Страница 240 от 283 ПърваПърва ... 190230238239240241242250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,586 до 3,600 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3586

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мда, вариант са. LUC е на цената на Suzumi. Нямам наблюдения върху Фуджи...?

    П.С Не е правилната тема, но ако някой постне линк към сервизно на Shorai, благодарско
    Този пост е редактиран от pilot; 23-10-18 в 12:40.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    5
    #3587

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kalin Atanasov Виж публикацията
    1. Помещението е жилищно.
    2.Климатикът ще се ползва за охлаждане и утопление.
    3.Помещението е 22кв (около 62м3)
    Дограмата е ПВЦ, 5 камерна, троен стъклопакет 28мм с външно стъкло четири сезона.
    Квадратура на дограмата 8.7кв. м
    Изложение юг, юго-запад
    ПОмещението се намера на 2ри етаж на двуетажна кооперация
    Всекидневна+кухня
    Апартамент от двуетажна кооперация- всеки етаж е с по 1 апартамент + трети етаж-каратаван.
    4. Град Варна
    5. Желана температура лято/зима: 22гр/24гр.
    6. Единствената изолация в помещението е на пода- 5см стериопор.
    7. Електроуреди: телевизор, фурна, котрони, абсорбатор, пералня, миялна машина, микровълнова, хладилник.
    8. Бюджет: до 1800лв (+/- монтажа). Ако не е реален този бюджет бих приел и малко по-скъпи варианти.
    9. Желанието ми е да утопля/охлажда при всякакви условия



    • Здравейте,колеги, днес ходих до 2 магазина и ми препоръчаха следните климатици:
      Fujitsu AOYG12LTC
      Fujitsu AOYG12LMCE
      Fujitsu AOYG12LUC
      Panasonic CS Z35TKEW/CU-Z35TKE - по думи на господина в магазина това е най-доброто от всички климатици на цена до 2500-на този цената е около 1700лв.
      Toshiba RAS 13PKVSG-E SHORAI
      MITSUBISHI MSZ-AP35VG

      Нямам понятие от климатици така, че всяко мнение ще е от полза


    A какво ще кажете за mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s premium ???

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3588

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз съм за. Модела е доказал се с перфектен дефрост. Всеки модел от изброените си има + и -.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #3589

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Моля за мнение при избор на машина :

    1. Жилищно апартамент хол
    2. Главно за отопление
    3.50-60куб.м ~20кв.м с пвц дограма с двоен стъклопакет, вероятно вратата към коридора ще бъде отворена.
    4.Град София
    5.24°-25° на отопление
    6.Апартамента е в блок последен етаж с външна изолация.
    7.Телевизор
    8.В границите на + - 1600лв с монтажа . Спрял съм се на следните модели :

    1.Fujitsu GeneralASHG09KGTA/AOHG09KGCA
    2.Fujitsu General
    ASHG12LUCA/AOHG12LUC
    3.Toshiba RAS-10PKVSG-E/RAS-10PAVSGE
    SHORAI
    4.Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S/SRC35ZS-S
    PREMIUM
    5.Daikin FTXP35L/RXP35L Comfora
    6.Daikin FTXF35A/RXF35A SENSIRA

    Предпочитанията са предимно към по-тиха машина и такава с добър дефрост алгоритъм. За сега съм се спрял на
    ASHG12LUCA и SRK35ZS-S.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    4
    #3590

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте дайте мнение дали ще ми е достатъчен Fujitsu 09LTC ?

    1. Жилищнo aпapтaмeнт xoл
    2. Глaвнo зa oтoплeниe
    3.50ĸyб.м ~20ĸв.м c пвц дoгpaмa c троен cтъĸлoпaĸeт
    4.Гpaд Варна
    5.22°-24° нa oтoплeниe
    6.Aпapтaмeнтa e в блoĸ 1ви eтaж c външнa и въртрешна изoлaция.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3591

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от f3lleR Виж публикацията
    Здравейте дайте мнение дали ще ми е достатъчен Fujitsu 09LTC ?
    Определено, ще е достатъчен.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3592

    Отговор: Избор на климатик '2018

    force2005,
    За мен по-добре ще е 35ZS-S. Степените на силата на звука от перката са му: Hi: 41 Me: 36 Lo: 25 ULo: 19. Ще имаш да си цъкаш
    При LUC първата степен е уникално тиха, но няма да те стопли в студа, освен ако не гърчиш машината много, ама не е добре така. Втората степен му е 32 dB(A)... Няма някаква междинна и това евентуално може да ти е проблем. А пък може и да не ти е.

    Ако около 32 dB(A) не ти е шумно, по-добре си вземи SRK 45ZMP-S (все още ги има). Ето му данните:

    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    15
    #3593

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, предстои ни покупка на климатик за кухня около 13-14 квадрата, като идеята е вратата към коридора и спалнята да се оставя отворена за да се отопля или охлажда от време на време. Спалнята и тя е около тази квадратура. Няма да се търси висока температура в спалнята, тъй като към момента не се включва отоплителен уред. Едната стена на кухнята в която искаме да е топло (сега сме на отопление с дърва) е външна, като част от нея е дограма - вратопрозорец. Та днес бяхме в няколко магазина и това към което ни насочиха и се спряхме са следните 2 модела: Mitsubishi MSZ-DM35VA / MUZ-DM35VA или Fudjitsu General ASHG12KMTA. Разликата в цената е около 100 лв, а твърдят, че втория е доста по-добър от първия. Иска ни се да е 12ка, а не 9ка, тъй като сме свикнали на доста топло, а и спалнята ще е фактор понякога. Благодаря предварително на отзовалите се.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3594

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от valmigo Виж публикацията
    Та днес бяхме в няколко магазина и това към което ни насочиха и се спряхме са следните 2 модела: Mitsubishi MSZ-DM35VA / MUZ-DM35VA или Fudjitsu General ASHG12KMTA. Разликата в цената е около 100 лв, а твърдят, че втория е доста по-добър от първия.
    Това твърдение е силно спекулативно, доколкото се отнася до климатици, които не са презимували и няма наблюдения върху поведението им при ниски температури.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3595

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ASHG12KMTA е в пъти по добро от MSZ-DM35VA. Въпреки, че първото не е презимувало....
    necata2, Mega, oska и 4 други харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #3596

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добър ден, ще съм много благодарна, ако може да ми съдействате в избора на климатици, защото нищо не разбирам и тотлно се обърках след седмици четене.
    Отговорила съм на въпросника долу и съм прикачила схема на апартамента.
    Въпросът ми е следният: може ли с един голям и мощен климатик да се отопляват дневната, кухнята, банята, коридора, ако вратите са отворени? Също, ако и в спланята е по-мощен може ли двата да дават топлина на втората спаня?
    Като най-важни критерии са да е топло, защото сме с малко дете и да е енергоефективно, ако може и двата климатика да са А+++

    1. жилищно;
    2. Предимно отопление

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa:
    - Дневна (Северна), кухня, баня, коридор: 32м2
    - Спалня (Южна): 14.90м2

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ, тpoeн cтъĸлoпaĸeт
    · 3ти етаж от къща, под подпокривното пространство, изолация на таваните с вата и гисокартон
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa и спалня;
    4. B ĸoя част на България: София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?Зимата 20/21/22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Изолация на всички външни стени и тавани с вата и гипсокартон.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? За два климатика меьду 3.5к и 4к лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Разчитам, че отоплението ще е само на климатици.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Прикачена

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Молязасъветзаклиматик; 24-10-18 в 13:06.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    12
    #3597

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте и от мен! Надявам се, че ще ми помогнете в избора на климатик. Благодаря
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилищно

    · жилищно;
    · магазин или склад;
    · промишлено помещение;
    · офис и т.н
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 40 кв.м.,72 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ, троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 9 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; северо-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 9 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; кухня + всекидневна + хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Южна България
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Вътрешна изолация на северната стена с вата + таваните
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - готварска печка , хладилник, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2500 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaюopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3598

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Молязасъветзаклиматик Виж публикацията
    Добър ден, ще съм много благодарна, ако може да ми съдействате в избора на климатици, защото нищо не разбирам и тотално се обърках след седмици четене.
    Отговорила съм на въпросника долу и съм прикачила схема на апартамента.
    Въпросът ми е следният: може ли с един голям и мощен климатик да се отопляват дневната, кухнята, банята, коридора, ако вратите са отворени? Също, ако и в спалнята е по-мощен може ли двата да дават топлина на втората спалня?
    За моженето може, но няма да Ви хареса духането, ама грам. Освен това ще има разлика в градусите. Като гледам и разположението на стаите да вкарвате в третата стая топло, хич не го виждам. Колкото по-голяма площ/кубатура искате да отоплявате с един климатик, толкова по-силно той трябва да духа
    Аз поне бих сложил в спалнята 07 или 09 MHI zs-s, а във всекидневната Gree Amber 12 и после, ако не стига бюджета сега още 1 zs-s.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 24-10-18 в 15:39.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3599

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mirindata Виж публикацията

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 40 кв.м.,72 куб.м.

    Надявам се таваните не са на 1,80 м височина? 40м2х1,80м=72м3
    ccankov73 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    12
    #3600

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Надявам се таваните не са на 1,80 м а? 40м2х1,80м=72м3

    Извинявам се, 92 куб.м. Грешка Слава Богу таваните не са 1,80 м...
    Забравих да напиша, че като марки съм се спряла на Daikin, Fujitsu, Mitsubishi
    Този пост е редактиран от mirindata; 24-10-18 в 15:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе