Страница 33 от 283 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #481

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Честно казано ми е все тая какви клипчета има в Тубата. Моите и трите си бачкат нормално, топло ми е, тихо ми е. За дефектни машини си има гаранция, поне в белите страни.
    Kasap, Иван Вълков и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #482

    Избор на климатик '2018

    Аз не робувам на марки, а пък Рафата още по-малко (той не е имал МХИ). Виждал съм наживо как работи този модел, така че с тези клипчета най-много да подведеш някой човечец, който тепърва се ориентира, че машината е лоша и най-вече - шумна. А тя не е! По-добре ги пускай само в темата за МХИ, има си такава, защото това твойто напоследък си е яка антиреклама.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #483

    Отговор: Избор на климатик '2018

    rosswen - От Мегаелектроникс ми казаха, че шума си бил нормален.

    Може да е дефектна бройка или некачествен монтаж не знам, лошото е че може да дадеш куп пари и да дойде някой който да направи така, че машината ти да работи по-зле и от OSAKA.
    Имаше съмнение, че стойките на външното тяло са хванати за изолацията а не директно за тухлата, но ме съмнява да е от това, понеже дюбелите се хващат за тухлата.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 25-01-18 в 09:55.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #484

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добре ги каза кои са, да знаят хората с коя фирма да си нямат работа.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    DundyTheCroc и tuparlak харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #485

    Отговор: Избор на климатик '2018

    rosswen

    От самото предявяване на рекламация докато пусна жалба в КЗП към Мегаелектроникс станаха към 50 дни някъде, а климатика работеше проблема беше в шума, представи си въобще да не работеше и тия "измекяри" да ги чакаш толкова много направо ти идва да ги гръмнеш с кеф.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #486

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!Търся климатик за помещение 14 квадратни метра.Тухлен апартамент, изложението е изток.Ще се ползва предимно за отопление.Спалня е и трябва да е топло през нощта.Мога да дам 1000-1300лв.Четох, четох и колкото повече чета толкова повече се обърквам.Има един стар Fujitsu в къщи и съм доволен, затова клоня към същата марка.Гледах в една местан фирма предлагат LMCA.12 ката е за 1300 с монтажа.Като чета тук излиза че няма нужда да взема 12 и 9 ка ще ми свърши работа.Ходих до фирмата и служителката в магазина взе да ми обяснява че колкото повече толкова по-добре.Аз и обяснявам че ако е много голям, ще почне да се пуска и да спира, но според нея нямало как да спира.Отказах се да споря с нея.Та въпросът ми е дали да взема 9ка или 12 ка.Не ми е проблем разликата в цената, ако ще е по-добре.Ако почне да спира и да се пуска климатика има ли някакъв проблем?Моя в хола не е инвертор и си спира и пуска и си върши работата без проблем.Другият въпрос ми е дали да взема LMCA, или LMCE.Не е голяма разликата в цената.Струва ли си и защо?Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #487

    Отговор: Избор на климатик '2018

    biglubo
    И аз съм на същата дилема със спалня 14кв. и на мен ми предлагат 12-ка, но не защото е подходящо а просто това имат в наличност, колегите разбират и ще ти предложат.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #488

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Здравейте!Търся климатик за помещение 14 квадратни метра.Тухлен апартамент, изложението е изток.Ще се ползва предимно за отопление.Спалня е и трябва да е топло през нощта.Мога да дам 1000-1300лв.Четох, четох и колкото повече чета толкова повече се обърквам.Има един стар Fujitsu в къщи и съм доволен, затова клоня към същата марка.Гледах в една местан фирма предлагат LMCA.12 ката е за 1300 с монтажа.Като чета тук излиза че няма нужда да взема 12 и 9 ка ще ми свърши работа.Ходих до фирмата и служителката в магазина взе да ми обяснява че колкото повече толкова по-добре.Аз и обяснявам че ако е много голям, ще почне да се пуска и да спира, но според нея нямало как да спира.Отказах се да споря с нея.Та въпросът ми е дали да взема 9ка или 12 ка.Не ми е проблем разликата в цената, ако ще е по-добре.Ако почне да спира и да се пуска климатика има ли някакъв проблем?Моя в хола не е инвертор и си спира и пуска и си върши работата без проблем.Другият въпрос ми е дали да взема LMCA, или LMCE.Не е голяма разликата в цената.Струва ли си и защо?Благодаря предварително!
    Хубаво е да кажете и от кой регион сте. Също така мисля. че 9-ката ще е достатъчна. Масово хората, които имат този модел казват, че е шумен над първа степен и не се препоръчва за спалня, но шумът е обективно понятие. Няма проблем когато климатика спира и после се включва. Това означава, че е по-голям за даденото помещение и е достигнал желаната температура.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #489

    Избор на климатик '2018

    Шумен е, чувал съм го и в действителност. На този климатик, а и на повечето на Fujitsu, втората им степен (Low) на децибели е колкото моята 60-ка, на същата степен (около 33db). Аз затова изобщо не гледам Фуджак за спалня или детска.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  12. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #490

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Пак се почва с ...
    Човекът иска, избрал е нещо, обаче почва да му се казва, как моето си е най-най.
    А спрете се, съжалявам но е така.
    И в двете спални съм с фусжитсу и спя без проблем, дай сега всеки пост да бъде само за това?

    Към колегата дето се чуди 9ка или 12ка - допитай се до някой от хората, които монтират.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    VeleV.Klima одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #491

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Моделът на фуджицу за малка спалня още не е излязъл на нашия пазар, затова се повтарят колегите. Не им се сърди.
    SPSt и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #492

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Нищо не се почва. За спално помещение е най-добре да е максимално тих. То и аз съм спал в хола и под 50-ката и под 60-ката, ама предпочитам да спя под някоя 20-ца или 25-ца. На черното-бяло не мога да кажа. Никой не говори за други характеристики, а основно за шум. Като иска, Фуджака да взима, все ми е тая, няма аз да спя под него. Казваме с коя машина ще му е по-тихо.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #493

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Пак да пиша- lmca са си шумни за спалня. Освен ако спалнята не е 8 метра на 2 метра и климатика да е в единия край а леглото в другия.
    9 luca може да една минимална идея по тиха на втора/първа степен на вентилатора. Нали имаше промоция на 12ка, на 9ка няма ли нещо да влезе в бюджета.
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #494

    Отговор: Избор на климатик '2018

    На въпроса дали LMCA или LMCE е въпрос на дизайн на вътрешното тяло. Външните са еднакви. Само да ви подсетя че има голяма разлика между инвертора и конвенционала. Преди няколко дни комшията ми ме викна да видя новото му LMCE защо струята му не била гореща като на конвенционалното Фужитсу в съседната стая.

    Имайте предвид че основния шум идва от външното тяло особено след дефрост не толкова вътрешното тяло. Смея да твърдя че на Quaet вътрешното е достатъчно тихо като поведение на турбината. Друг минус на модела е че пластмасата на вътрешното е тънка и при дегрост и малко усукан монтаж ще има припуквания. От друга страна масово се апелира климатиците да са от една марка за да няма голяма разлика в алгоритъма им на работа.
    Аз бих си задал слесния въпрос : Доволен ли сте от комфорта на конвенцинала? Бихте ли ви попречил да спите ако е в спалня? Ако мислите че конвенционала ви доставя достатъчно кофорт от към шум то и LMCA или LMCE ще покрие изискванията Ви от към шум. Възприятието за шум при всеки е различно. И аз мисля че 9-ката ще е достатъчна но не съм профеионалист а и зависи от региона, топлозагубите самата стая и сграда( това също зависи една машина дали ще е тиха).
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 25-01-18 в 13:01.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #495

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Моделът на фуджицу за малка спалня още не е излязъл на нашия пазар, затова се повтарят колегите. Не им се сърди.
    Петко, на никого не се сърдя, просто казвам, че омръзва нещо непрекъснато да се завира отпред.
    За спалня и за каквото и да било отопление няма нищо по-добро от централно парно, всичко друго е компромиси. Няма клими, няма локално парно.
    Второ, дразня се от друго. Човек си е избрал нещо, пита и се почва старата песен. Как да го кажа, искам съвет какъв вид портокали да си взема и получавам съвет вземи си авокадо, което е и зеленчук. Аз като не разбирам и нямам опит с нещо, пасувам и не се изказвам. Мисля, че в разделите на Дайкин , Митсубиши не съм писал, но ги следя, точно по тази причина.
    Това е. Спирам с офф-топика, кой разбрал, разбрал.
    necata2, oska, Иван Вълков и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 283 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе