Страница 282 от 283 ПърваПърва ... 232272280281282283 ПоследноПоследно
Резултати от 4,216 до 4,230 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4216

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от enrique Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S/SRC35ZS-S Premium или Toshiba RAS-B13PKVSG-E/RAS-13PAVSG-E Shorai ? Кой от двата и защо?
    Ако помещението е топло, съвсем спокойно може да си вземете и високия клас (макар и по-стар модел) - SRK20ZMX-S. Вмества се в бюджета, но без включен монтаж.
    Има малко по-слаб компресор (750W срещу 900W), но компенсира спрямо 35ZS-S с повече фреон (1200 грама R410) и 4 кг по-тежки топлообменници. Има доста сила в този климатик, макар и 7-ца на хартия. Също така има доста комфортна работа.

    p.s. Явно сме писали по едно и също време. Сега видях поуста за капарирания Shorai. Извинявам се за спама.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #4217

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Да, въпроса ми беше за бюджетен вариант машина до към 1400 (1250 без монтаж). Нямах предвид да ограничавам избора до трите машини просто само те ми хванаха окото в този ценови диапазон. Не видях нещо друго в този клас, може би някое Gree?

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #4218

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Gree? Ако искате ниски минимуми - не. Базирам си мнението на Амбър 9., топли юнашки, не е особено шумен... но не е и безшумен. [emoji3] Ама папка яко, а и работи on/off... на 18-22 градуса настроен в къща със средни към големи топлозагуби, на гадно място зимата. Доволен съм за това, за което съм го взел: бачка до -30, не му влияят мъгли (до язовир в котловина) и студове, обаче е около 1500 лв. без монтаж, а и се води сравнително висок клас за марката. За другите им модели да каже някой, който има наблюдения, ама триото смятам е за предпочитане. Чакам един дърт 23-годишен Панасоник да се предаде и съм се замислил за едно kgta, ама тоя гад е безсмъртен...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4219

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Чакам един дърт 23-годишен Панасоник да се предаде и съм се замислил за едно kgta, ама тоя гад е безсмъртен...
    Вместо да го чакаш, по-добре му направи профилактика да му удължиш живота Такива машини вече няма! И моят Панасоник сега март 2019-та ще направи 20 години. Не е дефектирал досега нито един път. И аз като теб се бях надъхал да го махам, но размилих

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4220

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Чак пък да се спукват от дефрости.Като ползвател на модела вече почти две години ще ти кажа само че машината понякога дефроства по часовник,друг път работи със заскрежена пита доста дълго време.Не е много коректно да се изкаваш за модел и марка климатик който не използваш и не му знаеш начина на работа.

    П.С. Нещо много специалисти се навъдиха във форума напоследък.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #4221

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Както вече писах капарирах Toshiba RAS- B13PKVSG/E Shorai, но се чудя дали не сглупих като не поръчах Fujitsu ASYG-12LMCE. Вторият е с близо 400 лв по-евтин и силно ми го препоръчаха от друг магазин. Съвсем се обърках или по-скоро съвсем ме объркаха консултантите по магазините. На две места ми препоръчваха тошибата, на трето ми казаха, че фуджитсуто ще върши същата и едва ли не и по-добра работа, нищо че е доста по-евтино. Та с други думи прекарах ли се?
    Този пост е редактиран от enrique; 29-12-18 в 10:29.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #4222

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Можеш да разбереш дали си се прекарал, само ако пробваш във въпросното помещение и 2-те машини и в студ, и в пек. Няма какво толкова да го мислиш. На мен, лично, Toshiba Shorai ми изглежда доста приятна машинка.

  10. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #4223

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз пък бих си спестил 400лв.Лично мое мнение,че тошибата не си струва парите.

  11. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #4224

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Тошо си е добър избор и според мен. Пък и са различни класове, взел си по-висок клас, не се коси. От триото KGTA е май по-точният аналог на Шорая. Вчера бях на гости на приятели, 4 часа седях под KGTA 12. Половината време си играх с дистанционното, все повече ме впечатлява тази машина, тиха, мощна, топли, без да се натрапва... не се оплакват от сметката за ток... ако някой може да сподели мнение, сравнявайки я с Шорая, ще ми е интересно.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    4
    #4225
    Здравейте моля за съвет за избор на климатик за спалня 16м2,. В момента използвам за хола 26m2 Fuji Electric 12 LUCA и се справя отлично към момента за отопление, като се има предвид че около, под и над мен за момента никой не отоплява. Ползвах този климатик 2 години в друга сграда която беше изцяло населена но със много лоша пвц дограма в хол с подобна квадратура и там климатика се справяше професионално и тихо без да мърка.
    Искам с 2та климатика да отоплявам и коридора 4-5м2 (основно с този на спалнята) . Банята си има собствено отопление. За момента съм се спрял на 12LMCA.може и някоe по-бюджетно решение като Gree. Единствено ме претеснява да не е по шумен от фуджито.
    Ето и отговорите на въпросника с прикачен лейаут на жилището
    1.и2. Oтпплeниe и oxлaждaнe нa cпaлня в жилищe- цeлoceзoннo.
    3. 16 м2 cпaлня 40м3 (Н 2.5m), Рvс дoгpaмa kmg c 2eн cтъĸлoпaĸeт oбиĸнoвeнни cтъĸлa (дoгpaмaтa нe e тoп, нo e дoбpe yплътнeнa /нe дyxa пpeз нeя; квадратура на вpaтoпpoзopeц 3,3м2 южнo излoжeниe. Ha зaпaд e ĸaлĸaн нa ĸoйтo иcĸaм дa cлoжa ĸлимaтизaтopa. Bижтe лeйayтa мoля.
    4.Coфия
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24/24
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - външнa 5cм
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора - ĸoнвeĸтop ĸoйтп иcĸaм дa зaмecтя
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор- дo 1200 c мoнтaж
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - лятoтo нe e пpoблeм интepecyвa мe зимaтa дa ce изпoлзвa мaĸcимaлнo
    10. Прикачвам схема. Спалнята ще бъде доста пълна с мебели.
    Гардероби по едната къса и едната дълга стена.

    Моля за вашето мнение относно марка, модел и размер 9ка или 12ка.
    Благодаря предварително
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #4226

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За
    дo 1200 c мoнтaж
    - трудна работа.
    Тишина + комфортна работа за спалня изискват малко повече левчета.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    4
    #4227

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ами тогава вдигаме до 1500лв, или максимум до цената на 12LUCA
    Този пост е редактиран от emocd; 31-12-18 в 13:03.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4228

    Отговор: Избор на климатик '2018

    emocd, ето няколко предложения:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4229

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от emocd Виж публикацията
    Ами тогава вдигаме до 1500лв, или максимум до цената на 12LUCA
    От тези дето Сашо ти е предложил, още един глас за МХИ 20ЗС-С. За спалня може би това е едно от най-добрите решения. Тих и с много добър алгоритъм за дефрости.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #4230
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    emocd, ето няколко предложения:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    По спецификация Тошибата е мин. 23 dB, a Митсубишито май беше 19 dB. Дали тази разлика от 4 dB ще е осезаема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе