Страница 7 от 283 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    8
    #91

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Благодаря колега за предложението , но не ми се харчат толкова пари за да ми красят стената . Предвид колко и как ще се ползва този климатик , смятам за безмислено да похарча толкова пари.

    Ако може да се аргументираш относно шумът на 07LMC ще ми е по-полезно. Имаш собствен опит с машината , или просто така си чувал или прочел ? Това повече ме интересува и ще ми е полезно да споделиш.
    Аз ползвам 12lmca и мога да кажа че при нормална работа на климатика вътрешното тяло е шумно. През деня не дразни, но през нощта шума от турбината е като на силен вентилатор (без хлопане и пукане). Мислех да слагам 07lmca в спалня, но като видях как работи този се отказах. Иначе топли добре. Друг сериозен недостатък е неизползваемото вертикално регулиране на въздушния поток през клапите (наляво, надясно).
    SPSt, rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #92

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Търся тиха и икономична машина основно , понеже проблеми с мощността не очаквам да имам предвид останалите два климатика в къщи и това че вратите стоят постоянно отворени.
    Вземете си "японка" втора-ръка и няма да имате проблем в този бюджет.
    Aleksandars, SPSt, oska и 2 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #93

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Търся тиха и икономична машина основно , понеже проблеми с мощността не очаквам да имам предвид останалите два климатика в къщи и това че вратите стоят постоянно отворени.
    И аз направих като тебе преди известно време, имах същите съображения и сега се чувствам малко тъпо! Не, че имам проблеми с мощността и тишината, но когато мина през другите стаи, с другите машини в тях, от по-висок клас, се сещам за глупавото си решение Изключително целесъобразно и логично, но ТЪПО!
    rosswen одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #94

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Благодаря колега за предложението , но не ми се харчат толкова пари за да ми красят стената . Предвид колко и как ще се ползва този климатик , смятам за безмислено да похарча толкова пари.

    Ако може да се аргументираш относно шумът на 07LMC ще ми е по-полезно. Имаш собствен опит с машината , или просто така си чувал или прочел ? Това повече ме интересува и ще ми е полезно да споделиш.
    Zs-s ще върши работа без да се натрапва. Lmc има голям дебит леко външно тяло и многократно е коментирано,че за спалня/детска изобщо не е удачно. Ако толкова Ви бъркат финансите и може да прежалите ненужните дефрости Дайкина работи безшумно и е що годе икономичен. Аз бих заложил на 35цата, защото е с еднакъв минимум като по-малките но има някакъв запас.
    cpu_killer, rosswen и Rafailiev харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #95

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Може ли две въпросчета към спецовете тук
    Има ли изисквания за тръбния път на 25 ZS-S и 09 грее чейндж ? И на каква височина вътр. тела от тавана?
    Този пост е редактиран от hienata76; 05-01-18 в 22:13.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #96

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    ...Аз бих заложил на 35цата, защото е с еднакъв минимум като по-малките но има някакъв запас.
    А нещо за дебита на турбината? Или, децата в детската, кучета ги яли? За какво му е запаса, къде ще си го слага?
    Alexi, SPSt и oska харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #97

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За пореден път се убеждавам, че масово от пишещите в тази тема, хал хабер си нямат от това коя машина как работи и какво може..."яко" се плескат безсмислени постове и съвети, а потребителя който търси правилна информация, по добре да си "пререже" вените...
    Gyokov, dodo_pv, pulsedriverbg и 5 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #98

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А нещо за дебита на турбината? Или, децата в детската, кучета ги яли? За какво му е запаса, къде ще си го слага?
    Ако си направиш труда преди да ме пунктираш да погледнеш сервизното, ще видиш, че почти са им еднакви air flow-a. и дори и 35цата е с духане като на 7/9 ка.
    mystikalrs одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #99

    Отговор: Избор на климатик '2018

    hienata76, и за двата модела важи правилото - не по малко от 70 mm от тавана. Колкото до тръбния път - препоръчвам ти поне три метра.
    hienata76 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #100

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Правилно си разбрал.Тези 2 неща по-рано от теб са ги разбрали Форд и англичаните,ама ти не си виновен,че по-късно си се родил.Един колега казва...''не винаги''...ами не е ,нищо не е (за)винаги.
    За фирми не ми се говори,ама ако може да кажеш защо избра Ururu пред Nexura.Сигурно си се интересувал.В темата никой не казва нищо за нея.Имам един приятел който има такава,ама той ги и продава и ще го питам някой ден,ама преди това ако има забелязани недостатъци...,че да ги дискутираме.
    Тези сентенции не съм ги измислил аз много ясно!
    Погледни в форума как се хвалят стари машини !
    относно климатика
    Нямам място за подов ( имам радиатори заради котела)
    другото е ,че искам пречистване на въздуха( подовите до колкото знам нямат такива екстри)
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 05-01-18 в 22:36.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #101

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cpu_killer Виж публикацията
    Взимайки предвид вашите мнения ( за които благодаря ) , изборът ми се свежда до една от тези машини :
    ...

    cpu_killer, предвид бюджета и другите условия, които си задал, погледни и този модел Cooper&Hunter Veritas CH-S07FTXQ. Има и тема във форума за марката


    Rafailiev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #102

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    И аз направих като тебе преди известно време, имах същите съображения и сега се чувствам малко тъпо! Не, че имам проблеми с мощността и тишината, но когато мина през другите стаи, с другите машини в тях, от по-висок клас, се сещам за глупавото си решение Изключително целесъобразно и логично, но ТЪПО!
    dodo, не се разбира какво точно си направил и защо ти се вижда тъпо. Напиши с две три изречения как логично решение ще изглежда тъпо.
    Gyokov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #103

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Когато ще купуваш машина, която ще се ползва рядко, а в същото време имаш две машини от висок клас в другите стаи, гарантиращи ти комфорта, логично е да заложиш на бюджетна. Има бюджетни такива, които са тихи и икономични. Но като ги пуснеш, разбираш колко по-зле са от високия клас и как, заради едни няма и хиляда лева, си се прекарал. Леко, но си се прекарал!
    vale2901, marqn и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #104

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За теб хиляда лева май не са пари,я фърли неколко такива насам.
    Затова има различни класи машини,иначе по твоята логика всичко щяха да са по 2 хилки,което за теб пак не са пари.
    А това с прекарването е крайно тъпо
    zxc0, hitman0013, ponyasd и 2 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #105

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хубу деее,дай ги насам като не са.значи всеки с нов климатик се е прекарал че не е взел уруру серия,нали.всеки има приоритет и според юргана си.всички сме се прекарали с колите,нали,защото има по скъпи,които като разделиш на ххх месеци е по стотинки ли?защо изобщо има ниска и средна класа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 283 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе