Страница 34 от 283 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #496

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Моля за съвет за избор на климатик за жилище с параметри:

    - 1700 лв
    - основно за охлаждане
    - по-безшумен, защото ще е непосредствено над спалнята
    - помещението е 22 кв м, южно изложение. панелен блок в София, последен етаж, изолация на тавана 5 мм, вътрешен, ПВЦ дограма - врата и прозорец
    - евентуално по-голяма мощност за около 30 кв м за да охлажда малко и коридора, когато е отворена вратата
    - по-малка височина на вътрешното тяло - до 30 см, заради ограничено място над балконската врата
    Този пост е редактиран от TishoD; 29-01-18 в 09:14.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #497

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За LMCA разбрах че са малко по-шумни.С това съм предварително наясно и мога да се примеря.За колегата който пита дали съм доволен от конвенционала.Изключително съм доволен и пак бих си взел такъв.За съжаление почти не се предлагат такива.Ползвам го за отопление.Обикновенно само вечер съм в къщи.Като се върна, включвам го и след 10 на минути духа като калорифер.Ако не е много студено навън като поработи няколко часа и го изключвам, защото не мога да спа на горещо.Знам че ще кажете че не се ползва така климатик, но на мен така ми върши най-добра работа.Предложиха ми като по-евтина алтернатива климатик Gree.Почти със същите параметри на книга.Струват ли си 300лв. отгоре(което е 1/3 от цената) за Fuji Electric.Казаха ми че Fuji Electric и Fujitsu е едно и също нещо.Така ли е?
    Да допълня.От североизточна България съм и не е топло през зимата
    Този пост е редактиран от biglubo; 25-01-18 в 14:37.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #498

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Пак се почва с ...
    Човекът иска, избрал е нещо, обаче почва да му се казва, как моето си е най-най.
    А спрете се, съжалявам но е така.
    И в двете спални съм с фусжитсу и спя без проблем, дай сега всеки пост да бъде само за това?

    Към колегата дето се чуди 9ка или 12ка - допитай се до някой от хората, които монтират.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    Както казах по-горе шума е относително нещо. Аз лично спах 4 години с конвенционална Мидея на макс вентилатор и не ми пречеше но има хора, на които муха да бръмне и се събуждат.
    Относно дали да е 9 или 12 го попитах за региона. За по-топлите райони в Бг не му е нужно 12 за 14кв2. Иначе за питането то се вижда колко е компетентна служителката в магазина.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #499

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    За спалня и за каквото и да било отопление няма нищо по-добро от централно парно, всичко друго е компромиси. Няма клими, няма локално парно.
    Браво братле,изключително правдив пост ! Няма нищо по хубаво на света от централното парно ! .В момента съм на локално което не ползвам умишлено,имам и няколко климатика,които също не ползвам .Правих всякакви опити да се адаптирам да спя в стая с климатик,но не успях.Може би съм много изнервен/чувствителен,или не знам какво...В спалнята се отоплявам на ток

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #500

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    За спалня и за каквото и да било отопление няма нищо по-добро от централно парно, всичко друго е компромиси. Няма клими, няма локално парно.
    Как да го кажа, искам съвет какъв вид портокали да си взема и получавам съвет вземи си авокадо, което е и зеленчук.

    1.разликата в комфорта при централно и локално парно каква е?
    2. авокадото е плод и расте на дърво.

    А по темата 09LMCA/E в апартамент не би трябвало да има проблем , но и според мен не е за спалня.
    Ако си свикнал на гореща струя от конвнционален климатик може и да не ти хареса.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 25-01-18 в 14:55.
    SPSt и rosswen харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    8
    #501
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Баба ми е с такъв от 3-4годони. Доста тихи външно и вътрешно тяло. Аз имам 35-ца в спалнята. Имат малка разлика в компресорите, всичко друго е еднакво. Доста тихи машини са, дори дефростите са изключително тихи. Пластмасата е масивна, рядко припуква дори и при дефрост. Аз оплаквания нямам, освен дефростите по време. За спалня или детска е перфектен. Ауто-то на турбината е мързеливо и при по-големи топлозагуби или помещение ще трябва ръчно вдигане на степените. Просто като цена-параметри има по-добри модели, затова не се и препоръчва. Но пък откъм тишина, не знам дали има кой знае каква конкуренция. Пак подчертавам нито аз, нито баба ми сме имали каквито и да било проблеми, дори и миналата зима не е замръзвала тава и т.н.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Може ли да споделите другите модели, които са по-добри в този ценови диапазон?
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #502

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Mitsubishi Heavy 20ZS-S или 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от TishoD Виж публикацията
    Здравейте,

    Моля за съвет за избор на климатик за жилище с параметри:

    - 1700 лв
    - основно за охлаждане
    - по-безшумен, защото ще е непосредствено над спалнята
    - помещението е 22 кв м, южно изложение. панелен блок в София, последен етаж, изолация на тавана 5 мм, вътрешен, ПВЦ дограма - врата и прозорец
    - евентуално по-голяма мощност за около 30 кв м за да охлажда малко и коридора, когато е отворена вратата
    - по-малка височина на вътрешното тяло, заради ограничено място над балконската врата (ще уточня допълнително)

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #503

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    1.разликата в комфорта при централно и локално парно каква е?
    .
    За мене лично е огромна.Котлите ми са на Донбас (сегашния) и на нафта.Ставаш роб,скот,и всичко що се сетиш.Зареждаш котела ,ставаш черен петър,навличаш въшкарници,нощем котела изгасва и сутрин ставаш умрял от студ.Адски скъпо.Цена на тон 330 лева.Решиш ли да поддържаш постоянна температура ,котела трябва да гори постоянно.Това означава най малко тон на месец.За нафтата - не коментирам,трябва да си шейх.С пелети е скъпо също.Напролет съм решил - режа системата с флекса.Стига селяния.
    Локалното парно е селска работа,отживелица.Трябва да се освободим от него,стига селяния.Байо вика че искал да "оди" по гащи в стаята и фърля яко кимур.Е..нема байо вече да одиш по гащи.Кимура го забраняват.
    necata2, ccankov73, mkukas и 3 други харесват това.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #504

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ОФФ - Разликата е огромна, дори като усещане на топлината, цена итн. Аз имам локално парно на газ, но както се вижда от подписа ми ползвам клими вкъщи. Аз лично приятно топъл апартамент или къща на локлно парно не съм видял, което не означава, че няма. От опит обаче виждам ползите на централното парно. В апартамента на жената имаме ТЕЦ и не бих го заменил защото няма с какво.
    А за парно на твърдо - забрави.

    Очаквах някой да се хване за авокадото - уви за мен също бе странно, че е зеленук по-скоро отколкото плод, но тук зависи как ще го ядеш. Аз лично не го обичам, а примера бе илюстративен, а не да се коментра "то па една гара" от един стар виц.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #505

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Темата е за климатизатори

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #506

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Към този момент,със сегашните цени на тока истината е само една : климатик !!!!
    И за такива изнервени като мен ,компромис в спалнята някой конвектор или радиатор .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #507

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    За мене лично е огромна.Котлите ми са на Донбас (сегашния) и на нафта.Ставаш роб,скот,и всичко що се сетиш.Зареждаш котела ,ставаш черен петър,навличаш въшкарници,нощем котела изгасва и сутрин ставаш умрял от студ.Адски скъпо.Цена на тон 330 лева.Решиш ли да поддържаш постоянна температура ,котела трябва да гори постоянно.Това означава най малко тон на месец.За нафтата - не коментирам,трябва да си шейх.С пелети е скъпо също.Напролет съм решил - режа системата с флекса.Стига селяния.
    То това ясно на 100% - хамалогията ми е позната.
    Но говорейки само за комфорта - при парно на газ и централно разлика няма - без да сравняваме цени.Но все пак не навсякъде има централно парно(или газ).
    п.с. от тази зима мой приятел мина от вълища(с изнесен навън котел) на климатици в апартамент - писнало му от хамалогията - му викам аз - поне от 5 години ти разправям да не се занимаваш с глупости - разгеле чу ме.

    п.с. 2 съжалявам, спирам с оффтопика!

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #508

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Така де, аз казвам същото. Не пипам темата газ, че ще стане мазало. Има разлика, наистина. И аз също спрам с офф-а
    ccankov73 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #509
    2. авокадото е плод и расте на дърво.

    .
    То и морковът расте в земята,но е плод
    mkukas одобрява това.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #510

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ще ни ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 283 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе