...
    Надявам се да бъда извинен за езика който използвам.
    kokovox одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2530

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от valcho Виж публикацията
    Здравейте, искам да купя климатик ако може да ми помогнете. Мислех да взема Daikin Ururu Sarara FTXZ35N/RXZ35N, но не знам дали си струва да къртя за въпросната допълните тръба за свеж въздух. Благодаря предварително.
    1. Жилищно2. За двете(цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора.3. Каква е:а) 30 кв. м;б) ПВЦ, троен стъклопакет, КА (тази абривиатура не ми е ясна;в) около 6 кв. м е квадратура на прозорците;г) юг-запад, терасата е остъклена, и е откъм запад, съседния вход скрива слънцето от запад през деня. д) 4 етаж.е) Климатика ще се ползва в дневен тракт(хол и кухня).ж) Апартамент.4. В гр. Варна.5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - 22/23 градуса?6. има изолация на стените и на тавана, дебелина 7см, вид изолация не знам, 2016г е сградата?7. Телевизор, хладилник, фурна, ширм, микровълнова, миялна, компютър.8. Сумата е до 4000лв.9. Ще разчитам изцяло на климатика в тази стая?10. Помещението е правоъгълно 3,7х8,00м.
    Ами Вие така или иначе ще къртите за пакета - малко по голяма дупка не е болка за умиране.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    15
    #2531

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами Вие така или иначе ще къртите за пакета - малко по голяма дупка не е болка за умиране.
    Забравих да спомена, че са прекарани тръбите за климатиците от строителите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2532

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    да разбирам значи ,че и дайкина ще ми върши работа но с по чести дефроасти, а относнно шума как е тази машина и lmca като дефрости по добре ли ще е от мицубишито?
    За Дайкина правилно си разбрал всичко,тих е много добра сглобка като на висок клас клима, но дефросите ..........Пак ще ти повторя вземи си LMCA дефросите са му доста интелигентни.
    bobovo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2533

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Вълчо - за вашето помещение 25цата би била пре-достатъчна. Спестете си едни няколко стотин лева от софтуера. Дали си заслужава къртенето прочетете темата за модела в отдела на Дайкин. Успех!

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8-daikin/52226-daikin-ururu-sarara-ftxz50n-rxz50n.html

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    15
    #2534

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря за отговора kokovox. Забравих да уточня, че лятото ще се охлажда евнтуално още 13 квадрата (детската стая), която е южна и е от страната на всекидневната и затова мислех 35ца. В такъв случай отново ли ще ми свърши работа 25цата? Ако може да ми препоръчате друг климатик в случай, че се откажа от Уруру Сарара. Благодаря.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #2535

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    18LFC

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе