Страница 232 от 283 ПърваПърва ... 182222230231232233234242282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,466 до 3,480 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3466

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Loris Виж публикацията
    Но започвам да правя ремонт и вече помещението ще бъде 37кв.м и въпреки новата дограма и изолация не знам дали ще може да се справи машината.
    Аз бих пробвал преди да се хвърля на втора машина в същото помещение. Тези 10 квадрата добавят ли външни стени и прозорци и с каква квадратура са? Добави го в последствие, ако се наложи. Вариант е и да го подпомагаш с ел. радиатор (аз така бих направил ако видя, че му идва тегаво когато е много студено).

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    1
    #3467

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    предстои ми да си купя климатик за 44 квадрата
    трябва да бъде подов задължително /имам фигури на тавана и няма да се получи добре/.
    Гледам, чета, избирам и така до следващото мнение което ме отказва тотално от този или онзи модел
    помещение 6х6 м + допълнителна част 4х2 м. много прозорци част от тях с външни щори. има външна изолация. В Слънчев бряг.
    https://*********/podov-klimatik-gre...tu-klas-a.html
    последно този климатик гледах ама китаец ... иначе си имам 3 дайкина 25-ци FTX май бяха-доволен съм.
    мисля си да е 18-ка /пък може и да добавя 9 или 12 впоследствие/
    гледах и 24-ки FUJI RYG-24LVTA.
    помагайте!

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #3468

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте след доста, четене и след професионалното мнение и оглед на колегата ivan74. Реших да закупя подов климатик. Спрял съм се на два модела и за това моля за съвет кой от двата ще бъде по-подходящ за помещението като цена-качество.
    1.Fuji Electric RGG09LVCA
    2.Toshiba RAS-B10UFV-E1 Bi-flow


    Повече клоня към fuji. Едиствено разликата в цената която е 250 лв и 5 години гаранция ме изкушават за тошибата.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopaжилищно, панелен апартамент)
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?( За цялостно ползване, преобладаващо и основно за отопление.)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;(21кв м.50 куб.м)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (/ΠBЦ/двоен стъклопакет/енерджи);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;( 2.5кв м)
    · изложение нa пoмeщeниeтo; (Юг)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (Етаж 2 среден апартамент)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- кухня с всекидневна
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe(апартамент)
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) ВАРНА
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?(Лято 25, Зима 23-24)
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa(Таван с гипсокартон и вата. Външна стена с изолация и под с фибран)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?(Хладилник, съдомиялна, телевизор, фурна.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?2000-2300 с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?Зима -10: Лято+35

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3469

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ivan74 е човек на когото можете да се доверите.
    Ако и двата са препоръчани от него гледайте чисто визуално кои ви харесва.
    Аз лично бих взел фуджака . Малко по- визок максимум и по тежки тела .
    ДУ на тошибата е много грозно ( лично мнение )
    Аз съм малко пристрастен към фуджака така , че .....
    Genadi80 и stainway харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #3470

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Ivan74 е човек на когото можете да се доверите.
    Ако и двата са препоръчани от него гледайте чисто визуално кои ви харесва.
    Аз лично бих взел фуджака . Малко по- визок максимум и по тежки тела .
    ДУ на тошибата е много грозно ( лично мнение )
    Аз съм малко пристрастен към фуджака така , че .....
    Единственото преимущество, ако мога да го нарека е 5 години гаранция на Тошиба и по-ниската цена. Всичко останало е в полза на Фуджи.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #3471

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. Жилищно 2. Главно за отопление 3.82куб.м 31кв.м пвц дограма двоен стъклопакет, спалня + коридор
    4.Град Панагюрище
    5.24°-25° на отопление
    6.Стаята е изолирана+ таваните 7.Хладилник,пералня,телевизор
    8.Около 2500+ монтажа 9.-20 и повече Спрял съм се на два модела 1. Fujitsu GENERAL ASHG12LTCB / AOHG12LTCN Nordic или по- малкият брат 2. General Fujitsu ASHG12LTCA/AOHG12LTC . Кой от двата да избера?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3472

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Preslav89, мислете върху следните варианти:
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver - ок, хубава машина, но за спалня?!
    General Fujitsu ASHG12KGTA - нов модел, но смятам че ще се представи добре зимата...
    Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 - същото важи и за него. Бих казал, по добре....
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH- изпитана машина.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-S~SRC35ZSX-S Diamond - изпитана машина и на добра цена в момента.
    rosswen и Pethrova харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3473

    Отговор: Избор на климатик '2018

    chorlav, аз като безпристрастен, бих избрал Тошибата. Доколкото знам, може да духа постоянно през долната клапа, докато Фуджака духа основно (през повечето време) през горната и няма опцията, да духа само отдолу. Нали все пак е подов, тази подробност не е за пренебрегване.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #3474

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    chorlav, аз като безпристрастен, бих избрал Тошибата. Доколкото знам, може да духа постоянно през долната клапа, докато Фуджака духа основно (през повечето време) през горната и няма опцията, да духа само отдолу. Нали все пак е подов, тази подробност не е за пренебрегване.
    А като параметри би ли се справила Тошибата със отоплението?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3475

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    А като параметри би ли се справила Тошибата със отоплението?
    Да, не трябва да имате притеснения.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3476

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    А като параметри би ли се справила Тошибата със отоплението?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Щом ivan74 е правил огледа и Ви е препоръчал тези клими, както каза Aleksanders, съмнения не трябва да имате.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #3477

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Щом ivan74 е правил огледа и Ви е препоръчал тези клими, както каза Aleksanders, съмнения не трябва да имате.
    Иван ми препоръча fuji. Просто попаднах на тошибата, като по-ниска цена и по-голяма гаранция. Затова се двуомя. Кой да взема. Фуджито е по-мощно. Идеята е като за начало вратата към детската да е отворена и да отоплява и там, като застуди да подпомагам с конвектор.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #3478
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Аз бих пробвал преди да се хвърля на втора машина в същото помещение. Тези 10 квадрата добавят ли външни стени и прозорци и с каква квадратура са? Добави го в последствие, ако се наложи. Вариант е и да го подпомагаш с ел. радиатор (аз така бих направил ако видя, че му идва тегаво когато е много студено).
    Благодаря за мнението!
    Аз също съм го мислил този вариант, но след ремонта естетически няма да е добре да се слага тялото и затовя да се презастраховам предварително.
    Иначе преобщаването е на вътрешна стая и френски прозорец, който го местя три метра по на вънка,т.е няма нови външни прозорци.

    ТЗ за спалня как ще се държи, как е с дефростите. Или да заложа на новата Етереа. Склонен съм и към други предложения за спалнята.

    Поздрави!

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3479

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Loris Виж публикацията
    Иначе преобщаването е на вътрешна стая и френски прозорец, който го местя три метра по на вънка,т.е няма нови външни прозорци.
    Ми тогава е тотално безсмислено!!! Топлинните загуби се формират от ограждащите елементи с външен въздух и граничещи помещения с по-ниска температура. от друга страна си и подобрил изолацията и дограмата на съществуващото помещение в което до сега се е справял съществуващия.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    4
    #3480

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Бихте ли ми препоръчали два климатика, единият за спалня /17.60 кв./ и хол с кухненски бокс /29 кв./?Жилището се намира на седми /последен/ етаж, тухла, монолитно строителство, изолация 6 см., изложение югоизток, дограма 6 камерна /среден клас/.
    Коя фирма в гр. София бихте препоръчали за качествен монтаж?
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе