Страница 5 от 283 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #61

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте на всички

    Отново имам дилема . Трябва ми климатик за детската стая. В момента я отопляваме пасивно , понеже в останалите две стаи от апартамента работят климатици, но все пак не е достатъчно комфортно в детската стая. Отделно че малкият се чувства пренебрегнат, та е наложително да се сложи климатик за да не спим тримата в едно легло цяла зима

    За протокола в момента положението е следното - с една нокрия 14-ка сме в дневната ( около 25 кв.м ) . а в спалнята (15 кв.м) сме с едно LG H09AL . Двете заедно без проблем топлят и коридор + баня и мокро помещение ( около 13-15 кв.м) , както и детската стая . Врати в апартамента не се затварят така или иначе , основното на което държа е тиха работа и икономичност, топлинна мощност имаме достатъчно и сега

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa: -Отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 12 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - 2 кв. м . ПВЦ с КА стъкло
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, Последен етаж в кооперация
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дeтcĸa
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр.Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - изолирана е само външната стена - 5 см фибран отвън
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - до -15

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #62

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Daikin-а от подписа ми е стар модел, но е най-тихия, който съм имал и за тази квадратура ще е предостатъчен.. Вътрешното тяло в Silent режим не се чува изобщо и няма никакви странични шумовае от клапата или при On/Off.. Като икономичност сигурно има и по-добри модели..

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #63

    Отговор: Избор на климатик '2018

    cpu_killer, може би сте наясно, че за такова помещение и подобен бюджет, избора Ви е ограничен. Аз ще Ви посъветвам да обърнете внимание на следните модели:
    Toshiba RAS-10BKV-E1 Mirai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMP-S~SRC25ZMP-S Standart
    General Fujitsu ASHG07LMCA Energy Plus 2
    Carrier 42EQV025M/38EYV025M XPower GOLD

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #64

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Имаме климатизирана стая със същия размер в Бургас и MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20ZS-S е предостатъчен. Има висок минимум и няма да духа хладен въздух (като работи )

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #65

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Думата "бюджет" да Ви говори нещо?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    bobovo и mkukas харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #66

    Отговор: Избор на климатик '2018

    По скоро предното моделче 20ZM-S е с наистина висок минимум и си духа доста топла струя. Някъде бях мяркал 1200 с монтаж или нещо подобно. Ако са останали някъде. И естествено ако се няма нищо против честото вкл./изкл.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #67

    Отговор: Избор на климатик '2018

    cpu_killer, отчитайки информацията която си дал (малка стая, почти достатъчно топла, бюджет, мек климат - Бургас, само за отопление, тиха работа), горещо ти препоръчвам да помислиш за вариянта с конвектор в детската стая.

    Ако държиш на климатик, помисли за опцията - японска машина която да слиза на ниска мощност.
    cpu_killer одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #68

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не случайно написах че ще е климатик , понеже детето иска да има климатик в неговата стая като мама и тати . А и все пак сме последен етаж и лятото се нагрява и е хубаво да има един климатик да пречупва жегата когато е нужно . Наясно съм че наистина хубавите машини за зимно ползване са в друг ценови диапазон , но предвид че този климатик ще работи основно вечер ( докато детето спи в стаята ) и че другите две машини имат голям запас от мощност, търся нещо което работи тихо и икономично. Това са ми критериите.

    Предложиха ми следните модели за които ще се радвам да чуя компетенто мнение :
    DAIKIN FTXB20C / FTXB25C
    DAIKIN FTX25KM
    MITSUBISHI MSZ DM25VA

    Aleksanders ако съм разбрал правилно е предложил FUJI ELECTRIC RSG 07LMC и TOSHIBA RAS 10BKV MIRAI , който идват малко над бюджета , но ако има фрапираща разлика и си заслужават също са вариант.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #69

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колко да са над!? Около 1000-1180, за LMC.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #70

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Говори ми, тогава защо предлагаш Мирая дето при тебе е 1100лв без монтаж?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Думата "бюджет" да Ви говори нещо?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #71

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Не случайно написах че ще е климатик , понеже детето иска да има климатик в неговата стая като мама и тати . А и все пак сме последен етаж и лятото се нагрява и е хубаво да има един климатик да пречупва жегата когато е нужно . Наясно съм че наистина хубавите машини за зимно ползване са в друг ценови диапазон , но предвид че този климатик ще работи основно вечер ( докато детето спи в стаята ) и че другите две машини имат голям запас от мощност, търся нещо което работи тихо и икономично. Това са ми критериите.

    Предложиха ми следните модели за които ще се радвам да чуя компетенто мнение :
    DAIKIN FTXB20C / FTXB25C
    DAIKIN FTX25KM
    MITSUBISHI MSZ DM25VA

    Aleksanders ако съм разбрал правилно е предложил FUJI ELECTRIC RSG 07LMC и TOSHIBA RAS 10BKV MIRAI , който идват малко над бюджета , но ако има фрапираща разлика и си заслужават също са вариант.
    Аз бих боднал едно бобче . Има ги за по 800 лв .Сега дали FTXB 20или 25 незнам

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #72

    Отговор: Избор на климатик '2018

    DAIKIN FTXB20C / FTXB25C
    DAIKIN FTX25KM
    MITSUBISHI MSZ DM25VA
    От тези ftx25km.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #73

    Re: Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Аз бих боднал едно бобче . Има ги за по 800 лв .Сега дали FTXB 20или 25 незнам
    35-цата също не изглежда зле и е с двойна пита на външното, но тези дефростите през 30 Мин. са абсурдни направо.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #74

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Говори ми, тогава защо предлагаш Мирая дето при тебе е 1100лв без монтаж?
    Предполагам, защото може да се намери на цена в бюджета. Моето Хитачи го намерих на цена 1660лв при наличието, че в почти всички сайтове го продават на 1899лв. Всеки сам решава от къде да го вземе и дали го устройва цената. Не виждам Александър да се рекламира.
    cpu_killer, mkukas, ruuni9 и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #75

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За мирая питайте KI_YOOU, има и 10-ка и 13-ка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 283 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе