Страница 154 от 283 ПърваПърва ... 104144152153154155156164204 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,296 до 2,310 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2296

    Избор на климатик '2018

    Mitko1234, тъй като разбрахме, за може би единствения минус на МХИ-то, липсата на плазма/йонизатор, то мисля, че е редно да се кажат и плюсовете, особено за голямото помещение. Пример, дебит на 60ZSX-S (какъвто за голямо помещение е от голямо значение) на втора степен, low - 11 m3/min, при шум 34db. МЕ FH предлага същия дебит на степен HIGH (предпоследна), но вече с ниво на шума 39db. Уруру 50-ка, осигурява този дебит, също на предпоследна степен, с шум 38dB. 60ZSX запазва най-добре мощност при минусови температури и има безпогрешен дефрост, за разлика от МЕ FH50. Във Варна, с тази висока влажност, дефрости ще има много повече, отколкото в Пловдив.
    П.п. Пиша това, като човек, който се е колебаел между точно тези 3 климатизатора, за голямо помещение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-06-18 в 18:33.
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2297

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Щом плазмените филтри са много по - добри в такъв случай наистина MHI отпадат от избора ми. Ако Уруру е толкова добър тогава, може да се замисля за комбинация с по - евтин климатик в спалнята, където и без това лятото е сравнително хладно, а зимата, не обичаме да спим на много топло. Този Flash Streamer на Daikin FTXM също ли е такава активна система? 7-цата дали ще се справи? Виждам, че го дават за 12кв. То щом има слънце в детската температурата моментално се покачва. Там отоплявахме без проблем с ADAX 1.5kw и то без да работи нон стоп или на висока степен.

    - - - - - - - - - -

    rosswen именно тези характеристики на MHI ме насочиха към тях. Въпроса е, че освен че сме с малко дете, жена ми има разни пролетно есенни алергии от време на време, а освен това имаме и куче. Ето защо си мисля, че комфорта ще е по - голям с по - хубави филтри.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2298

    Отговор: Избор на климатик '2018

    mitko1234, в такъв случай, аз бих взел Уруру-то, имайки в предвид проблемите на жена Ви. Иначе, моят 4 годишен син е отгледан на климатик без плазма, не смятам че е проблем, ако няма алергии и т.н. Новата ми машина в детската е уж с йонизатор, но честно казано не усещам някаква разлика. Това, разбира се не значи, че няма, просто не е осезаемо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2299

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Кой климатик си сложил в детската с йонизатор и не се усеща.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2300

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кой климатик си сложил в детската с йонизатор и не се усеща.
    Става въпрос за 20ZMX, цитирам: "покрита с турмалин пластина/турбина? Водят го за 24 часова пасивна йонизация, дали е ефективна или не, не се знае със сигурност, затова написах "уж".
    Дори пише това, отдолу на вътрешното тяло:

    П.п. babati дори беше писал, че го усещал.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2301

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мислех, че си сложил нещо ново и не си го добавил в подписа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2302

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Има и трети вариант,с мощен пречиствател и овлажнител както е при мен,но най-си е добре да си го има в машината по-компактно е.

    Изпратено от моят Galaxy S6 с помощта на Tapatalk
    rosswen, Rafailiev и stainway харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2303

    Отговор: Избор на климатик '2018

    milanov, стига толкова. Дай, Боже, скоро да не ми се налага да сменям, вече всичките ми помещения са оборудвани. Вариянтът на Недко също ми допада, ако човек държи много на пречистването, а харесва друга машина без такова.
    necata2 и ААТ харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2304

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Има ли място и хилядарка, третият вариант мисля, че е най-удачен от към обработка на въздуха.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2305

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В интерес на истината отначало тръгнах с идеята точно за подов климатик, но се отказах заради липсата на филтри. Освен това за тази квадратура подовите опции не са много и като добавим пречиствател цената идва като на Уруру-то, а и мястото ми по - скоро стига само за подов климатик, не и за допълнителен пречиствател, все пак като го видях така на снимка, ще го помисля още малко .

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2306

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Я виж това :
    https://plovdivclima.blogspot.com/20...0nvrv-new.html
    Хем подов, а и всичко друго си има.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2307

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Още една идея за спалня-Samsung AR09MSPXBWKNEU -има си и плазма йонизатор -Virus Doctor и много други екстри. А и е изключително тих.
    Flash streamer на Daikin FTXM мисля върши същата работа като на Ururo .

    Този пост е редактиран от stainway; 21-06-18 в 00:55.
    necata2 одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2308

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ccankov73 звучи много добре, но ми се вижда малко екзотика така японски климатик, а и аз съм от Варна. Ще направя не малка инвестиция и определено много държа на гаранционно и следгаранционно обслужване. СЪщо така ще минавам през енергийна ефективност, така че това е допълнителен критерий.

    stainway този Samsung AR09MSPXBWKNEU звучи много добре. Не съм запознат с климатиците на марката, a във форума препоръките се въртят основно около MHI, ME и Toshiba. За Flash Streamer си напълно прав. Еднакъв е при Уруру-то и FTXM. Това което научих обаче, е че не работи на първа степен на вентилатора. Трябва да е на поне втора, а при мен в малките стаи повечето от времето предполагам ще работят на първа, което малко обезмисля екстрата. Това дали е просто технологична нужда от минимален дебит при всички плазмени филтри и по - конкретно дали е така при този на Samsung и на ME?

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2309

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mitko1234 Виж публикацията
    . Това което научих обаче, е че не работи на първа степен на вентилатора. Трябва да е на поне втора, а при мен в малките стаи повечето от времето предполагам ще работят на първа, което малко обезмисля екстрата. Това дали е просто технологична нужда от минимален дебит при всички плазмени филтри и по - конкретно дали е така при този на Samsung и на ME?
    Интересно това пък от къде го научихте? Пише ли го някъде? В инструкцията на Тошиба пише, че при "тих" режим ефектът от плазменото пречистване е по-слаб. Явно това се дължи на по-малкият дебит на турбината в този режим. Интересно как и защо мислите, че ще се изключи за първа степен? Ами ако вентилаторът е на "авто" и работи с дебит като за първа степен?

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2310

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Докато търсих по - подробна информация за характеристиките на FTXM20 в сайта на един от вносителите попаднах на един коментар, който казва следното:
    Много тих и икономичен. Материала на вътрешното ако се нацапа, много трудно се почиства, грапав е ! Флаш стримера работи само на минимум втора скорост на вентилатора. Както знаете това е инвертор и когато достигне температурата намалява на минимум вентилатора и поддържа температурата само или спира напълно. Това значи, че флаш стримера почти не може да се ползва освен ако не го включите на вентилатор, което е малко тъпо зимно време. Така ,че пречистването на въздуха е малко куха екстра. В режима на вентилатора auto почти никога не работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе