Страница 211 от 283 ПърваПърва ... 161201209210211212213221261 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,151 до 3,165 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3151

    Отговор: Избор на климатик '2018

    От къде ще им дириме ватметри за под 1W.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3152

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Завиждате на колегата -ще удари джакпота .
    Бонус - не се и чува 2-3db.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3153

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Диляна Койнова Виж публикацията
    Здравейте току що се регистрирах !От Бургас съм. Имам следното питане тъй като искаме да си сменим климатика в хол-кухнята 35м2 (Осака 24 сплит система на 10 г е вече много шумен и неенергоспестяващ плащаме зимата по 330 лв ток) с някой по-иконимичен и тих с добра топлоотдаемост и да е ефективен.
    Помещението е на 2 етаж от къща тухла с изолация 8 см външна и 3 камерна пвц дограма -1 и 3 етаж не се отопляват и не живее никой там.Спрели сме се на модел Futjitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC 2200 .лв е.Добър ли е ще ни върши ли работа и ако не какво ще ми препоръчате защото сумата който инвестираме не е малка и искаме нещо което си отговаря на парите и като ниска консумация на ел.енергия и да си топли през зимата
    Само да вметна нещо, ако направите поне минимална вътрешна изолация на стени и тавани, сметките ви за отопление вероятно ще паднат наполовина...
    kolkoto одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3154

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Само да вметна нещо, ако направите поне минимална вътрешна изолация на стени и тавани, сметките ви за отопление вероятно ще паднат наполовина...
    И защо да правят вътрешна изолация на стените като там имат 8см. По-добре да си направят съседи под и над тях, тогава може наистина да им паднат сметките наполовина.
    Kasap одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    5
    #3155

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,


    първо да споделя че съм чел малко но не съм супер наясно коя марка какво използва като


    технологии. Основните ми грижи са марка/R32 или R410a/стенен или подов


    Сторя си къща в Бургас на 400м от морето (мек климът с малко дни с минусуви температури)
    - тухли виненбергер,
    - 8см изолация отвън
    - ПВЦ дограма с 52мм стъклопакет с 4 сезона + бяло + к стъкло
    - опаковал съм терасите от всякъде за да няма термомостове.
    - ЮГ е долен ляв ъгал на сградата


    - на партера имам едно голямо помещение от 110кв на две нива 2.60 и 3.65 (борих се с денивилация)
    - там ще имам камина + може би радятори от котел който е в мазето и който ще работи за да прави топла вода за миене.
    - прозорците са около 35кв.

    искам да сложа и климатици 2 броя 12/18 които да работят за поддържане на основната
    темепратура в помощението която да не пада под 20 градуса зимата







    отделно отгоре имам 3 спални по около 35 квадрата всяка с баня отделно и искам и там да

    сложа по 1 климатик в спалня които да държат 20-22 градуса в зависимост от това дали има няма хора вътре.
    - прозорци 9-12 квадрата.







    Искам да взема климатици които не са с COP по нисък от 4, и сякаш не ме интересуват екстри от сорта на 3Д и други подобни измислици. за 12 сякаш ми се дават до около 2000лв но ако прецените че нещо отгоре си заслужава много бих се спрял и на 2500.

    Също за спалните се вуомя дали да са подови - тъй като ще се намират точно до/над нощните шкафчета в близост до терасата.



    Охлаждането не ме притеснява тъй като това лято наблюдавах и не стана много топло в стаите с вече монтираната дограма и изолация. Вярвам че избраните климатици ще могат да се справят с охлаждането.

    Отделно съм прекарал тръби за рекооперация, дали има смисъл да мисля за подгряване и охлаждане на свежият въздух след рекооператора с климатично тяло, претърпяло нещо от сорта на направи си сам ?



    П.С.решението ми за климатиците дойде след като получих оферта за изграждане на термопомпа


    въздух вода + подово + конвектори
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3156

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако имаш финансова възможност разгледай този от подписа ми(Daikin fvxg-k),
    екстри няма, но според мен за отопление на спалня е перфектната машина.
    Даже за 30кв с твоята изолация и дограма в Бургас 25-ца би била достатъчна.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    5
    #3157

    Отговор: Избор на климатик '2018

    3200лв за девятка, нямат избиване тези 1200+лв които са около 50 000кв/ч внесена енергия.. а дизаийна няма да ме топли чак толвкоа много
    Днес в един магазин ми обясняваха че горната част на тялото била алуминиева и се загррявала и разпръсквала инфрачервена топлина аман от маркетингови трикове ...

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3158

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Яа, не знаех че са вдигнали цените,
    на 2700 беше нормално, т.е. скъпичко, но поносимо.
    Не знам тогава, търси нещо тихо за спалните.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3159

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=radosi;888171]3200лв за девятка, нямат избиване тези 1200+лв които са около 50 000кв/ч внесена енергия.. а дизаийна няма да ме топли чак толвкоа много
    Днес в един магазин ми обясняваха че горната част на тялото била алуминиева и се загррявала и разпръсквала инфрачервена топлина аман от маркетингови трикове ...[/QUOTE
    Тук идва малко като евтини на житото ,скъпи на триците.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    5
    #3160

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Тук идва малко като евтини на житото ,скъпи на триците.
    какво да се прави, бюджетни рамки, иначе лесна работа влизам в първият магазин и купувам най-скъпото от витрината

    - - - - - - - - - -

    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html - имате ли мнения за този
    гледам че е аналогичен на : https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html

    и струва ли си по високият модел : https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html

    Ако това са някакви боклучави машини, моля потвърдете ми че трябва да гледам единствено дайкин и митсубиши хеви индъстри.
    Благодаря Ви.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3161

    Отговор: Избор на климатик '2018

    radosi, смятам, че пет броя от изброените модели ще Ви свършат работа:
    General Fujitsu ASHG12KGTA~AOHG12KGCA
    Panasonic CS-Z35TKEW~CU-Z35TKE Etherea
    Gree GWH12YD-S6DBA1A (LCLH) Amber

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3162

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Radosi,знам че кой квото и да ти каже тук,ти ще направиш квото си си наумил.От личен опит - ако мислиш че ще живееш постоянно в къщата,както и всички стаи ще бъдат обитаеми (или използваеми ежедневно по някакъв начин) може и да помислиш за термопомпа.Относно финансовия лимит - не давай повече от 2000 за климатик,не си заслужава.До 2000 има пре-предостатъчно читави машини.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    5
    #3163

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    radosi, смятам, че пет броя от изброените модели ще Ви свършат работа:
    Много балгодаря, може ли само няколко детайла да изкоментираме.

    виждам че на Грее външното тяло е доста тежичко, предполагам че същото с друг компресор се монтира и за 18 и от гледна точна на термодинамични характеристики е по добре от остналаите 2 предложения - до колкото ми разбира главата.
    не се изненадвама на това 0.88-7.20КВ при отопление - което е супер в случая. Има ли нещо което трябва да ме притеснява обаче?
    Неадекватни дефрост цикли, невъзможност да работи на минимални мощности около 200-300W. (или е добре това да отнеса към съответният раздел на грее)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Radosi,знам че кой квото и да ти каже тук,ти ще направиш квото си си наумил.От личен опит - ако мислиш че ще живееш постоянно в къщата
    Ще се живее постоянно в къщата, надявам се да се обитават и трите спални, но първо топлото после обитателите
    Колкото до финансовият лимит вярвам че след 5-10 години мога да сваля климатиците и да си сложа нови като старите продам на прилична цена и ефективноста ще е по добра от колкото сега да вземам нещо много по-скъпо.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3164

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от radosi Виж публикацията
    Много балгодаря, може ли само няколко детайла да изкоментираме.

    виждам че на Грее външното тяло е доста тежичко, предполагам че същото с друг компресор се монтира и за 18 и от гледна точна на термодинамични характеристики е по добре от остналаите 2 предложения - до колкото ми разбира главата.
    не се изненадвама на това 0.88-7.20КВ при отопление - което е супер в случая. Има ли нещо което трябва да ме притеснява обаче?
    Неадекватни дефрост цикли, невъзможност да работи на минимални мощности около 200-300W. (или е добре това да отнеса към съответният раздел на грее)

    - - - - - - - - - -



    Ще се живее постоянно в къщата, надявам се да се обитават и трите спални, но първо топлото после обитателите
    Колкото до финансовият лимит вярвам че след 5-10 години мога да сваля климатиците и да си сложа нови като старите продам на прилична цена и ефективноста ще е по добра от колкото сега да вземам нещо много по-скъпо.
    Независимо какви машини ще избереш,и ако ще ги купуваш наведнъж и ги плащаш кеш задължително се пазари за отстъпка.
    Rafailiev и Mig82 харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    3
    #3165

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!

    Предстои ми първа покупка на климатик, но тъй като досега не съм използвал, нямам никаква идея към каква марка и модел да се насоча. Ще бъда щастлив ако "ударите едно рамо"

    Та климатика ще се ползва в жилищно помещение и главно за отопление. Помещението е спалня около 23кв.м.(около 60куб.м), с ПВЦ дограма с двоен стъклопакет и площ на прозореца около 2,4кв.м. . Изложението на стаята е североизточно. Апартамента е на 2ри етаж.

    Иначе става въпрос за гр.Нови пазар област Шумен.
    Температурата която искам да поддържам е 22/23 градуса.
    Жилището има външна изолация от стиропор 10см, а в стаята има телевизор и STB.
    Мога да си позволя климатик до около 1300лв с включен монтаж, ще разчитам на него до около -15 градуса.

    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе