Страница 12 от 334 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #166

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Александър, благодаря за бързия отговор! Дали е удобно вие или друг да ми нахвърля предимствата на Фуджицуто, освен че е по-мощен като топлоотдаване?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #167

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от naskostoev Виж публикацията
    освен че е по-мощен като топлоотдаване?
    Това е основния фактор...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #168

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това е основния фактор...
    Благодаря!

  5. Junior Member Аватара на bobotnik
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #169

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ето моя случай, имах една конвенционална Мидея-12-ка в магазина , но компресора й блокира. Техниците, които извиках да я погледнат ме посъветваха да не се занимавам със ремонти и смяна на компресор. Горе-долу бях доволен от нея - лятото никакъв проблем, зимата - малко се задъхваше , но ставаше горе-долу. Моля за съвет какъв климатик да си взема за помещението.Ето отговори на въпросите от 1-ва страница на темата:
    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - мaгaзин
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe - и за двете
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - около 20м2, 60м3;
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa -алуминиева дограма с двоен пакет;
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe -около 7м2;
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - север
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 1-ви, ocoбeнocти - вътрешно, няма външни стени, високо около 3м, под мрамор.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- магазин
    ж) в ĸъщa
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия - Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 26/22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн - не , зидовете(вътрешните са по 35-40см дебелина.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди -Хоризонтална и вертикална хладилна витрина, хладилник, компютър?
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop - до 1200лв.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo - -10/40
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от bobotnik; 12-01-17 в 11:14.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #170

    Отговор: Избор на климатик 2017

    bobotnik, Пловдив е Меката на втората употреба климатици, вземи си един такъв и си гледай кефа!

  7. Junior Member Аватара на bobotnik
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #171

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да, знам гледах ги, ама ме притеснява следгаранционното обслужване, а и май ще е лизингов - а при втората употреба
    тоя филм не го дават. Гледах едно Фуджи, Тошиба, Хитачита, Мицубиши, даже и Грее комфорт 12-ката, ама и идея си нямам. Благодаря за отговора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #172

    Re: Избор на климатик 2017

    Panasonic RE12RKE , или по стария модел RE12QKE
    Hitachi RAK-35RPB/RAC-35WPB
    Fujitsu General ASHG12LМCA/AOHG12LМCА

    Един от тези

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #173

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bobotnik Виж публикацията
    Да, знам гледах ги, ама ме притеснява следгаранционното обслужване, а и май ще е лизингов - а при втората употреба тоя филм не го дават.
    Това твърдение не е особено вярно. Много фирми работят с лизингови компании.

  11. Junior Member Аватара на bobotnik
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #174

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    От тези се колебая между Панасоника и Фуджицуто. А какво ще кажете за FUJI RSG 12 LMCA / ROG 12 LMCA, gREE GWH 12 KF/ K3DNA6G CHANGE

  12. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #175

    Отговор: Избор на климатик 2017

    LMCA

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member Аватара на bobotnik
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #176
    - - - - - - - - - -

    А за този MITSUBISHI ELECTRIC MSZ DM35VA/MUZ DM35VA какво ви е мнението?
    Този пост е редактиран от bobotnik; 12-01-17 в 13:34.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    6
    #177

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, моля за помощ при избор за замянa на Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE - монтиран преди няма и месец.

    Казуса е следният:
    Стара 18-ка Haier Inverter сдава багажа от време на време и 2-3 сервиза казват "сменяй с нов, 'щото ремонта няма да е последния и ще ти излезе през г*за". Слушам аз съвета и сядам да избирам климатик с много четене. Фактор за избора на горепосочения Panasonic беше варианта на изплащане без оскъпяване - много разходи последно време не ми даваха избор да тръшна 2-3 бона на веднъж; КПД-то на климатика изглежда много добро; родителите ми имат два 12 годишни Панасоника и са много доволни - нямат проблеми никакви.

    Проблема, който не ми дава мир косвено, 'щото жената е тая къде ми пили на главата, е следния: Режима на дефрост е толкова често, че не се търпи, въпреки че няма една снежинка на външното тяло, явно е програмиран да се саморазмразява на долу горе следните интервали:
    - Зададена вътрешна температура: +22 градуса. Външна над +5: Отоплява 70 минути, после дефрост и докато започне пак да духа топло: 8-10 минути
    - Зададена вътрешна температура: +22 градуса, Външна: -3 до +5: Отоплява 55 минути, после дефрост и докато започне пак да духа топло: 8-10 минути
    - Зададена вътрешна температура: +22 градуса. Външна: -5 до -20: Отоплява 40 минути, после дефрост и докато започне пак да духа топло: 10-12 минути
    - Зададена вътрешна температура: +26 градуса. Външна: -5 до -20: Отоплява 32 минути, после дефрост и докато започне пак да духа топло: 23 минути - това след посещение на техници, които ми казаха че не съм го натоварвал тоя климматик с моите 22 градуса зададена температура и ако съм искал да е 22 вътре, да съм го нагласявал с няколко градуса повече ... аз не съм съгласен с тази теория.
    В моемнта тоя климатик не работи като инверторен, а като конвенционален - тръгне да топли, спре да се размразява без да има грам скреж по външното тял - това е абсурд просто.
    Само да спомена, че климатика постига и дори надвишава зададените градуси много бързо, замерена беше стойност 53.3 градуса на изхода на вътрешното тяло онзи ден, при -12 навън и зададени 30 градуса вътре.

    След разговори с управителя на фирмата се съгласиха да ми сменят климатика с друг, заради честите и ненужни дефрости. Въпроса е какво да взема сега, за да избегна същия проблем като гореописания. В помещението няма топлинни загуби, освен ако не са предизвикани от човешка дейност. Колебая се между два модела и не знам кой да избера:
    1. Mitsubishi Electric EF35VE2S KIRIGAMINE ZEN
    2. Toshiba RAS-13G2KVP-E DAISEIKAI 8

    Трябва да си платя отново демонтаж и монтаж и съответната разлика в цената. Дал съм 1650 лева за Панасоника, готов съм да дам още 1000 лева отгоре, само да ми е мирна главата. Въпроса е дали въобще няма да се "наиграя" и каквато и машина да взема, пак ще има дефрости и дискомфорт? Другото, което Панасоника ме разочарова, е че тъпите клапи/жалузи нямат автоматичен режим нагоре-надолу в режим на отопление, а стоят където си реши ония или където аз им кажа ....

    Ето и параметрите на помещението:


    1. Вид пoмeщeниe - жилищнo2. Зa oтoплeниe 3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 28 кв.м. и 72.5куб.м; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa -> ΠBЦ с двoeн cтъĸлoпaĸeт; в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe -> 8 кв.м.; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - запад, но скосено на 45 градуса и лови много юг д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - последен, ocoбeнocти -> мaнcapднo тип мeзoнeт, но над дневната е покрив, но 3 от стените са вътрешни, четвъртата е западното скосяване с 3 прозореца Velux. e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дневна с кухня и трапезария
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? - София, Манастирски ливади - изток.5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? -> Зима +22 градуса, лятото няма грижи.6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? -> има изолация навсякъде, строителство 2009г. по БДС.7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? -> хладилник, фурна, кухненски плот, плазмен телевизор 350 вата 8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop -> колкото трябва, мир да има само.9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -> всякаква. нямам алтернатива за отопление.Много Ви моля за бърз и компетентен отговор, че ме чакат да взема решение какъв климатик да ми слагат ...Благодаря предварително!

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #178

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За да не мрънка повече жената и да не стои на студено, избирай някой от тези:
    Мицубиши FH25VE, Мицубиши FH35VE или GWH12UB-K3DNA4F U-Crown
    Зимата работят безпроблемно и доказано топлят при ниски температури.

    А ако изборът ти е ограничен само до горните два модела, тогава вземай Тошибата.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #179

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Само до двата ли ти е ограничен избора.Ако е така, ТОШИБА-та.Иначе аз бих си сложил FH35 на МИЦУБИШИ ЛЕКТРИК.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #180

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bobotnik Виж публикацията
    - - - - - - - - - -

    А за този MITSUBISHI ELECTRIC MSZ DM35VA/MUZ DM35VA какво ви е мнението?
    С извинение, става за тоалетна. Вземете си друга машина. Има избор, но избирайте правилно с компетентна помощ.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 334 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе