Страница 95 от 135 ПърваПърва ... 45859394959697105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1411

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    пуснах си игра ( РС-то ми има няма 500 вата ) и мидеята слезе на 170 вата ,навън е -3 .. преди това креташе на около 200-220
    Пускай си по-често игри. Да пестиш от климатика

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1412

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мимоджеф при мене беше същата работа докато настроя клапите и струята точно към вратата, нещата се подобриха с една идея но до там. Изписахме 15-20 страници в другата тема, Даже Алекси на 3-4 пъти казваше че му има нещо на този климатик(не че това не са му редовните постове поне на 5%). И за после вече знаеш. Моите 2 стотинки са че този климатик е перфектен за 21м2, има всичко от което се нуждае, загуби, пространство. Тъй като не се слагам за професионалист ще кажа и на твоя датчиците нещо куцат, махни десния капак изолирай датчика добре(вкарай му 5к-ома) и виж дали ще имаш промяна, ако нямаш никой няма да разбере че си вадил датчика. Някои си набиват 18-ки в 12м2 и се оправят ти да не можеш с 7-ца в 21м2.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Ха-ха-ха, ти сериозно ли си помисли, че смятам, че панасониката ти е способен на 85W средно на час при 24/7? Аааа, виж к'ва била работата.... сега се оказа, че работил само вечер, а през останалото време 16C, което е почти равносилно на ОФФ.... да го беше написа в....



    ..... щот доста подвеждаш с такива писаници.

    Морфи писал съм но е в другата тема не тук, и с повечето хора които са в тази тема е обсъждано, даже и Сашо се сърдеше че се получаваше като групичка от 6-7 човека.



    За протокола и моя направи дефрост в 18.30, след близо седмица без дефрост и офф, но беше бърз.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1413

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Момчета, пийте си пиенето и не го мислете толкова. А струята с 400W знаете ли колко по-приятна е от тази с около 200W, в това студено време?
    mimojef, peter`s, Mig82 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1414

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Петре, аз съм претръпнал вече.
    Не мисля да се занимавам с такива гимнастики. Доволен съм за сега от машинката. Това дето го пиша не е оплакване а споделяне.
    bobivg одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1415

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И аз така .....споделям....6310 пъти...
    mimojef одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1416

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И аз така .....споделям....6310 пъти...
    Ей го, че има ефект от споделянето. Петър вече е доволен. Благодарение на теб и на мистър Ф.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1417

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Никой не казва че се оплакваш ама е работа за има няма 5 мин.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1418

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Наздраве от мен!
    Мога ли да помоля за едно друго сравнение на консумацията.
    За да е коректно, вътрешната температура трябва да е еднаква реална температура(не задание, щото има разлики в + или -)
    За целта дебнем поне 2 дни с външна темп. почти неизменна или много близка, колкото е възможно.
    Смятаме средна консумация за час за съответната стая и делим на разликата между външна и вътрешна температура.
    Или колко вата за градус разлика получаваме, нещо като коеф. на топлозагуби.

    Примерно:
    Вътрешна 20гр. , вън +11гр., средна консумация(ОН-ОФФ) - 140W.
    Или 140W/(20-11) = 15,55W/°C
    Вътре 20гр., вън 0гр. консумация 280W, няма ОН-ОФФ.
    280/(20-0)=14W°C - странно.
    Вътре 20гр., вън -10гр. консумация 500W, или 500/(20- -10)= 16,66W/°C
    Вътре 20гр., вън -15гр., консумация 600W, или 600/(20- -15) = 17,14W/°C
    Схванахте идеята мисля.
    Данните са за National X405A2.
    Вижда се, че ОН-ОФФ е ефективен колкото при -5-6 гр. сравнен с +11гр. Това са към 16-17 гр разлика във във външната все пак!
    Всички консумации са далеч от номинала от 1195W.
    А ОН-ОФФа е много близо до минимума от 170-180W и въпреки това си дава преразход!
    Този пост е редактиран от zxc0; 11-01-22 в 20:24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1419

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Малко са 21кв.м. за 22°, 40 трябват.
    А сега като падне под -2° отиват на 60.
    /многоетажно, изолирано, обитаемо /

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1420

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е, някакво разреждане не се ли наблюдава при -1 или -10, или -15гр. ще чакаме.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1421

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ти да видиш, втори дефрост при мен, сега е бавен,хванах го случайно и е дълъг. За 15мин направи скреж по питата, не е истина.
    Този пост е редактиран от peter`s; 11-01-22 в 20:48.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1422

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Петре ти "плачеш" за един Хоум Асистант.
    Много ще ти е интересно щото дава много подробна информация за работата на машината. Нищо не ти убягва.
    morfei1 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1423

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    пускай я в олх

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1424

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Петре ти "плачеш" за един Хоум Асистант.
    Много ще ти е интересно щото дава много подробна информация за работата на машината. Нищо не ти убягва.
    Ако се "подхлъзне" по HA ще стане интересно, тогава вече няма да има догатки и предположения, пък и ще има много повече свободно време.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    mimojef одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1425

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Алекси според теб за колко би било нормално да я пусна, пусни някаква ориентировъчна цена, знам че е колкото искам ама все пак не съм запознат с ценообразуването

    Направи топъл джоб и сега работи с 250 вата,направо хладно.
    Със соноф-а беше по лесно през телефона, ама нали сме в период на експерименти

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе