Страница 104 от 135 ПърваПърва ... 5494102103104105106114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1546

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    GLARYS, Какво показва замерването?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1547

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    GLARYS, Какво показва замерването?
    Предишната вечер в спалня 14 кв.м. с вътрешна изолация, в 22.30ч.изключих климатика работещ на 22 градуса и включих конвектор с електронен термостат във отоплената стая и го изключих сутринта в 07.30ч.За тези 9 часа работа конвектора изразходи 8.2 киловата. Снощи измерих разхода на климатика ми Midea 09 BreezeleSS работещ на тих режим който ограничава компресора и работещ при нисък коп пак от 22.30ч. до 07.30ч. тази сутрин като разхода на климатика беше 2.48киловата за 9 часа работа. Имаше само разлика във външната температура между двете нощи, като конвектора го включих при +1 градус и сутринта го изключих при -3 градуса външна температура. Температурите от снощи при които работеше климатика бяха -1 градус и тази сутрин бяха -5 градуса когато го изключих.Ако температурите бяха еднакви двете нощи разхода на климатика щеше да е още по малък.В края на миналата зима направих същото замерване на конвектор и климатик, тогава конвектора изразходи 3 киловата повече от климатика за 9 часа работа, но тогава температурите бяха положителни и беше по топло от сега
    Alexi, mimojef, peter`s и 4 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1548

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Може да се каже 3,5 КОП

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1549

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Може да се каже 3,5 КОП
    Така показват сметките когато климатика работи на тих режим, може довечера да оставя климатика на ръчна степен на турбината и да се види дали копа ще се вдигне когато климатика работи на по висока степен на турбината.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1550

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    С тея загуби, сметката се вързва ако нямаш изолация?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1551

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Предишната вечер в спалня 14 кв.м. с вътрешна изолация, в 22.30ч.изключих климатика работещ на 22 градуса и включих конвектор с електронен термостат във отоплената стая и го изключих сутринта в 07.30ч.За тези 9 часа работа конвектора изразходи 8.2 киловата. Снощи измерих разхода на климатика ми Midea 09 BreezeleSS работещ на тих режим който ограничава компресора и работещ при нисък коп пак от 22.30ч. до 07.30ч. тази сутрин като разхода на климатика беше 2.48киловата за 9 часа работа. Имаше само разлика във външната температура между двете нощи, като конвектора го включих при +1 градус и сутринта го изключих при -3 градуса външна температура. Температурите от снощи при които работеше климатика бяха -1 градус и тази сутрин бяха -5 градуса когато го изключих.Ако температурите бяха еднакви двете нощи разхода на климатика щеше да е още по малък.В края на миналата зима направих същото замерване на конвектор и климатик, тогава конвектора изразходи 3 киловата повече от климатика за 9 часа работа, но тогава температурите бяха положителни и беше по топло от сега
    КОП- 3,5 спрямо конвектора не е хич зле Гларус.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1552

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Имаш ли изолация? С тея загуби, сметката се вързва ако нямаш изолация?
    Спалнята ми 14кв.м.е с вътрешна изолация от гипскартон и вата а на тавана отгоре имам втора изолация от вата.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1553

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    С тея загуби, сметката се вързва ако нямаш изолация?
    Морфи би ли пояснил за мен как се връзва сметката без изолация

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1554

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    тази сутрин като разхода на климатика беше 2.48киловата за 9 часа работа.
    Идеално. Правеше ли он/офф и поддържаше с някаква постоянна приблизително еднаква мощност? Дефрости имаше ли тая нощ?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1555

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Морфи би ли пояснил за мен как се връзва сметката без изолация
    Ммм не, иска малко чете и смятане.

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Спалнята ми 14кв.м.е с вътрешна изолация от гипскартон и вата а на тавана отгоре имам втора изолация от вата.
    Нещо не виждам ползата от гипсокартона и ватата.... Стаята ми е с подобна квадратура на твоята и вързвам тези загуби при тези външни темп. без изолация. Региона в който живеем сме си направо комшии.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1556

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    те го дават КОП 3.2 при -7 ,ще излезе че правилно са измерили от Еуровент .. тихия режим със сигурност смъква ефективността малко или много ,също

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1557

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Предишната вечер в спалня 14 кв.м. с вътрешна изолация, в 22.30ч.изключих климатика работещ на 22 градуса и включих конвектор с електронен термостат във отоплената стая и го изключих сутринта в 07.30ч.За тези 9 часа работа конвектора изразходи 8.2 киловата. Снощи измерих разхода на климатика ми Midea 09 BreezeleSS работещ на тих режим който ограничава компресора и работещ при нисък коп пак от 22.30ч. до 07.30ч. тази сутрин като разхода на климатика беше 2.48киловата за 9 часа работа..........
    Климатика ти харчи много малко.При отрицателните температураи само 2,48 за 9 часа през нощта,означава малко над 5/6 на ден,може би.
    Скоро не съм мерил в северната си стая,но меря един маслен радиатор сложен в 15 кв.м южна стая без външни стени,2 етаж от 3 ,горе и долу се отоплява,остъклена тераса с ал.дограма.
    От много време съм го оставил и поддържа към 21-22 гр.,даже не съм ги мерил,но при липса на студени стени съвсем комфортно.
    Разхода на ден е малко над 6,5kw.Вярно,че е в много леки условия и за това не бих сложил климатик,но твоето 8,2kw за 9 часа показва големи загуби.
    Не си писал на каква температура си го оставил,може би както климатика на 22,въпреки,че 22 с радиатор се усеща по-комфортно и може би трябва да е 20/21.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1558

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Я как хубаво шари по скалата на ватовете.
    Screenshot_20220117-152732_e-Control.jpg

    - - - - - - - - - -

    Спря.
    Не знам като е +5° що не слиза до към 200..250W
    Screenshot_20220117-153304_e-Control.jpg

    Пак тръгна.
    Screenshot_20220117-153533_e-Control.jpg

    /в името на файла е времето, дата, час ,минути, секунди/

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1559

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Идеално. Правеше ли он/офф и поддържаше с някаква постоянна приблизително еднаква мощност? Дефрости имаше ли тая нощ?
    Когато температурите са положителни и Midea 09 BreezeleSS работи на тих режим не превишава 300 вата. Качвам графиките и от снощи как е работил при -5 градуса.
    Screenshot_20220117-132454.jpg.
    Screenshot_20220117-132533.jpg.
    Screenshot_20220117-132553.jpg.
    Screenshot_20220117-132706.jpg.
    Screenshot_20220117-132814.jpg.
    Screenshot_20220117-132916.jpg.
    Качвам и снимка на разхода на Мидеята от 00.00ч. до 07.30ч. тази сутрин.
    Screenshot_20220117-073054.jpg
    Alexi, bobivg и milanov харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1560

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Интересно как смогва да стопля стаята на най-ниска степен. Моите, макар в същата квадратура, като стане под 0-та и поизпускат задание на най-ниската степен, защото си правят топъл джоб. А едната е с доста големи дебити.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе