Страница 171 от 233 ПърваПърва ... 121161169170171172173181221 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,551 до 2,565 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2551

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Миланов, 320W харчи компресора на 20ZM-S при отопление и 30W всичко останало. Не пада надолу при 12 градуса отвън. За около 5 - 8 минути загрява стаята и изключва. На духалката ще и трябва втора степен, плюс клизма. Вероятно не усещаш кога изключва компресора и си мислиш, че върти. При 20ZM-S често се случва да пропуснеш цикъла, както и при моделите на G2KVP-E.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 03-10-16 в 21:30.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #2552

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Понеже не знам къде да си задам въпроса ще го направя в тази тема.Проблем ли ще е,ако монтирам вътрешното тяло на климатика на разстояние 27 сантиметра от тавана до горният ръб на вътрешното тяло?Стандартна височина на панелно жилище от 2.60 метра и климатик Фиджицу.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2553

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да, на 25ZM-S и при мене като консумира 300W, отдава около 1,2kW ,прави над 10 градуса разлика входяща/изходяща и по онази формулка излизат толкова. За Дайсекая ми беше мисълта, че на Мин. не е много ефективен.

    - - - - - - - - - -

    Не пропускам цикъл, нали ватметъра отчита и консумацията за тези 3...4 часа.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2554

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Понеже не знам къде да си задам въпроса ще го направя в тази тема.Проблем ли ще е,ако монтирам вътрешното тяло на климатика на разстояние 27 сантиметра от тавана до горният ръб на вътрешното тяло?Стандартна височина на панелно жилище от 2.60 метра и климатик Фиджицу.
    Някои ги монтират на толкова от пода.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #2555

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Значи не е проблем?Така ли да разбирам,защото се зачетох и видях,че дават около 20 сантиметра от тавана.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #2556

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Имам едно въпросче аз,сега миналата седмица го пусках 2-3 пъти заради бебето на топло,установих,че работейки 3-4 минути,после 15-20 духа осезаемо хладно.Казвате,че не духа студено,а просто по-малко топъл въздух,ама си духаше студено...да изравнява температура ли какво,но си е студен. Вярно,все още са нагряти стените и няма толкова топлозагуби,макар че беше 0.8 градуса и си беше кочан. Е,нормално ли е така да духа или просто,защото не беше толкова студено

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2557

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Постави един термометър пред клапата като започне да духа студено и виж какви са точно градусите на това "студено". Може да се изненадаш, че стойността е същата като стайната температура.
    JOKVN одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2558

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да не си го сложил на режим "Авто"? Тогава има вероятност да ти подухва студено, когато надвиши определена температура /обикновено 24 градуса/.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2559

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от feikot Виж публикацията
    Имам едно въпросче аз,сега миналата седмица го пусках 2-3 пъти заради бебето на топло,установих,че работейки 3-4 минути,после 15-20 духа осезаемо хладно.Казвате,че не духа студено,а просто по-малко топъл въздух,ама си духаше студено...да изравнява температура ли какво,но си е студен. Вярно,все още са нагряти стените и няма толкова топлозагуби,макар че беше 0.8 градуса и си беше кочан. Е,нормално ли е така да духа или просто,защото не беше толкова студено
    Когато работи климатика на отопление и достигне зададената температура, компресора на външното тяло се изключва, но турбината на вътрешното тяло продължава да се върти. На различните марки/модели тази скорост на въртене /скорост на обдухване/ е различна, на едни е много ниска и на практика незабележима като Тошиба Дайсейкай6 , а на други е по-силничка и се усеща като хладна струя въпреки, че духа с температурата на въздуха в стаята. За да не се получава дискомфорт при т.н. off цикъл вътрешното тяло трябва да вдигне хоризонталната клапа нагоре и да остане съвсем малък процеп, така че струята да се плъзга по тавана и да не се усеща като хладна.

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2560

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Моя Sharp който ми го монтираха днес, като достигне зададената температура изключва и турбината на вътрешното тяло. И не духа изобщо нищо. Като включи, тръгва директно топла струя. Което е супер. Да подчертая, че става въпрос за истински самурай - втора употреба.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2561

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Така трябва да е. Няма нужда да върти турбината като стигне заданието. Хем се щадят лагерите, хем по-малко прахоляк по топлообменника. Не знам защо някои от европейските модели си въртят направо на първа степен като са във off.
    Самураят си е самурай....
    Rumb@ta одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2562

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А бе не е баш така. Като не върти, как ще разбере коректно каква е темп. и кога трябва да тръгне пак? По часовник - почива 3 или 13мин и тръгва. Тоя номер е хубава, ама да е като на Саньото - мери температурата в дистанционното. Моите Тошиби като въртят, ела ги разбери....
    bobovo, Aleksandars, ivan74 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2563

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Има как - като датчика е изнесен далеч от топлообменника. Най вдясно на електрониката го монтират обикновено и не се изисква обдухване на питата при спрял компресор. За Саньото съм за и аз.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2564

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Обикновено не се изисква обдухване, ама ако си опаковал стаята и тавана с вътрешна изолеция, и си забил вътрешното висого горе в някой ъгъл, ще трябва да го поиш с кафе и да му биеш шамари, за да не заспи

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2565

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А бе не е баш така. Като не върти, как ще разбере коректно каква е темп. и кога трябва да тръгне пак? По часовник - почива 3 или 13мин и тръгва. Тоя номер е хубава, ама да е като на Саньото - мери температурата в дистанционното. Моите Тошиби като въртят, ела ги разбери....
    Ееее то с датчик на обдухване всеки може да измери температурата, майсторлъка е без датчик да я разбереш.
    Всички ли тошиби имат тази ултра ниска скорост на обдухване или само по класните модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе