Страница 164 от 283 ПърваПърва ... 114154162163164165166174214 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,446 до 2,460 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2446

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А защо не Грее фаири 24 ка
    Сравнявате 24 с 18 което не е правилно.
    За да получите правилни насоки има въпросник ..... отделете малко време за отговори.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    9
    #2447

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!
    Моля за съвет. Предстой ми покупка на климатик за пръв път. Ще се ползва целогодишно във всекидневна с кухня 22кв около 50куб, пластмасова дограма и изолация, югоизточно изложение, 5ти етаж.
    Бюджет около 1700 лева с монтаж.
    За сега съм се спрял на Fuji RSG-12LUCA. Има ли нужда да гледам други модели или този ще е достатачен?
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI +
    Mitsubishi MSZ-SF35VE
    Поздрави!

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2448

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Vasko попълни въпросника, че боба свърши, еле пък за магазин.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2449

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от 100il Виж публикацията
    Здравейте!
    Моля за съвет. Предстой ми покупка на климатик за пръв път. Ще се ползва целогодишно във всекидневна с кухня 22кв около 50куб, пластмасова дограма и изолация, югоизточно изложение, 5ти етаж.
    Бюджет около 1700 лева с монтаж.
    За сега съм се спрял на Fuji RSG-12LUCA. Има ли нужда да гледам други модели или този ще е достатачен?
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI +
    Mitsubishi MSZ-SF35VE
    Поздрави!
    5тия етаж е висок ~2.27см? Иначе 12LUCA е страхотен модел и би се справил.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #2450

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    И аз имам нужда от помощ при избор на климатик.
    Нужен ми е за комбинирана стая - хол + кухненски бокс + усвоена тераса.Обща площ - не повече от 30кв. Жилището е в подножието на планината, но е стабилно тухлено строителство с до 35 - 40 см външна стена. Ет.1, Етажът е повдигнат на около 2 метра височина от партерното ниво. Помещението е с две външни стени. Комбинирано с климатика, макар и рядко (най - вероятно при по - ниски температури) ще се ползва и малка камина. Височината на тавана е 2.60м. Поддържана температура - не повече от 20градуса.
    В момента съм се спрял на следните два хиперинверторни модела :
    - LG H12AL-NSM/H12AL-UE1 - 12000BUI
    - Mitsubishi electric - MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - 12000BUI
    За втория четох доста добри и положителни отзиви, макар и да е малко по - скъп.
    При всички положения не мога да дам повече от 2500-2600лв. Търся най - вече икономия и надеждност в самата система. Интересува ме с цел отопление. Рядко ще се ползва за охлаждане.

    Кой от двата бихте ми препоръчали? Отворен съм и към други предложения.
    Също така мислите ли, че е добра идея да се постави климатик и в помещението в което ще се спи?
    Трябва ли да се притеснявам, ако климатикът няма йонизатор? Като цяло играе ли голяма роля това ?
    Също така може ли да ми представите някакви груби сметки , ориентировъчно с колко бих се минал на зима за отопление на въпросното помещение с хиперинверторен? По мои груби сметки ми излезна средно около 60лв. на месец, но все пак искам да сондирам повечко мнения като цяло.
    Този пост е редактиран от Tompson; 04-07-18 в 17:38.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2451

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, ако прочетете поне малко от форума, ще си отговорите сам на повечето въпроси.
    Kasap одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #2452

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Vasko попълни въпросника, че боба свърши, еле пък за магазин.
    Къде е въпросника, не го намирам?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2453

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Първа страница на темата.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2454

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Tompson, не бих сложил LG-то , при хиперинверторните модели. Лично мнение!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    bobovo, ccankov73 и rosswen харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    9
    #2455

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    5тия етаж е висок ~2.27см? Иначе 12LUCA е страхотен модел и би се справил.
    моя грешка, около 57куб
    А дали този нов модел е по-добър избор : Fuji RSG-12KGTA ?
    Заслужава ли си близо 200лв повече от LUCA ?
    Ще ми се лятно време да го ползвам за охлаждане и на антрето и спалня, още около 20кв.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2456

    Отговор: Избор на климатик '2018

    100il, за да сте сигурен, че това което Ви харесвате като модел ще Ви свърши работа, доверете се на фирма която да Ви консултира на място, спрямо условията и монтажа.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2457

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Tompson, спрямо условията които сте упоменали, предлагам да обърнете внимание на следните модели:
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
    General Fujitsu ASHG12KGTA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-S~SRC50ZS-S Premium
    Gree GWH12YD-S6DBA1A (LCLH) Amber
    Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai
    Някой от тях може да Ви се струват малко преоразмерени, но при -10°С външна температура, няма да е така....

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #2458

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте! Предстои ми да купя два климатика - за детска стая и за всекидневна с кухня. Климатиците ще се ползват основно за отопление през зимата, през лятото само в най-големите жеги за охлаждане. До момента сме се отопляли с камина на дърва, така че приоритет ми е топло и комфортно през зимата и доколкото е възможно по-ниски сметки за ток. Иска ми се за детската стая климатика да бъде максимално безшумен, за да не пречи на децата. Ще съм благодарна да ме насочите към марка и модел.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. Основно за отопление ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 1.детска стая 6,3м х 3,5 м ~22 кв.м - 58 куб.м - само една външна стена 3,5 м с прозорци и врата към тераса 2.всекидневна - 5,40м х 3,5~ 18,9 кв.м - 49 куб.м - външната стена е само една 3,5м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ/двoeн/ cтъĸлoпaĸeт, KA
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 1. детска стая 6 кв.м 2. всекидневна 4 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; 1. детска стая -изток 2.всекидневна - запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 3 етаж от 8 етажен панелен блок, вътрешен апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo 1. дeтcĸa 2. вceĸиднeвнa
    · aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България - Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - Като се има в предвид, че досега сме се топлили с камина на дърва и сме свикнали да ни е топличко през зимата, ще е добре да се поддържа по-висока температура през зимата
    6.Вътрешна изолация на външните стени. И в двете стаи има само една външна стена с прозорец, която има вътрешна изолация - фибран.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - 1. детска стая - телевизор, компютър 2. всекидневна - готварска печка, хладилник, пералня, малък бойлер под мивката, микровълнова, кафе машина, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 3200 максимум 3500 лева за двата с монтаж - като този за детската стая може да е по-скъп от другия
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - ще се отопляваме само с климатиците, в Пловдив рядко температурите падат под -10,-15 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #2459

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, имам нужда от безпристрастно мнение, защото никога не съм се интересувал от климатици. Ето какво е помещението:

    1. Жилищно
    2. Ще се използва най-вече за охлаждане, а през зимата - за поддържащо отопление при не много ниски температури. При под -10 ще използвам електрически маслени радиатори. Сметката за ток не е решаваща, държа на други неща като тишина и комфорт.
    3. Помещението е обичаен хол в панелен апартамент, с тераса 1.10, H=2.60, отворена (неусвоена)

    - 18 кв. м. - преходен хол към спалня,
    - обем - 47 куб. м.
    - външна стена 3.40 m
    - прозорци около 5.5 кв. м. (около 60 % от стената)
    - PVC дограма, 3-камерен профил, обикновени бели стъкла
    - изложението е юг - югозапад
    - етаж 7 от 8 в панелка

    Идеята е през лятото да държа всички врати отворени и хладният въздух да се самопридвижва из другите помещения, особено към спалнята в съседство. Тя е със следните данни:

    - 13 кв. м, около 34 куб. м
    - външна стена около 2.90 м с прозорец+врата, още една външна стена (на изток) 4.80 х 2.60 метра, с външна изолация от 5 см стиропор
    - същата ПВЦ дограма, площ около 3.5 кв. м, около 46 % от стената
    - изложение юг-югозапад
    - има същата тераса, неусвоена

    4. В София е апартаментът
    5. Желаната температура в климатизираното помещение е около 23-24 градуса
    6. Холът е вътрешен, само с 1 външна стена, спалнята е с 2 външни, по-горе писах за изолацията
    7. Уредите са: телевизор, компютър, ресийвър за домашно кино, рутер, принтер (ползва се предимно телевизорът - LED LCD 46")
    8. Бюджетът не е ограничен, но искам да купя нещо, чиято цена е съобразена с това, което предлага и за което основно ще го ползвам. Повече търся тишина, лесен за употреба, елементарно дистанционно с хубав и четлив дисплей.
    9. За отопление няма да разчитам на климатик, но за охлаждане - дори в най-големите жеги искам да не се затруднява да поддържа 24-26 градуса в помещението. Без климатик редовно става 29-30-31 и спането в такава жега е неприятно.

    10. Ще опитам да кача схема по-късно днес.

    Най-важното на което държа - тишина от вътрешното тяло, не само на хартия, а на практика. Искам да не чувам, че работи и по възможност - колкото се може по-малко да се включва и изключва самият компресор, ако може да си работи постоянно с ниска честота. Управлението по ВИ-ФИ e за предпочитане, но приложенията на някои марки са несъвместими с телефона ми и не ги "виждам" в плей-стор-а, така че ще преживея и без ВИ-ФИ.

    Предварително ви благодаря и наистина разчитам на помощ от опитните.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2460

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ogi28b, понятието "тишина" е разтегливо понятие за различните хора...Предвид условията, моделите които може да Ви свършат работа са:
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
    Mitsubishi Electric MSZ-AP35VG~MUZ-AP35VG
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе