Страница 57 от 334 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #841

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ААТ
    С 2 климатика Daikin ftxb35c за голямата и ftxb25c за малката се вмествате в посочения бюджет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #842

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Така е,след Gxr модела от Шарп няма нищо читаво в Бг.Същата работа и със Samsung,след Jungfrau модела изкараха леко по слабия триъгълен и вече само плява.И освен в климамаркет,емаг и техното ги няма никъде другаде.
    Ако не ти е угодна цената на конкретен модел и си казваш "за тези пари по-добре еди какво си", моля те недей да генерализираш и да заклеймяваш производител или продукт, който дори не си имал и до който не си се докосвал.

    След "Gxr" има още много 'читави" модели и това, че темата за Шарп е глуха говори достатъчно. Аз лично имам един от тези модели - ay-xp12LSR. Машината е от ниския клас и я взех за 1100 лева с монтажа. Не я знам колко е икономична с лекото си външо тяло (33 кг) и с капилярната тръбичка, но мога да ти кажа, че по начин на работа (интелигентност, отваряне/затваряне клапи, дефрости и тн) слага топ серията на MHI (ZMX-S) в малкия си джоб. Имам и двете машини и го заявявам категорично. Топли перфектно и на -20 и вече 5-6та година не съм имал с него абсолютно нито един проблем. Монтиран е на север, винаги работи в лоши условия и топли помещение 18+ квадратни метра - справя се перфектно. Не ми се е налагало да го поливам с кофички от кисело мляко, да му слагам тампони или подменям части.

    Не искам да коментирам високия клас като този по-долу, защото го нямам и не би било "политически коректно" коментирам, но и не мога да си представя машината да е лоша.
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    Просто са ви скъпи Шарповете, това е... За втори път в последните 2 седмици виждам мнение на участник, който има вече утвърдено негативно мнение за продукт (без дори да го е виждал) и то само поради факта, че "има по-добро за тези пари".
    Този пост е редактиран от babati; 26-02-17 в 14:15.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1
    #843

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте на всички,

    Моля за Вашите компетентни съвети за избор на климатик.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa – жилищнo помещение – хол
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa – и за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo 22 м2, 57,2 м3
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa – ΠBЦ тpoeн cтъĸлoпaĸeт с ниско емисийно стъкло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 3,92 м2
    ; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - източно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa – 6 етаж, хол, вътрешен апартамент
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo - София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa – 20-22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa – няма изолация, температурата през зимата е около 15 градуса
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви – има обособен кухненски бокс, има готварска печка, пералня, абсорбатор и хладилник
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop - 1000-1200 лева.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe – 20-22 градуса

    Благодаря предварително на всичко за отговорите.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #844

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Погледнете моделите на gree Change 12 или Fujitsu 12 lmca.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc Виж публикацията
    Благодаря! Предполагам са подредени по качество, понеже аз идея си нямам какво има вътре и колко е читаво.
    Ако няма да полазвате активно екстрите на Дайсейкая вземете Митсубишито или Фуджитсуто, които ви предложи Александърс. Като цяло всичките ще горят горе-долу еднакъв ток.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #845

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Споменатото мицубиши е много далече от дайсейкая, екстрите са непричем.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #846

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Значи фуджитсуто също е ок. Не ми трябват екстри трябва да му е добър ауто режима, въф форума се споменаваше нещо за ленивост при дайсекая на ауто и някакво препограмиране, но не знам дали за 8 серия важи. Искам да му задам някакви градуси в началото на зимата и до пролетта да не се пипа. Какво изложение беше най подходящо за външното тяло (има възможност за север или запад)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #847

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако ще се използва предимно на отопление, северното изложение е най-кофти за външното тяло.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #848

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Бабати, за Шарп писаха, че спират дейността си по отношение климатиците. Сега дали някой китаец ще прави нещо с това име, както май турци правят Тв-та не знам.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #849

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Правят.....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #850

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Правят.....
    Вярно, правят -> Ductless Mini-Split Air Conditioners даже и ОЕМ имат при сещаш се кои
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    6
    #851

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията

    zediqus - Според мен ви трябва някоя 12/35ца. Аз бих разгледал Toshiba 13 Suzumi, Fujitsu 12 Luca, но предполагам и в по-ниския клас машини ще ви свършат работа.
    Благодаря за съвета. Отидох да огледам как изглежда вътрешното тяло и май ще е върпосната Toshiba 13 Suzumi. Само че виждам всякакви буквички и цифрички в моделите и рядко по сайтовете пише и модификацията.

    Дали е възможно да ми дадете пълното име на климатика (с бувките и цифрите), за да го ползвам.

    Също така дали е възможно да ми подскажете иде от къде може да се намери с добра цена за съответната машина, както и читав монтаж, койот да не го претупат. Преди, до колкото помня поне, правилото беше: От където купиш машината, от там ти е монтажаи съответно, монтиралата фирма носи и гаранцията.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #852

    Отговор: Избор на климатик 2017

    zediqus, имаш лично.

    Наздраве

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #853

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc Виж публикацията
    Значи фуджитсуто също е ок. Не ми трябват екстри трябва да му е добър ауто режима, въф форума се споменаваше нещо за ленивост при дайсекая на ауто и някакво препограмиране, но не знам дали за 8 серия важи. Искам да му задам някакви градуси в началото на зимата и до пролетта да не се пипа. Какво изложение беше най подходящо за външното тяло (има възможност за север или запад)
    Контролът на температурата и скоростта на турбината е по-добър при дайсейкая. И двете машини не работят особено добре на автоматичен вентилатор, освен в някои частни случаи. Ако мислиш, че си изключение, взимай хевито. По-евтино е.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #854

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На Фуджицу аутото е доста читаво ,не се одрямва топли добре ,адекватно повишава оборотите ако вдигнеш градусите.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #855

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Алекси, като си казал А, кажи и Б! Всички машини, имащи опцията автовентилатор, започват работата така. Дори оксовете и ниския клас на Мидея

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе