Страница 2 от 334 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #16

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Щото ефектът от половин сантиметър вътрешна изолация е като на 5 сантиметра външна.
    Дрън- дрън.... Не е добре да коментираш нещо, от което явно хал-хабер не отбираш.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Правим вътрешни, поради невъзможност от външни. Засега не съм видял каквито и да е било проблеми. Напротив.
    Не говоря за варианта, в който няма възможност, ама веднага коментар. Говоря за конкретния човек, с конкретния пост - той си е направил 8см. външна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: Избор на климатик 2017 г.

    Въздържай се от подобни изказвания към потребителите. Колко си "умен", никой не го интересува.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 01-01-17 в 20:57.

  4. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #18

    Отговор: Избор на климатик 2017

    . Ако искаш "японски" климатик потърси втора употреба. На цената на Лука-та ще намериш чудна машинка, за предпочитане DR.
    МДА DR серия около 40 ка
    Ако не те притеснява да си вземеш истински японец можеш да ми пишеш на лични ,че темата е за избор а не за втора употреба.
    С тоя бюджет ще вземеш страхотни машини втора употреба истински японски с къщурки по дистанционните аз съм с такива махнал съм европейците

    Пък и какво да те бърка втората употреба то да не пералня някоя Гертрут да си е прала гащите че да те е гнус вундарба

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Хайде, като начало да изтрезнеете от празницита, пък после да продължите с бисерите. Джак, колко такива платки си видял "на юфка"? Питам за целите на статистиката само. Това за изолацията няма да го коментирам изобщо, освен ако не обитаваш някоя паралелна вселена, където важат други принципи на термодинамиката...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #20

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Както при новите, така и при климатизаторите 2-ра употреба, си има гаранция, да не говорим, че се предлагат и нови машини за Японския пазар. То тука не оплют модел климатик не остана.
    По темата за бих взел LT.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #21

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Чнг на всички потребители на форума.Питащият какво разбра в случая? Ми нищо! Май само раз..я ку....та.

  8.  
     
  9. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #22

    Отговор: Избор на климатик 2017

    По темата фуджицу е по- добрия избор макар и да е китайски да не си в заблуждение не е Японски това не му пречи но дали ще е достатъчен за твоя случай незнам .
    Не си вземай различни марки модели постоянно ще ги сравняваш начина им на работа и т..н.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    24
    #23

    Отговор: Избор на климатик 2017

    По темата, имам същото Фуджицу LTCA, но е 9-ка. Стаята е 14 квадрата, справя се без проблеми. Мисля, че е двойнороторен, ама май-само за девятката е така. Нещо Саньо ми се върти в главата, но не съм сигурен.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #24

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Саньо май беше на 12ката, 9ката е с компресор на Тошиба 750 ватов и не е двойнороторен.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #25

    Отговор: Избор на климатик 2017

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    Жилищно помещение
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За целосезонно ползване.
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    15кв.м., 2.60 височина.
    Дограмата е алуминиева с двоен стъклопакет.
    прозорците са 2бр по 150х150 на стена със западно изложение. Единствената външна стена на стаята.
    Спалня/всекидневна в апартамент.

    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    21/22 градуса през зимата и 25/26 през лятото.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма изолации на стените за момента, но до колкото знам е кандидатствано за саниране (то може и 2020 да стане. Много след като климатика няма да е в стаята. :D)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Да. Плазмен телевизор, ресивер, компютър.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    Ами първоначално гледах към 1400-1500лв максимум, в последствие отидох към 1900лв, та бюджета не е много сигурен. :D
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Под -10 рядко пада в Пловдив, а лятото отива до към 40+ точно от тази страна на блока.


    Гледах няколко модела, като знам, че разликата в цената между някои от моделите е доста голяма, но не съм сигурен дали реално разликата си заслужава.


    Марка: Fujitsu
    Модел: ASYG09LUCA

    Марка: Fujitsu
    Модел: ASYG09LTCA

    Марка: Mitsubishi Electric
    Модел: MSZ-EF25VEB

    Този ми харесва най-много външно, но не знам дали е оправдана по-високата цена спрямо SF25 примерно. Или пък цената, която е почти като тази на FH25.

    Марка: Mitsubishi Electric
    Модел: MSZ-SF25VE


    Марка: Mitsubishi Electric
    Модел: MSZ-FH25VE

    От цените на Мицубишитата евентуално мога да намеря отстъпка.

    В момента стаята се отоплява с един стар Whirlpool не-инвертор 12-ка, но е много шумен и ме дразни, а от скоро и външното тяло започна да издава шум (резонанс), като ми казаха, че компресора си отива. Иначе успява да затопли стаята, но малко след като го изключа - стаята изстива доста бързо. С охлаждането също няма проблем, но студа не е мек, а е един такъв направо жулещ. Пускам го и след 40 минути го спирам, защото не може да се седи в стаята.
    Температурата в стаята пада до 14-15 градуса (без пускане на климатика в близките 16 часа) при -2 градуса вън.

    Можеби е нужно да спомена, че климатика ще си го преместя като сменям жилището след някоя и друга година, та си е за дългосрочно ползване.

    Държа на тиха работа най-вече, качествена изработка и надеждност. Икономията май на всички изброени ще е задоволителна.

    Нямам навика да оставям климатика постоянно включен, но това е можеби защото с тоя дразнещ стар климатик, гледам да е възможно най-дълго време спрян.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ASYG09LTCA

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #27

    Отговор: Избор на климатик 2017

    w00x, аз бих препоръчал:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG09LTCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S~SRC25ZM-S Premium



  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #28

    Re: Избор на климатик 2017

    Здравейте колеги за много години.Единият климатик е закупен благодарение на вас- FH 50 .
    Първи впечатления към момента - много голямо външно тяло, изключително тих я както вън, така и вътре.
    Сега ми трябва втори климатик за спалня.Спалнята е 18кв , с височина 2.6м.
    Има стандартна изолация с гипсови блокчета.Като цена 1200-1300 плюс минус някой лев.Трябва да е тих и икономичен .
    Гледам sf 35 , gree change 12, suzumi plus 10, fujitsu asyg12 (но той е доста шумен май?) , Може и други варианти?ПС ; за сега клоня към Sf

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #29

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S~SRC25ZM-S Premium
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #30

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря за отговорите.
    Защо не ги долюбвате така тия по-скъпите Mitsubishi-та (EF / FH)? Този Heavy Industries SRK25ZM S Premium с какво е по-добър? Гледам, че на параметри коефициентите и потреблението не ел. енергия са му по-ниски и то с доста.
    Също и за Fujitsu-то (ASYG09LTCA). С какво е по-добър от EF и FH Mitsubishi-тата?

    Ако трябва да съм честен, аз също към това Fujitsu се насочих от самото начало, незайно защо, но в последствие ме побутнаха към Mitsubishi като марка, заради надеждност, здравина и тишина. Също и възможната отстъпка от 10-15% + безплатен монтаж, която мога да взема за Mitsubishi не е за подценяване.
    Този пост е редактиран от w00x; 04-01-17 в 02:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 334 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе