Страница 103 от 135 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1531

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    много добре те е разбрал ,това което казва е ,че няма никакво значение ,че климатика е на слънце и стената там е 60° .. и аз мисля ,че няма никакво значение или и да има е минимално .. ако климатика кляка в режим охлаждане не е това причината ,просто толкова си може
    ccankov73 и morfei1 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1532

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    много добре те е разбрал ,това което казва е ,че няма никакво значение ,че климатика е на слънце и стената там е 60° .. и аз мисля ,че няма никакво значение или и да има е минимално .. ако климатика кляка в режим охлаждане не е това причината ,просто толкова си може
    Това че ти и Цанков не виждате Нагрята стена и климатик на 20 санта от нея за проблем или по сериозно утежнение на работата е ваше право, никой не може да ви го отнеме. Няма караница а просто изразено мнение подкрепено с нещо което съм наблюдавал.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1533

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Peters, ще ти го напиша кратко, понеже сме на “санитарен полуден” у дома… : и двата ти климатика са грешно оразмерени.
    Панасоника ти, вари го-печи го, е девятка и затова в големите жеги едвам смогва, без значение от изложението в квадратурата в която си го сложил.
    Пробвал съм с девятка в подобна квадратура но северно изложение.Точно по- и след обед се задъхваше, с бели стени.Тогава пусках външните термо щори и донякъде помагаше.Но стане ли над 30-35С - слаба работа.
    За MHIто пък кво да говорим.
    Та понеже беше писал, че те чака монтаж на над 10 машини(по спомен) преосмисли си концепцията за правилно оразмеряване.
    И не, никой не се заяжда, а гледаме да помогнем, но при изначално сбъркана концепция няма как да стане .
    mimojef, Kasap, bobivg и 2 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1534

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    смятай ако насложиш 10 МХИ-та с броадлинкове и почнеш да ги следиш така - ще ти побелеят косите
    morfei1 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1535

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Хаха "санитарен полуден". Ми значи си точно по темата за "консумация в реално време". [emoji16][emoji16][emoji485]

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1536

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    За панасоника хич не мисля че е НЕдооразмерен, баш тамън си ми е, виж за хевито съм по съгласен ама нямаше много време миналата година и не можах да си намера читава 22-ка. Писал съм преди.
    Утре ще пусна по обработени данни, че соноф-ами заби и неможах да взема данни. Към около 18.00 имам 8 киловата на мхи-то и 4,2 киловата на панасоника за 32 часа или 12.2 киловата за 32 часа(от 10 часа на 13.01-18.00 на 15.01) или около 380 на час вата за 50м2.
    Алекси това с броудлинка наистина ще стане голяма заигравка, а при 20 климатика представяш ли си, ами ако и трябва да давам описание на работата им тук, чак ме е страх да пиша.
    Mig82 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1537

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    МХИ не е преоразмерен ,все пак е седмица - най малкия модел на марката и следва да е подходящ за малки помещения .. единствената причина да се смята за преоразмерен е ,че е софтуерно недомислен и не работи адекватно в малки помещения .. МХИ реално нямат модел подходящ за стаи под 20 квадрата
    milanov одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1538

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Стават и за под 20м2, ама трябва да е в къща без изолация или по-студено помещение. И "не стават" е доста пресилено. Това, че ще работи он/офф, не значи, че изобщо не става. Откъм шумови характеристики и т.н. са си перфектни.
    Mig82 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1539

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    МХИ не е преоразмерен ,все пак е седмица - най малкия модел на марката и следва да е подходящ за малки помещения .. единствената причина да се смята за преоразмерен е ,че е софтуерно недомислен и не работи адекватно в малки помещения .. МХИ реално нямат модел подходящ за стаи под 20 квадрата
    Преорзмерен е от гледна точка на това че помещението(моето) е добре изолирано и както каза софтуерно че е недомислен

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1540

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Голяма мизерия е това 5 минутно задържане на 500 вата !
    4 часа си работи на затворена врата 1-ва на вентилатора и 23 градуса. Гледах си на тихо и на топло Снукъра по Евроспорт, Спря за един дефрост на -1 и всичко се обърка. Пак започна да ОФФ-и на 5 минути. Станах да напиша този пост и да му направя корекция с вратата.
    Дайте някой хакер да му пренапише софтуера на това нещо. Да намали тези 5 минути на 2.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1541

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    МХИ реално нямат модел подходящ за стаи под 20 квадрата
    Имат, но се водят Beaver...
    Alexi, Kasap и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1542

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Имат, но се водят Beaver...
    А има ли някакъв начин да се доберем до такава техника?
    [mention]mimojef [/mention] , при високият клас е 1.5мин. на тези външни.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1543

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Малко да изплакнете окото...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, peter`s и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1544

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мдааа, и аз не смея да шукна, камоли врата/прозорец да барна.
    Щото цяла нощ дежурен.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1545

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сашо пусни една 22-ка, точно такъв си търсих ама немаше никъде.

    Иначе за 2 дена имам 12 килвата на мхи-то и 8.5 киловата на панасоника. 20.5 киловата х 48 часа =427 вата за 50м2
    В спалнята е настроен на 24 градуса и вент на 2, но прави 25 и трудно се спи, довечера ще го намалям на 23. В хола е на 22 вечерта е на 23 за няколко часа

    ето един климатик със стандартен монтаж 2070 лева, без монтаж се намира за 1900 лева. Отдолу в линка е с монтаж
    https://www.biccamera.com.e.lj.hp.transer.com/bc/item/9314453/


    Този пост е редактиран от peter`s; 16-01-22 в 11:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе