Страница 22 от 283 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #316

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За да казвам нещо, значи не е случайно. Още утре мога да ти снимам 10 климатика с налепени надписи на същата фирма, където монтажите са прибрани и спретнати. Не казвам, че са като от снимккте на necata, но са си стандартни монтажи и още нещо, ползва се вакум помпа и то без да се изисква точно пак от монтажници на тази фирма, а и не само (разбира се може да има и изключения, но си ползват и помпа). Монтажите на момчетата от Пламеа също са с вакум и не са лоши, но не предлагат модела който иска колегата.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 21-01-18 в 01:16.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #317

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Колега как да се оплачат хората като не са видяли истински монтаж. Всичката работа на 90% от фирмите в Хасковска област е колкото да си закупиш от тях климатика. След това най - нагло ти заявяват че трябва и профилактика да направят( с еднин обезмаслител в ръка). Вакуум помпата е мръсна дума и се използва само когато клиента се заинати ( а ако клиента изобщо не разбира?). Масово тръбните пътища са по 1 метър, а ако са по дълги се реят като спагети по фасадата. Но нали климатика ще работи даже ще има горда лепенка на външното тяло( при подобен монтаж мен ще ме е срам да кажа това аз го направих). Дано този път колегата си избере читава фирма за монтаж.
    Toя пост го подкрепям с две ръце и два крака, и ако мога 5 пъти бих го лайкнал.Всяка дума в него е вярна.В Прованса много често човек няма избор.Фирмата продавач е и монтажник,и майка и баща.Най често - монополист.Просто няма към кого другиго да се обърнеш.Имам няколко климатика.Някой в заварено положение,други са ми монтирани преди да почна да чета тоя форум.До тук - измекярска работа.Тръбен път по метър,къде изолирани ,къде не,без PVC канали и аксесоари,за вакумиране да не говорим.След като изчетох форума се ошлайфах и взех да поставям условия.Хората се мръщеха,и през зъби изпълняваха изискванията ми.Подмятаха ,че много чета в интернет.Че нямало смисъл от еди какво си и еди що си.После започнах да си поръчвам техниката от София,понеже в моето градче ми я даваха средно по 150 лева по скъпо.Последваха проблеми с монтажа.Даваха ми термин за монтаж от 20 дена до месец след като съм им заявил .Като отмъщение че не съм го купил от тях.Последния климатик уж гледах като цербер,и пак установих че съм се прекарал,по точно са МЕ прецакали.Видях че дренажната тръба излизаща от вътрешното тяло е бандажирана над медните тръби,като излиза първоначално под тях (от самото тяло) и в последствие се засуква леко нагоре,което от своя страна е голям фал.Поради факта че се затруднява оттичането.Понеже постоянно се занимавам с разни майстори и апартаменти,убедил съм се,че не контролираш ли Българина ,не следиш ли детайлно работата му ( стига да знаеш за какво точно да следиш ),ще ошляпа нещата.Къде малко ,къде много,но почти винаги и навсякъде.И никой не може да ме убеди в противното вече .Особено в строителството нещата са страшни.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #318

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А има ли опасност, по време на процедурата да завъртят помпата на обратно?
    Има, ако помпата е хладилен компресор.[emoji41]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #319

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    помпата е хладилен компресор
    Все още има олигофрени използващи такава "техника"...

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    2
    #320

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нова година, нов късмет!
    За да получите компетентни съвети и правилна информация, е необходимо да отговорете на въпросите:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    · магазин или склад;
    · промишлено помещение;
    · офис и т.н
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Избор на климатизатор '2017
    Избор на климатизатор '2016
    1.Жилищно помещение
    2.Предимно за отопление
    3.31 кв.м., 74куб.м.
    3.1.ПВЦ догрма;
    3.2.Южно изложение;
    3.3.Междинен етаж (трети от четири етажа), две външни стени, постоянно живеещи съседи два етажа отдолу;
    3.4.Кухня с всекидневна;
    3.5.Апартамент тухлен;
    4.Варна
    5.Зима - 24 градуса
    6.Външна изолация - 8см., вътрешна - 2см. фибран на външните стени
    7.Домакински електроуреди - фурна, стъклокерамичен плот, микровълнова, абсорбатор, хладилник, съдомиална, пералня, ТВ.
    8.Бюджет - 2500 лв. с вкл. монтаж
    9.През зимата до около -15 градуса
    С молба за препоръка на конкретни марки и модели, които биха свършили работа, като се има предвид, че вратата към коридора почти не я затваряме

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #321

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ще се повторя, но предполагам нямате нищо против...
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    General Fujitsu ASHG14LUCA Discovery White
    Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZMP-S~SRC45ZMP-S Standart



  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #322

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ще се повторя, но предполагам нямате нищо против...
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    General Fujitsu ASHG14LUCA Discovery White
    Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZMP-S~SRC45ZMP-S Standart


    А за моя случай описан преди няколко поста, някакви предложения?

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #323

    Отговор: Избор на климатик '2018

    simeon777stefanov, за Вашия случай е необходим оглед. Абсурд да се ангажирам с конкретни предложения, като се има предвид условията на помещението и самото помещение.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #324

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    simeon777stefanov, за Вашия случай е необходим оглед. Абсурд да се ангажирам с конкретни предложения, като се има предвид условията на помещението и самото помещение.
    Ок.
    Мерси все пак.
    Ще потърся някоя фирма във ВТ.
    Въпреки че независимо мнение щеше да е от полза.
    Лек ден

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #325

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колеги, благодаря ви, че обсъдихте моя казус. Аз не съм вещ в тази област относно "климатизатори", аз съм към право и компютри но детайлно ще прочета в интернет как се извършва правилен монтаж и ще ги следя изкъсо този път.
    Знаете ли къде е по добре да се монтира вътрешното тяло срещу мен или зад мен над главата ми, защото само там има възможност за монтаж, понеже от Мегаелектроникс беше монтиран срещу нас и духаше неприятно, въпреки че потока от въздух може да се настройва. И грешно ли е отворите от стената през които минава тръбния път да се запълват с полиуретанова пяна от вън и от вътре?
    Отново ще повторя как извършиха монтажа от Мегаелектроникс Хасково да няма други опарили се като мен. Първия път изпратиха монтажна група от 2-ма единия е обучаващ се другия уж от години работил там, обучаващия започна да прави дупката за тръпния път, и да сложи планката на вътрешното тяло на климатика и след това от вън да сложи стойките за външното тяло (по работата аз си помислих че обучаващия е от години работил там) защото другия трябваше да постави на вътрешното тяло тръбния път, дренажната тръба и кабелите за свързване на външното с вътрешното тяло, с гайката към вътрешното тяло която се навива към тръбния път я навива 1 час и 30 мин., а другия отдавна беше свършил, така беше прецакал резбата, че от нея нищо не остана, а тръбния път не беше запушен което е задължително което го видях в последствие за правилен монтаж, и ни предложи да завари тръбния път там дето прецакал резбата. Естествено отказах и пожелах да подменят вътрешното тяло и да сменят тръбния път, монтажника отговори, че няма да смени тръбния път щял да сложи същия пак ще ли да пратят него на монтажа и пожелах друга монтажна група. Като доставиха новото монтажно тяло вече бях заявил друга монтажна група, пращат ми монтажна група от 2-ма единия работил като продавач в Технополис телевизори, след това продаваше хамбургери, и от 2 седмици работил в Мегаелектроникс, другия уж от 10 години, новобранеца разшири още повече дупката за тръбния път, питах защо, отговори че нямало да може да мине тръбния път, което не беше така първата дупка си беше нормална, от вън премести стойките за външното тяло, уж не били поставени добре, другия с 10 години опит успя бързо този път да навие гайката, постави дренажна тръба и ел.кабели за свързване на вътрешно с външно тяло и беше запушен тръбния път с монтажна лента за климатик, тръбния път беше 3 метра но след като постави вътрешното тяло и изкара тръбния път от вън, този с 10 години опит отряза тръбния път и директно го свърза към външното тяло, въпреки че му казах че трябва да е поне 2 метра и остана тръбен път някъде около 1 метър дали има дали няма. Видях, че ползваха вакуум помпа, правеха нещо с нея, но не разбирам и нямам понятие дали е правилно или не. След като си тръгнаха, при работа на климатика като достигне зададените температури и изключи след това автоматично сам като включи и започне отново да затопля се чуваше странен шум като вибрации непрекъснато около 1мин., това го правеше всеки път при автоматично включване. Още същия ден сигнализирах в офиса за проблема, служителката се опитваше да ме разубеди, че било дефрост и било нормално аз отговорих, че ще проверя и ще се свържа отново с нея, оказа се, че дефрост климатика прави при изключено положение, лампичката на вътрешното тяло мига и не може да се контролира, направи го и при мен но тогава климатика въобще не издаваше шум, а шума при мен беше при всяко автоматично включване при работен режим на отопление. След това отново се свързах с нея от офиса, отговорих, че не е дефрост и да дойдат да отстранят проблема. 35-40 дни никой не идва въпреки че ги търсех няколко пъти. Естествено жалба до КЗП.
    И се позовах от ЗЗП съгласно:
    Чл. 113.



    1. Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
    2. Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
    3. След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.


    Договора е развален и ми върнаха парите, в момента е дилемата от къде да го купя за да нямам същите главоболия.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 21-01-18 в 12:15.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #326

    Отговор: Избор на климатик '2018

    tuparlak, само ще кажа едно... Моите съболезнования за късмета който сте имали. За пореден път се убеждавам, че на подобни хора трябва да се налагат яки глоби и да не се занимават с дейности които не разбират.
    Вътрешното тяло е добра да бъде над главата Ви. Отворите не е добре да бъдат запълвани с пяна, особено тази която се раздува. За запълване на отвори има в пъти по-добри материали.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #327

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Aleksandars,
    Понеже от офиса ми казаха, че на първата монтажна група щели да удържат от заплатата за тръбния път, възможно ли е нарочно вътрешното тяло да са го изпускали и от там да е имало проблем?
    Защото като работих преди години в Технополис Пловдив отдел компютри мои колеги след консултация ако са се издразнили от клиента по някаква причина който си поръчва лаптоп или някоя друга стока, след като влезнат в склада и отидат да вземат лаптопа плюват вътре няколко пъти и го изпускат от високо и го ритат, след това го дават на клиента.
    Айде честито , информацията е 100% сигурна защото съм го виждал с очите си от колеги, та си казвам сигурно и при мен може да се е случило тук, ако са им удържали пари и то по тяхна вина.

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #328

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Представям си какво правят с храната!
    Без думи съм!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #329

    Отговор: Избор на климатик '2018

    tuparlak, това което сте написали не искам да го коментирам, но няма да се учудя от подобно поведение. Заради такива олигофрени, страда клиента и после има плюене наляво и надясно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #330

    Отговор: Избор на климатик '2018

    mkukas

    Надпис във врачанска кръчма:

    - Молиме ви, да не фъргате пиратки по келнерете, оти таа простотия я прайте 5-6 човека, а они после плюват на сички ора у рикиите заради вазе!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 283 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе