Страница 221 от 283 ПърваПърва ... 171211219220221222223231271 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,301 до 3,315 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3301

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колеги, видях митсубишито 20sz-s, като визия какво да кажа бял климатик като всички останали, така или иначе не ми се вързва в обстановката вкъщи.
    Какъвто и да е ще го крия както си мога, хареса ми това, че е доста тих сравнен с дайкин-а с нокрията не коментирам.

    Не мисля, че днес обаче беше ден да тествам топлото при 20+ градуса навън. Духа си топличко, но нищо общо с Nocria-та, чиято топлина мога да сравня с усещане за сешоар от 30 см 2000W а Mitsubishi-to на разстояние поне метър, Дайкина пък стои малко още по-далеч.

    Нормално ли е никога да не излиза гореща струя от този климатик, правя го на 30 градуса усеща се малко по-топло от на 22? Вярно че усещаме логаритмично не пропорционално, ама като е студено зимата си усилвам Nocria-ta на макс духалка и заставам отдолу, голям кеф. Аз трябва да стана рекламно лице на тоя клима просто, шумен е, вятъра не струята! събаря листи хвърчат прах, косми, паяжини с паяци каквото има в помещението летливо ама ми е топло все едно съм на село с печката на дърва (образно казано), има една зона от 4 квадрата където попада явно струята върху теракот-а и е толкова загрята, че е първото място на което заставам когато се прибера с премръзнали крака. Пустия му Дайкин прави топло ама не ми е така комфортно.

    Има ли някой с 07 или 09 LUCA да сподели впечатления? Гледам в сайтовете пише страна Япония, някъде дори произведено в Япония, това така ли е? Не, че само заради това ще го купя, но ми звучи по заслужено да струва повече. Иначе 07 го дават да отдава 1,5 kW при -15 което най-вероятно ще ми е достатъчно, гледам доста е икономичен, 09 по спецификация отдава с 10% повече, което не съм убеден до колко е особена разлика а го дават с 20% по неикономичен?

    Моля някой горд собственик да каже.
    Този пост е редактиран от icogiev; 28-09-18 в 23:46.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3302

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не знам с кой модел на Daikin сравняваш ZS-S, но моя FTXS определено е по-тих от него.. За комфорта и усещането за топлина MHI май печели, но е възможно да е заради тихия режим на който държа Дайкина в спалнята. Мери се температурата на изходящата струя от климатика и мисля, че ако е над 53гр-са зимата, значи няма проблем..

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3303

    Отговор: Избор на климатик '2018

    На MHI 25ZS-S миналата зима на -11 температурата на изходящата струя въздух и беше около 47*С при 23 стайна, за консумация не ме питайте не знам колко беше :D

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3304

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Какъвто и да е ще го крия както си мога, хареса ми това, че е доста тих сравнен с дайкин-а с нокрията не коментирам.
    Хе-хе, те калориферите и едно време си бяха шумни и топещи.
    Нокрията е желязна машина!
    Просто не е за спалня.

  6. ccd
    ccd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    29
    #3305

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!

    Трябва ми климатик за две жилищни помещения около 25м2 кухня/хол и 15м2. спалня за отопление и охлаждане целогодищно.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? и за двете
    3. Kaĸвa e:

    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;25 кв м кухня / 15 м2 спалня
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);ПВЦ троен стъклопакет с разните му там екстри
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 7 м2 /4 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг /запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?втори етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; хол с кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?23/24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?изолация стиропор 10 см
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? пълно кухненско оборудване
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? мислех си около 2000 за кухня и 1500 за спалня, но разбира се търпи корекция ако си заслужава
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? представям си, че ще издържи на всичко

    Тъй като обикновено купувам климатиците от една и съща фирма, сега видях, че предлагат "промоция" за следните модели fuji-electric-RSG09KGTA и fujitsu-general-ASHG12KGTA . Дали ще свършат работа? Може ли да предложите друг вариант?
    Благодаря предварително!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3306

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @icogiev, ZS-S го има също в черно-бяло или като моя цвят Titanium и черно.
    От триото за спалня по-добре пробвайте с новата серия KG, предходните модели не се за спалня, дано KG да е подходящ.
    JOKVN и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3307

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @nikolov333 И аз не знам какъв е моят Дайкин а иначе MHI е 20szs, за тихото е тих, ама то и Dimplex-a ми е тих и отдава 3kW без значение външната температура има значение само дали има напрежение или не в контакта. Температурата не съм я мерил защото нямам такъв инструмент, но мога субективно да сравнявам 2-та климатика със сешоара на жената като усещане така, че не мога да кажа колко градуса е. Казвам само, че като сравнявам D с F първият духа направо студено (субективна величина).

    @Sir John
    Относно цвета, не се изразих правилно, Климатиците ми са единствените пластмасови неща в къщата след лигена на бебето, средната част на контактите,фасунките на полилеите за като не съм сигурен тъй като са доста стари 70+ години. Това настрана примирил съм се с климатиците и тяхната визия.

    @ ccd Мога да ти препоръчам Fujitsu Nocria 14, като при мене квадратите са малко повече имам допълнително стълбище с коридор които са част от първия етаж понеже не са отделени, на отопление я дават 21 000BTU, и ще минеш само с 2500 ако обаче наистина имаш хол с кухня а не 2 отделни помещения, тогава колегите ще те съветват с кой от какво е доволен.

    @ ccankov73 Наистина топлият шум който издава едва ли би бил особено приятен, виж ако имаше някаква програма да го подава на тласъци щеше да е като морски бриз (в кръга на шегата).

    Чакам доволни отзиви за Fujitsu 07/09LUCA дали топлят или ще са като ниския клас Daikin.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3308

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Luca vs нисък клас daikin,ти направо ги закопа хехехех...
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3309

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    Luca vs нисък клас daikin,ти направо ги закопа хехехех...
    Имаше потребител на 07 LUCA, който имаше доста оплаквания.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post853952

    Мнение #397
    Този пост е редактиран от SPSt; 29-09-18 в 20:30.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3310

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Духа си топличко, но нищо общо с Nocria-та, чиято топлина мога да сравня с усещане за сешоар от 30 см 2000W а Mitsubishi-to на разстояние поне метър, Дайкина пък стои малко още по-далеч.

    Нормално ли е никога да не излиза гореща струя от този климатик, правя го на 30 градуса усеща се малко по-топло от на 22? Вярно че усещаме логаритмично не пропорционално, ама като е студено зимата си усилвам Nocria-ta на макс духалка и заставам отдолу, голям кеф. Аз трябва да стана рекламно лице на тоя клима просто, шумен е, вятъра не струята! събаря листи хвърчат прах, косми, паяжини с паяци каквото има в помещението летливо ама ми е топло все едно съм на село с печката на дърва (образно казано), има една зона от 4 квадрата където попада явно струята върху теракот-а и е толкова загрята, че е първото място на което заставам когато се прибера с премръзнали крака. Пустия му Дайкин прави топло ама не ми е така комфортно..
    Имаш ли наблюдения до каква минимална консумация слиза Нокрия 14 на охлаждане и отопление?
    А функцията за автоматично самопочистване на филтрите може ли да се изключва напълно?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 30-09-18 в 09:36.

  13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #3311

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте имам нужда от помощ за избор на климатици за две стаи. Бюджета е около 2500-3к макс с монтаж.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa
    3. Kaĸвa e
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;21 кв. м кухня с трапезария и 17кв. м детска стая
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (ΠBЦ двоен стъклопакет, 5 камерна)
    ·21м2 кухня -4кв мв стъклопакет, 17кв мв детска 6кв метра стъклопакет
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (панел, втори етаж, среден апартамент)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- детска и кухня с трапезария;
    · апартамент
    4. B ĸoя част на България (Варна) е помещението (сградата)?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? В И двете стаи за с изолация 10см като трапезарията има вата на тавана и фибран на пода.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? В трапезарията има съдомиялна, фурна котлони и микровълнова. В детската само телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?3000 за два броя климатици с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?-15/35

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3312

    Отговор: Избор на климатик '2018

    General Fujitsu ASHG09KGTA + General Fujitsu ASHG07KGTA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai + Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3313

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @chorlav Освен обмисляне на предложените от Aleksandars, можете да пишете на лично на ivan74 и да видите какво ще е най-подходящо след оглед на помещенията. Освен това ще си осигурите професионален монтаж.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3314

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Имаш ли наблюдения до каква минимална консумация слиза Нокрия 14 на охлаждане и отопление?
    А функцията за автоматично самопочистване на филтрите може ди са се изключва напълно?
    Да ти кажа честно нито знам как да го измеря нито ме е интересувало, предполагам е икономичен. За първа зима през живота ми съм изпитвал такъв комфорт, сметката за ток на цялата къща + порталните врати външно осветление, постоянно проветрение, бойлер, печки готварски (всеки ден готвим поне по 2 пъти а жената не знае как да икономисва електроенергия), понякога 3kW Dimplex беше към 210лв и нямам съседи които да ме топлят.

    На охлаждане понеже почти не ми се е налагало да го пускам естествено консумацията с по-ниска от на отопление, но отново не мога да помогна с числа. Виж климатика върши много добра работа, според някой е шумен и сигурно ще са прави ако го сравняват спрямо други модели дето са тихи на всички степени, когато го пусна на Super Quiet е много тих дори незабележим според мен, но на всички останали степени се чува, обаче и духа много силно, като казвам много силно имам предвид, че има доста голям дебит, все едно да си усилиш душа като се къпеш на максимум или на половина Дайкин-а пак духа ама някак си пед**ски на половина и не толкова топло, ако си купуваш климатик и искаш да се топлиш Nocria-та ще го направи гарантирам ти дали ще много икономична не мога да ти кажа.

    Дали има други които са по-икономични и топлят пак така възможно е само, че не знам дали икономията ако въобще я има ще се избие от разликата в парите. Когато си купувах Nocria-та ходих да гледам едно Ururu Sarara с риск да срещна съпротива ще кажа, че се справяше добре почти колкото Нокриа (субективно). Под субективно да се разбира сложих си ръката при настроен климатик на 24 градуса на 50 см от жалузите на максимално обдухване. Духа си топло много добре, правя го същото на Нокриа там ми се струва още по-добре (казвам струва) и реших да се доверя на сетивата си, както и на разума защото цената беше различна. Някой вече може и да са си избили разликата в цената от електричество, е аз дори и да не съм, съм доволен мнооого от покупката.

    Та мисълта ми беше да не се водиш от евентуални икономии които субективно се коментират във формата на електрически величини във форума (естествено можеш и да го направиш), всички климатици според мен оперират при сходни (не еднакви) консумации които по-скоро зависят повече от режимите в които работят устройствата.

    Най-правилно би било да се монтира контролен електромер на климатика, а на края на месеца да се отчете изразходваното, и ако по някаква случайност друг човек извърши същото с друг модел който да представлява интерес за питащият в същият месец и да бъде от съседна къща (още по-добре от същата дори на същото място), вече можем да говорим за адекватно сравнение, отделен е въпроса ако някой защитава научен труд и прави изследване с цел събиране на някакви данни. В крайна сметка климатик се купува защото има по-добро КПД от обикновен отоплител с нагревател. Лошото е че има климатици които в определени условия се справят по-лошо от обикновенният отоплител.

    А тогава икономията се забравя и човек търси духалка поне 2000W с КПД 99,99% която никак не е тиха и така Йонизира въздуха с дъх на изгоряла пластмаса, че същият човек решава да проветри, обаче въздухът отвън е студен и в крайна сметка си ляга с грейката разбирайки, че няма нужда от всичките тези модерни джаджи, а от жена си да го стопли обаче тя му се сърди щото мъжо не я е завел на почивка щото си купил климатик за 2/3/4/5/Х лева от който щял да икономисва примерно?!


    Самопочистването ми казаха, че може да се настрои както си искам включително и да бъде изключено, но повярвай много е удобно и дори не се забелязва. Това самопочистване е малко рекламен трик защото реално боклукът се събира в едни пластмасови контейнери дето пак някой трябва да ги почисти по някое време, просто ако ти дойдат гости може да се направиш на интересен и да го пуснеш да се самопочиства отстрани изглежда като космически кораб почва да трака да чатка едни капаци почват да се местят луда работа. Като си заминат гостите на другия ден пак разглобяваш и чистиш, може и да се забавиш във времето ама все ще дойде моментът в който трябва да се направи.

    - - - - - - - - - -
    Ново питане:

    Днес идваха на оглед вкъщи и ме посъветваха да си сложа 20zs-s защото стаята била по-малка от 15кв.м. (закръглял съм към по-голямото) и нямало смисъл, и нямало по-добър вариант на Fujitsu в този ценови диапазон (да вметна само, че човека е представител на Mitsubishi и предният път ми приказваше същите работи като ми монтираше Nocria-та) точно затова ми е трудно и много започнах да се обърквам.

    Мислех да си вземам 12-ка та стигнах до 7-ца то като гледам на -15 всичките отдават почти еднакво количество топлина, а и се сетих, че суша дрехите на един електрически простир който отдава 400W цяла зима тъй, че си имам едни 0,4kW стартови.

    Ще ми свърши ли работа това MHI 20zs-s и наистина ли няма Fujitsu за тези пари което да е читаво?

    Прегледах и няколко различни модела по характеристики, MHI имат по-малък Air Flow явно за да са по-тихи от Fujitsu, от друга страна пък Fujitsu имат това което на мен ми харесва да се усеща топла струя с голям дебит надявам се не с голяма скорост без значение кое от двете е Air Flow-ът е с 20% по-голям според pdf-овете.

    Стр. 24 http://condex.bg/wp-content/uploads/...ls/SRKxxZS.pdf
    (Хареса ми че е тих. Вариант 20/25)

    Стр. 12 https://www.fgeurope.gr/system/uploa...G09-14LMCE.pdf
    (Харесва ми че има по-добро насочване на струята както и отдаваната мощност и разбира се цената за 12-ка)

    Стр 13 http://www.fujitsuklime.com/wf-doc/f...cal-manual.pdf
    (Хареса ми че ASYG07KGTA отдава повече топлина от горните два, не ми харесва как се управлява посоката на въздуха. Във вариант 07)

    Затруднението ми се свежда до това, че не знам дали 12-ка няма да е голяма (каквото и да означава това) и дали 7-ците ще се справят.
    Този пост е редактиран от icogiev; 30-09-18 в 01:11.
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3315

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колега, щом си от Варна, що не се свържеш с ivan74 от форума и да си решиш проблемите .

    А ако наистина бюджета не ти е проблем сложи си един японски (правен за там) климатик
    и ще се изненадаш от консумацията.
    Аз например имам само един такъв, но 18ска топли 35кв. без изолация с 300W зимата - естествено след темпериране.
    И ще ти излезе по-евтино от нексурата дето ти “рекламирах”.
    Имам впредвид нов японски, но може и втора употреба.
    rosswen и stainway харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе