Страница 107 от 334 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1591

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=baylov;827534]

    По-големият проблем,ще е да намериш читава фирма да ти монтира климатика както трябва.
    Този пост е редактиран от avenger; 05-07-17 в 18:31.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1592

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Монтажа,не е проблем-имам приятел,който се занимава с климатици и хладилна техника.
    При такъв монтаж,ще отпадне гаранцията.
    Фирмата,от която ще го купя-няма да го монтира.Няма смисъл да и правя реклама.

    По-скоро ме интересува климатика като надеждност.Няма да работи много.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1593

    Отговор: Избор на климатик 2017

    "Какво може да се е случило на Хевито" - ЦЪК


  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1594

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Миланов,искаш да кажеш да не се отказвам от гаранцията или да се откажа от Хеви-то.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1595

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На хевитата хубавото им е че гаранцията е 3г. без задължителни профилактики. Но попитай все пак за модела, който си избрал дали е така. И защо да отпада гаранцията, пак трябва да се пита в Кондекс. Попълва се май някаква сервизна карта - кой къде на кой какво е монтирал и би трябвало да си има гаранция.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1596

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Климатика го намирам във
    Вимакс,а не искам техен монтаж.
    Тяхните условия са такива.
    Но ще те послушам и ще звънна на вносителя.

    Имам и друг вариант.Моят човек работи с Фуджи,но нямат конвенционален .И се чудя дали си заслужава,защото ще се ползва в преходните сезони и в най-големите жеги.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-07-17 в 15:36.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1597

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И на двете места цената е една и съща 1675.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #1598

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Предстои ми да купя климатик и моля за насоки и препоръки:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? за жилищно - всекидневна на апартамент
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? ще се ползва основно за охлаждане, но и за отопление, ако парното е слабо или има аварии.
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? площ на стаята 15 кв.м., кубатура-39 куб. м., прозореца е ПВЦ двоен стъклопакет с квадратура 3,7 кв. м., стаята е с изложение запад и север, прозореца е на западната стена, северната стена е външна, апартамента е на шести етаж, стаята е всекидневна.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Апартамента е в гр. Сливен.
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 25-26 за лято и 21-22 за зима
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? апартамента е тухлен и няма изолация, под мен апартамента не се обитава
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? аудио и ТВ
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 1400-1500 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -10, -15 през зимата и до 35-40 през лятото
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    От прочететеното в темата съм се насочил към следните марки: General Fujitsu, Тоѕhіbа и Міtѕubіѕhі, но не съм запознат с моделите на съответните марки
    Моля за съвет какъв точно модел е подходящ за въпросното помещение. Приемам предложения и за други марки.
    Моля и да ми препоръчате фирма в Сливен за климатици, към която да се обърна.
    Благодаря предварително
    Ако може и Александър да даде мнение и препоръки по въпроса.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1599

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И на двете места цената е една и съща 1675.
    А за 14lmca на Фуджи какво ще кажеш?
    Даже като цена ще го купя доста надолу от Хевито.
    Така ще имам три години гаранция без разни профилактики.Смятам ,че до минус пет Фуджака няма да клекне в тази стая с 11м² прозорци.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-07-17 в 16:14.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #1600

    Отговор: Избор на климатик 2017

    14LMCA за мен е по-добрия избор. Само ме съмнява да го намериш надолу от хевито, да не говорим за доста надолу.
    Viking72 одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1601

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря.
    Ползвам голяма отстъпка от пловдивска фирма.
    Не знам как го правят,обаче при вносителя на Фуджи цената е по-висока,отколкото при дистрибутора,от който пазарувам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1602

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Помисли си дали шума няма да ти идва повече при 14ката, все пак ползва тялото на 9ка, а това топлене/изстудяване се постига с веене.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1603

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това е все пак хол.Важно е за преходните сезони,лятото в най-големите жеги и максимум до минус пет градуса.Иначе имам парно.

    Колега,Kl_YOOU може и други предложения до 1700 левчета-без монтаж.
    Благодаря.

    Иначе сега в тази стая имам подобие на климатик с името Санг -18 -ка.
    За лятото няма проблеми.Обаче при нула градуса,започва да пъшка,дефрости нон стоп.
    Гадна работа.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-07-17 в 19:47.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #1604

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Viking72 - К2У не те ли интересува? Нали си от/до Пловдив?

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1605

    Отговор: Избор на климатик 2017

    https://*********/outlet-klimatici/in...tu-klas-a.html
    Дали е отварян и каква е причината да е в аутлет, освен годината на производство (2013)...
    На тих режим му дават 22дб.

    За 1700лв би трябвало да намериш и страхотни японски машини втора ръка и да забравиш за парното.
    Успех!

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе