Страница 239 от 283 ПърваПърва ... 189229237238239240241249 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,571 до 3,585 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3571

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е нали щото има кой да го направи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #3572

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Здравейте
    Току що се регистрирах и имам нужда от вашата помощ. Моля за съвет.
    Иде ЗИМА и ще избирам климатик за първи път. Ще е на изплащане. Идеята е да се вземе среден клас за около 1600-1700лв. с включен монтаж.
    Сградата :е тухлен блок
    Помощение: 5,2х3,2х2,5=16м на квадрат. Хол е помещението.
    Изложение: Юг
    град: Стара Загора
    Изолация: Няма
    Дограма: ПВЦ.
    Като изискванията са евентуално да може като се отвори врата да отоплява и съседна (северна кухня 8 квадрата и куридор 8квадрата) ЕВЕНТУАЛНО.....
    Ето какво забелязах в този диапазон:
    Daikin FTXP35L 1720лв. с монтаж
    Toshiba Shorai RAS13 13PKVSG - E 1700лв. с монтаж
    Fujitsu - ASYG12 LUCA 1600лв. с монтаж
    GREE GWH12YD/S6DBA1 1620лв. с монтаж.
    Не съм взискателен за WiFi така че може и без него.
    Издирва се най - енергоефективния, и способен климатик, пък ако е и тих супер.
    Mitsubishi не съм го включил защото за тези пари имат модели в този клас който са с газ R410 а искам да работят с новия газ. Въобразявам си че сновия газ поне няма да ми набутат някой стар модел.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #3573

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Здравейте.Окончателно съм се спрял на 3 варианта за подов климатик.И 3те биха се справили с помещението без проблем.Въпросът е на кой точно да заложа като марка и надеждност. Ако има някой с лични впечатления от някоя от машините,бих се радвал да ги сподели. Ето ги и тях :

    1.- Fugi Electric RGG09LVCA

    2- Mitsubishi Heavy SRF25ZMX-S При този модел на места пише,че има йонизатор,на други места не пише да има такъв.Ако наистина има такъв,това би наклонило везните да взема него,стига да няма някакви други съществени минуси спрямо другите..

    3-Toshiba RAS B10UFV-E

    Това,което искам е климатика да е тих,защото ще се ползва за кухня,в която прекарваме по-голямата част от зимата.Също искам да не прави безмислени дефрости,да не пука постоянно и да поддържа добре зададената температура. На кой климатик бихте ме посъветвали да заложа? Ако може да предложите и някоя надеждна фирма,към която да се обърна за покупка и монтаж в София.

    Благодаря
    Този пост е редактиран от mastersku; 22-10-18 в 16:34.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #3574

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Логично е, предложение за конкретни модели да получите след оглед.
    Ще цитирам и един въпрос от ЛС:
    Здравей,
    защо се отказа от монтаж на съфорумеца Mega.
    Здрасти,

    Отказах се поради няколко причини:
    1. Отне ми 1 час да вземам размери и още 1 час да напиша обобщение на помещенията, в които ще се монтират климатиците. Не получих предложения нито за машина, нито за монтажи, което беше от особена важност, за да мога прочета за предложените машини отзиви и да направя изчисление спрямо бюджета, в който следва да се вместя.
    2. Обикновено искат да се заплати по 20-30 лева депозит за огледа. На 3 апартамента по 20-30 лева..
    След това ако не ме устроят условията (например монтаж до 45 дни) или офертите (например много завишена цена за уред или услуга), тогава губя депозитите от огледите.
    3. Всеки оглед означава допълнително време, отделено от моя страна (за хората от София, знаете къде е Младост и къде Надежда). Време, което трябва да е съобразено с моята и на друг човек програмите. Изходната ми точка бе, че въпросните 2 часа от 1. трябваше да ми спестят това.
    4. И. Чернев каза, че е доста зает и трябва да изчакам. Времето за мен е косвена загуба на приходи, защото тези жилища ще се отдават под наем. Като дойдат потенциалните наематели на оглед искат да видят завършен обект.

    Аз вярвам, че трябва да има бърз и сравнително точен (до 10%) начин да се направи оферта, при поискване на такава. Мисля, че техниката напредва, а заедно с нея трябва да напредват и услугите, които пестят средства, усилие и време на двете страни - продавач и купувач. Представям си към описанието на помещенията, ако прикача и един прост видеоклип на вътре и през прозорците/терасите, това да е повече от достатъчно за изготвянето на оферта. Имах готовност да го направя.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3575

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Melmak Виж публикацията
    Здравейте
    Току що се регистрирах и имам нужда от вашата помощ. Моля за съвет.
    Иде ЗИМА и ще избирам климатик за първи път. Ще е на изплащане. Идеята е да се вземе среден клас за около 1600-1700лв. с включен монтаж.
    Сградата :е тухлен блок
    Помощение: 5,2х3,2х2,5=16м на квадрат. Хол е помещението.
    Изложение: Юг
    град: Стара Загора
    Изолация: Няма
    Дограма: ПВЦ.
    Като изискванията са евентуално да може като се отвори врата да отоплява и съседна (северна кухня 8 квадрата и куридор 8квадрата) ЕВЕНТУАЛНО.....
    Ето какво забелязах в този диапазон:
    Daikin FTXP35L 1720лв. с монтаж
    Toshiba Shorai RAS13 13PKVSG - E 1700лв. с монтаж
    Fujitsu - ASYG12 LUCA 1600лв. с монтаж
    GREE GWH12YD/S6DBA1 1620лв. с монтаж.
    Не съм взискателен за WiFi така че може и без него.
    Издирва се най - енергоефективния, и способен климатик, пък ако е и тих супер.
    Mitsubishi не съм го включил защото за тези пари имат модели в този клас който са с газ R410 а искам да работят с новия газ. Въобразявам си че сновия газ поне няма да ми набутат някой стар модел.

    Без да претендирам за правота.
    След като ще е на изплащане защо не потърсите оптимален вариант цена качество.
    Фуджи ЛЛЦЦ примерно е около 800-1000 лв
    след това
    Хитачи РПЦ около 1300
    фуджи ЛМЦ около 1200-1300
    аз бих взел един от тези ( най-евтиния ) след като е на изплащане
    иначе от изброените мисля ,че 12 ките ще са големички

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3576

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Интересна логика имате, bbozhanov. За вас огледите са загуба на време, а за този който ги прави не са? Това, което заплащате е депозит, за да не си загуби някой времето /което така цените/ и да ви консултира коректно и професионално, а после да закупите препоръчания климатик от друга фирма, защото е с 10лв. по-евтин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #3577

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Интересна логика имате, bbozhanov. За вас огледите са загуба на време, а за този който ги прави не са? Това, което заплащате е депозит, за да не си загуби някой времето /което така цените/ и да ви консултира коректно и професионално, а после да закупите препоръчания климатик от друга фирма, защото е с 10лв. по-евтин.
    Дали аз се изразих неправилно, дали вие не прочетохте целия и/или не вникнахте в поста ми, не знам... Аз съм дал рецепта за успех на професионалистите тук, на които им се налага да работят с клиенти като мен. Ако Вие сте такъв (прощавайте, че нямам знания кой с какво се занимава), можете да направите изводи, вместо да слагате част от клиентите под общ знаменател и да прилагате рамкиран модел на мислене.
    Днес съм дребна риба (с 4-5 машини по разни жилища) и си мислите, че където е с мен, там е и без мен. Но не се знае дали утре няма да трябва да консултирам или одобря фирма за проект, инсталация и поддръжка на отоплението и климатизацията на бизнес-сграда.

    В моя защита на нападението за 10 лева мога да кажа, че още в деня на поста ми с развитието на събитията съм благодарил на помогналите ми и на ЛС (освен в темата), и съм ги попитал как мога по друг начин да се отблагодаря като въпросът ми изрично включваше финансова опция.

    Моля, ако и модераторите не виждат добавена стойност от тези два поста, то да преценят дали не е по-добре да бъдат изтрити. Умишлено ще следя темата още няколко дни за да мога да отговоря на подобен род изказвания. Опитах се да помогна с полезна информация, а не само да консумирам. Смятам, че съм написал аргументирани отговори. А можеше просто да кажа, че съм избрал 2 пъти ZS-S и 1 път U-Crown, както и монтажист за трите машини (за последната бях писал само на Mega), да благодаря и толкова...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3578

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не се коси. Има си разни драки тук там.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3579

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Melmak Виж публикацията
    Въобразявам си че сновия газ поне няма да ми набутат някой стар модел.
    Понякога е по-добре да те “набутат” със стар модел.
    Иначе LUCA 12 би се справил с хола и коридора евентуално,
    но ! - и той е на R410 и си е стар модел.
    Не се плашете от старите модели.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3580

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @bbozhanov
    Има причина, огледите да са силно-препоръчителни. Освен помещенията, в които ще се монтират климатиците, съществено значение имат и съседните помещения, дограма, изолация, вид строителство, специфика на монтажа /все неща, които не се виждат от един клип, заснет с телефона/. Не всички клиенти са като Вас, и повечето нямат възможност да предоставят снимки от термо-камера, клип заснет със дрон и строителна документация на сградата. Поради това, практиката в сериозните фирми е такава. В крайна сметка, те носят отговорност за информирания Ви избор и всички последвали рекламации и забележки.

    П.С. Не тълкувайте думите ми, като нападение към Вас, а като опит да обясня необходимостта от оглед.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #3581

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Понякога е по-добре да те “набутат” със стар модел.
    Иначе LUCA 12 би се справил с хола и коридора евентуално,
    но ! - и той е на R410 и си е стар модел.
    Не се плашете от старите модели.
    Благодаря.
    Идеята на малко по - скъпия уред е че в перспектива тока ще се увеличи и някакви си 10% в плюс на КПД то му ще го изплатят многократно като инвестиция.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3582

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Melmak Виж публикацията
    Благодаря.
    Идеята на малко по - скъпия уред е че в перспектива тока ще се увеличи и някакви си 10% в плюс на КПД то му ще го изплатят многократно като инвестиция.
    Климатика не е инвестиция !
    Това е уред .Ако си мислите ,че тези 200-300 лв ще си ги избиете за 1 или 2 години .....жестоко се лъжете

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3583

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията
    Дали аз се изразих неправилно, дали вие не прочетохте целия и/или не вникнахте в поста ми, не знам... Аз съм дал рецепта за успех на професионалистите тук, на които им се налага да работят с клиенти като мен. Ако Вие сте такъв (прощавайте, че нямам знания кой с какво се занимава), можете да направите изводи, вместо да слагате част от клиентите под общ знаменател и да прилагате рамкиран модел на мислене.
    Днес съм дребна риба (с 4-5 машини по разни жилища) и си мислите, че където е с мен, там е и без мен. Но не се знае дали утре няма да трябва да консултирам или одобря фирма за проект, инсталация и поддръжка на отоплението и климатизацията на бизнес-сграда.

    В моя защита на нападението за 10 лева мога да кажа, че още в деня на поста ми с развитието на събитията съм благодарил на помогналите ми и на ЛС (освен в темата), и съм ги попитал как мога по друг начин да се отблагодаря като въпросът ми изрично включваше финансова опция.

    Моля, ако и модераторите не виждат добавена стойност от тези два поста, то да преценят дали не е по-добре да бъдат изтрити. Умишлено ще следя темата още няколко дни за да мога да отговоря на подобен род изказвания. Опитах се да помогна с полезна информация, а не само да консумирам. Смятам, че съм написал аргументирани отговори. А можеше просто да кажа, че съм избрал 2 пъти ZS-S и 1 път U-Crown, както и монтажист за трите машини (за последната бях писал само на Mega), да благодаря и толкова...
    Обърнете се към фирма Венто-К - Радомир. Работят в София и ще ви свършат добра работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3584

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Трябва ми среден клас 12/13-ка със стандартен монтаж. На мушка ми излязоха: Fujitsu 12LMCE 2017; Toshiba 13 Suzumi +; Shorai. Клоня към Сузумито, има и 5г. гаранция Шорая заслужавали си 100лв. разлика? Колко кг. му е външното на 13-ката : 28 или 33?
    Да предложите нещо друго интересно? Фуджитсуто?
    Този пост е редактиран от pilot; 23-10-18 в 15:30.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3585

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Да предложите нещо друго интересно? Фуджитсуто?
    General-Fujitsu ASHG12LMCA
    General-Fujitsu ASHG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе