Страница 170 от 283 ПърваПърва ... 120160168169170171172180220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,536 до 2,550 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    4
    #2536

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте. Нуждая се от помощ при избор на 2 климатика

    1.Ще се използва за- Трети етаж(последен) на къща.
    2. Ще се пoлзвa за oxлaждaнe и предимно отопление.
    3.·Квaдpaтypaтa е 2 стаи - 1 около 13-15кв.м. , втората 18-20 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa-пластмасова дограма,четири сезона и на 2-те стаи
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopца около 1.5 кв.м/ 2кв.м , стаите са с две външни стени,като стените са от тухли четворки, измазани, около25 см. дебелина
    . южно изложение - огряват се от изгрев до залез
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)- гр.Берковица
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa-22-24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - не,само измазване както пише по-горе
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - само телевизори
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)- до 3000- 3300лв. с монтажа за 2-та(грубо 1500 за един)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - Предимно за отопление - зимата до - 15,при по-ниски имам друг вариант
    Спрял съм се на няколко, ще съм благодарен ако коментирате или предложите друг вариант! По принцип се бях спрял на първия, но малко ме спира факта, че ги правят в Турция(не знаех че имат завод там) и не знам дали ще са същото качество, така че ако някой има такъв, моля да каже какво мисли !


    - Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG
    - Mitsubishi Electric MSZ-WN25VA NEW
    - Mitsubishi Electric MSZ-WN35VA NEW
    - Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    - Mitsubishi Heavy SRC 20 ZS-SB/ST
    - Fujitsu ASYG07KGTA/AOYG07KGCA
    Този пост е редактиран от alansm123; 10-07-18 в 20:03.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2537

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от alansm123 Виж публикацията
    По принцип се бях спрял на първия, но малко ме спира факта, че ги правят в Турция(не знаех че имат завод там) и не знам дали ще са същото качество, така че ако някой има такъв, моля да каже какво мисли !
    Същото качество, като на китайските ли? Не виждам какво те притеснява.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    6
    #2538

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Сърдечно благодаря!

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #2539

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Дойде време да сложа климатик в спалнята и се обръщам към вас за съвет относно модели и тн.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Главно за охлажане но и за отопление през зимата (ползва се парно)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 15
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ двукамерна, но ще се прави ремонт и ще се сложи 5 камерна.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4 квадрата
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Юго-изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти; 7-ми предпоследен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22-24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Сайдинг отвън, вътре ще се слага гипсокартон и вата около прозореца и на тавана
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500 лева с монтажа.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10 / +20
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2540

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, най-накрая дойде време да сложа климатик и в хола. Имам поставен климатик MHI 25ZS-S в Спалня 1, Спалня 2 не се използва и вратата й винаги е затворена искам да сложа климатик в хола и с двата да отоплявам хола, Спалня 1 ( 11m2 ) и коридора ( 9.5m2 ). Спрял съм се на MHI 50ZS-S, но днес видях, че ME FH50VE ( не е от ZUBADAN серията ) е на близка цена до MHI-то и се чудя дали няма да е по-добрият избор ? Притесняват ме много високо обявените минимуми на ME-то, някой може ли да даде отзиви ? Все пак ето отговори на въпросника от 1-вата страница.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Охлаждане и отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 32m2 и 80m3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Обикновена PVC дограма
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 15.45m2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 1-ви над необитаеми магазини.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Всекидневна с кухня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 27/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    На всички външни стени 5сm външна изолация от стиропор и 5сm вътрешна от каменна вата. На тавана 5cm каменна вата.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Готварска печка, хладилник, телевизор, миялна пералня и компютър.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    2500 - 3000
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/46
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от alextk69; 11-07-18 в 19:36.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2541

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Boxera, за Вашето помещение бих предложил: Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S Premium, General Fujitsu ASHG07KMTA, Panasonic CS-TZ25TKEW, Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy
    alextk69 обърнете внимание на: General Fujitsu ASHG18LFCA Energy Plus 2, Hitachi RAK-50RPD/RAC-50WPD Performance, Gree GWH18UC-K3DNA4F (LCLH) U-Crown, Samsung AR18KSPDBWKNEU, както и на MHI което сте загледали...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2542

    Отговор: Избор на климатик '2018

    >alextk69
    ME FH е много добър климатик.За другия ти го имаш и сам си преценяш.Това с високия минимум е някаква форумна басня,но вече ще взема и аз да повярвам(на принципа ''една лъжа повторена 100 пъти става истина'').Ще се повторя,ама тука има накакви експерти които искат да им духа студено(може би),ама минимума да е нисък.Вече за кой ли път питам за кво Ви е това-по-добър cop или нещо друго?За cop-а той си е писан,който иска да мери.Ако е нещо друго.... ,може би им харесва шума на вентилатора и искат да им върти постоянно въздуха...бръмчене,прахоляк и др. екстри на климатиците...ама как да е .По тази глупава тема няма да споря с никой!
    И не знам след като имаш климатик в спалнята защо не си вземеш 12 (или 9-не видях точна кв. само на хола)за хола ,а с 18 искаш 2-те стаи,което през този коридор ми се струва,че няма да е върха на сладоледа.Разликата в темп. ще е голяма според мен и ако целта е да не ти бръмчи и духа над главата в спалнята ми се струва,че има и други възможности.
    Този пост е редактиран от cable; 12-07-18 в 15:42.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2543

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    По тази глупава тема няма да споря с никой!
    Ами тогава недей.
    Вкусове всякакви, а за твоя конкретно е по-подходяща конвенционална машина.
    Чудя се, защо си инвестирал в инверторна.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2544

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не съм разбрал досега,че покупката на каквато и да е техника е инвестиция,ама ще си го запишаА пък вкусове всякакви,съгласен съм.Купих си климатика и мисля,че не съм сбъркал много,даже и с високия минимум си има доста висок cop не го чувам кога се включва и изключва освн ако не се заслушам след някое от поредните ''експертни мнения''.А пък по въпроса за конв. машина -бих си купил ако има същия cop и топли така при -15 гр.....При 43 и ''Сливенсакта перла''става.
    Хайде наздраве,кой квот разбрал или си избрал....

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2545

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Касапе, с теб няма да се обаждаме и да разнасяме форумни басни, защото машините ни духат студено /как ли духат, когато работят на минимум в "Охлаждане"-сигурно топло/, турбините шумят, правят тайфуни и правят пясъчни и прахови бури /всичко това при работа на минимум/. Това най-добре го знаят хората с машини с възможно най-висок минимум. Друго си е да платиш за "хиперинвертор", да получиш конвенционална машина с всичките и съпътстващи "екстри", обаче да се хвалиш колко е по-добра от тези с нисък минимум, дето не си ги виждал и на снимка.
    Кабел, това не го чети, защото нямаш намерение да спориш с разни дето лъжат във форума, само и само да си пробутат боклуците с нисък минимум.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2546

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Касапе, с теб няма да се обаждаме и да разнасяме форумни басни,

    Както виждаш, от известно време не се обаждам /и не само аз де/. За съжаление не винаги успявам да се сдържа. Ще вземе някой да прочете някоя дивотия, после ще я повтори в следващите си 6000 експертни поста. И ей го форума на какво заприлича...

    @cable нищо лично, ама няма универсални истини, които да раздаваме с лека ръка.
    На теб няма да ти харесат моите машини, аз не харесвам твоята.

    П.С. Има само една малка разлика - не си виждал как работи машина с нисък минимум.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2547

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Съжалявам,ако така съм разбран,но никъде не съм казвал,че не ми харесват Вашите машини.И имаш пълното право да не харесваш ME FH(FD)-най важното за всеки накрая е собственното му мнение!!А какво съм виждал си знам само аз.Имам ''инверторни'' климатици от повече от 20 години.Не смяатм,че е нужно да изписвам всичко което съм имал или имам,за да не излеза крупен инвеститор.Знаех си,че като спомена за минимума(всъщност темата не заслужава и 1 % от това което исписахме в последните постове)ще има против и съжалявам,че се изказах.Мислех само,че помагам на човека за споменатия модел.А пък за високите минимуми предпочитам да се съобразявам с това което направят DAIKIN и ME...те знаят защо,ако трябваше и аз да им казвам никога(!) нямаше да си купя климатик от тях(''пази боже сляпо да прогледа''...и аз на D и ME акъл да давам).
    От мене толкова по темата.
    Този пост е редактиран от cable; 12-07-18 в 17:07.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2548

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >alextk69
    ME FH е много добър климатик.За другия ти го имаш и сам си преценяш.Това с високия минимум е някаква форумна басня,но вече ще взема и аз да повярвам(на принципа ''една лъжа повторена 100 пъти става истина'').Ще се повторя,ама тука има накакви експерти които искат да им духа студено(може би),ама минимума да е нисък.Вече за кой ли път питам за кво Ви е това-по-добър cop или нещо друго?За cop-а той си е писан,който иска да мери.Ако е нещо друго.... ,може би им харесва шума на вентилатора и искат да им върти постоянно въздуха...бръмчене,прахоляк и др. екстри на климатиците...ама как да е .По тази глупава тема няма да споря с никой!
    И не знам след като имаш климатик в спалнята защо не си вземеш 12 (или 9-не видях точна кв. само на хола)за хола ,а с 18 искаш 2-те стаи,което през този коридор ми се струва,че няма да е върха на сладоледа.Разликата в темп. ще е голяма според мен и ако целта е да не ти бръмчи и духа над главата в спалнята ми се струва,че има и други възможности.
    Малко неясно съм дал схемата и наистина не се вижда, че хола е 32 кв.м и искам 18-ка за да може двата климатика от хола и от спалнята да отопляват и коридора.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2549

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аха,за 32 кв.м с тази изолация мисля,че и 12(особенно от нискотемпературните) ще свърши работа,аз го ползвам на 28 кв.м. без изолация,ама е на границата.Gree Amber 12 е малко по-мощен ,може да погледнеш също.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2550
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >alextk69
    ....... Ще се повторя,ама тука има накакви експерти които искат да им духа студено(може би),ама минимума да е нисък.Вече за кой ли път питам за кво Ви е това-по-добър cop или нещо друго?За cop-а той си е писан,който иска да мери.Ако е нещо друго.... ,може би им харесва шума на вентилатора и искат да им върти постоянно въздуха...бръмчене,прахоляк и др. екстри на климатиците...ама как да е .По тази глупава тема няма да споря с никой! ...
    Колега , cable не искам да споря но (относно вдигането на прахоляк) сложи шепа пясък в чаша пълна с вода и виж кога ще се размъти повече ... когато чешмата тече постоянно с равномерна струя или когато я пускаш и спираш на интервали... Същото е и със шума ... и т.н.
    Освен това климатика топли чрез размесване на въздуха , ако на отопление при офф ти спре турбината точно за няколко минути топлия въздух ще се е качил на тавана ... "комфортна" тишина.

    Да топли климатика иска "духане" , а за да изравни топлозагубите (в определени граници) на съвременните ни добре изолирани жилища иска нисък минимум за да е топленето непрекъснато и да не се превръща в ДОзатопляне.
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-07-18 в 01:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе