Страница 105 от 135 ПърваПърва ... 5595103104105106107115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1561

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Интересно как смогва да стопля стаята на най-ниска степен. Моите, макар в същата квадратура, като стане под 0-та и поизпускат задание на най-ниската степен, защото си правят топъл джоб. А едната е с доста големи дебити.
    На Midea BreezeleSS най ниската степен е тиха и смогва и да топли защото дебита и не е малък. Не знам колко е точно, но се усеща осезаемо и затова ПРЕПОРЪЧВАМ вътрешното тяло на Midea BreezeleSS да не се монтира директно срещу легла, бюра, дивани.Дебита на турбината когато е в режим следене е същия като тихия режим и също се усеща защото турбината при него се върти при ОФ, понякога спира при ОФ но не мога да разбера при кои условия спира и после пак се върти при ОФ.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1562

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На мен тез 8,2 киловата за 9ч. в 14кв.м. с добра изолация темперирано помещение никак не ми се връзват освен ако прозореца не е бил отворен .... или термостата на конвектора развален. Това са много загуби = 120 лв. на месец ако се топлиш с конвектор , щеше да ти направи впечатление миналата година.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1563

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нямаш ли много изолирано помещени с южно изложение и топлещи съседи, то конвектора ще ти изяде ушите за ток

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1564

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Добре изолирана стая около 14м2 -4 киловата на денонощие според мен е ок с климатик, при температури падащи до минус 3 и без помощ от комшиите

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1565

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На мен тез 8,2 киловата за 9ч. в 14кв.м. с добра изолация темперирано помещение никак не ми се връзват освен ако прозореца не е бил отворен .... или термостата на конвектора развален. Това са много загуби = 120 лв. на месец ако се топлиш с конвектор , щеше да ти направи впечатление миналата година.
    На конвектора бяха зададени 22 градуса и тези 8.2 киловата ги отчете броадлинка.Тя спалнята е с изолация но е със североизточно изложение и си е студена стая.Единствено хола ми е топъл защото родителите ми живеят под него и защото слънцето го огрява почти през целия ден.Спалнята ми и детската стая никой не им помага нито отгоре нито отдолу.Аз миналата зима не съм се отоплявал с конвектор, само няколко вечери пусках конвектора да го тествам, но тогава беше топло и разхода му беше по малък.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1566

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    На конвектора бяха зададени 22 градуса и тези 8.2 киловата ги отчете броадлинка.Тя спалнята е с изолация но е със североизточно изложение и си е студена стая.Единствено хола ми е топъл защото родителите ми живеят под него и защото слънцето го огрява почти през целия ден.Спалнята ми и детската стая никой не им помага нито отгоре нито отдолу.Аз миналата зима не съм се отоплявал с конвектор, само няколко вечери пусках конвектора да го тествам, но тогава беше топло и разхода му беше по малък.
    Тези 8,2кв ги виждам като 20 киловата за денонощие или около 5-6 киловата с климатик осреднено разбира се. Слънцето и комшиите са голямо предимство. Моите и двата климатика направо влизат в порочен кръг на 8-9 градуса външна със слънце, ако имах и комшии не знам.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1567

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Конвектора не работи така ... трябва му мноого повече време за да темперира помещението(чрез конвенция) и да влезе в режим. На климатика реално му мериш темп. на струята , а конвектори загрява стени , под таван и тогава влиза в режим...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1568

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    те го дават КОП 3.2 при -7 ,ще излезе че правилно са измерили от Еуровент .. тихия режим със сигурност смъква ефективността малко или много ,също
    Бате , пусни една духалка и ми "сметни" колко ще и е "копа" спрямо конвектори за 9ч.

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1569

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    "бате" нищо нямам намерение да ти смятам .. Мидеята ми не е влизала в ОФФ от 15-20 дена ,като не го държа на 27° да не офи ,ами на 21 .. външни от -8 до +6 .. нито го чувам нито го мисля ,пия си виното с мезето ти си смятай каквото те интересува

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1570

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Конвектора не работи така ... трябва му мноого повече време за да темперира помещението(чрез конвенция) и да влезе в режим. На климатика реално му мериш темп. на струята , а конвектори загрява стени , под таван и тогава влиза в режим...
    Ето затова експерименти за няколко часа са напълно безмислени и много заблуждаващи.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1571

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Ето затова експерименти за няколко часа са напълно безмислени и много заблуждаващи.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Целта на този експеримент, който го започнах в края на миналата зима, но тогава вече температурите бяха положителни беше само вечер като си лягам да включвам конвектор за да разбера колко повече ще плащам за удоволствието да спя на пълна тишина, защото предишния ми климатик в спалнята работеше шумно и ме събуждане през нощта.Сега вече при отрицателните температури разбрах, че ще плащам доста повече за удоволствието да спя на пълна тишина. А и с новия климатик на тих режим си спя без да се събуждам и сметката за тока ми е малка. Толкова по тази тема.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 17-01-22 в 22:01.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1572

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .... не го държа на 27° да не офи ,ами на 21 .. външни от -8 до +6 .. нито го чувам нито го мисля ,пия си виното с мезето ти си смятай каквото те интересува
    Що мяташ камъни в градинката на Миланов с тия 27° ... зададох ти , щото мен не ме бива да смятам копове по конвектор (каквото и да означава това) . Предполагам че формулата си я получил след няколко кани вино ...

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1573

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ооооо, аз съм вече на 28°, старо ви е инфото.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #1574

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Ето затова експерименти за няколко часа са напълно безмислени и много заблуждаващи.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Така стана във форума.
    Има EUvent и SCOP,ама много викат ,че били ала бала.То хубаво,ама ние как рабрахме това?
    Хората казват как го правят при еднакви стандартни условия.И докато не сме открили по-добър начин (а то няма) да разберем това се съобразяваме с написаното,ако е потвърдено от EUvent.Единствено сравнение което мисля е меродавно,ако се сравни стария с новия климатик за голям период от време.
    A как и докъде ''развърта'' и превърта,кога прави дефрост,как си ''кърка'' на 150w вероятно са хубави приказки при наличие на коронавирус и свързаните с това трудности да посетим някоя кръчма.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1575

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз имам познат с две ME-та в двустаен апартамент, които мислише да бутне още един, щот си мислише, че конвектора му върти много ток.

    Посъветвах го да си купи един смарт контакт и първо да види аджеба колко харчи за да поддържа 21C в тази стая.

    Разбира се останалите две ME-та помагат, понеже вратите ги държи отворени през повечето време. Вече не е много убеден, че има нужда от още един климатик за отопление.

    При всеки е различно и на всеки елката му смята по различен начин, въпреки, че математиката е една.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе