Страница 86 от 135 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1276

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    и аз мога да обясня ,това е недъгав софтуер писан от малоумници .. щом топ модела на Хитачи не си вдига минимума и никога не влиза в он-офф ,значи може да се направи .. Панасониците също не си вдигат минимума ,има и други марки
    mystikalrs и milanov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1277

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не можеше да не бъде намесен "топ модела на Хитачи". От този "топ модел" също може да се взаимства 2-ра степен с 30дБ за 25-ца, което е супер подходящо за малки помещения. Отделно, безгрешния дефрост алгоритъм, който има нужда от поставяне на допълнителни съпротивления на температурните датчици, за да бачка адекватно.
    Alexi и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1278

    Re: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Истината е че повечето хора предпочитат да им духа топла струя може би затова го правят това покачване на някои марки. Обикновения ползвател не гледа дали работи он оф а дали духа топло. Мен също ме дразни он оф, Хитачитата Неси покачват минимума но той ибестова е висок над300 вата, Панасоника ми редовно е под 200 вата в спалнята, като чак сега го пускам,като станаха отрицателни температури те. С двете хитачита си топля целия апартамент.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1279

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не можеше да не бъде намесен "топ модела на Хитачи". От този "топ модел" също може да се взаимства 2-ра степен с 30дБ за 25-ца, което е супер подходящо за малки помещения. Отделно, безгрешния дефрост алгоритъм, който има нужда от поставяне на допълнителни съпротивления на температурните датчици, за да бачка адекватно.
    нещо си в грешка .. степените са 20-24-30- последната не се сещам колко беше а и рядко се ползва

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #1280

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Бъдни Вечер е скоро, оставете ги поне днес да си консумират колкото трябва,
    и се хващайте с другата консумация….
    Подкарал съм и осемте машини у дома, че гости идат, и колкото-толкова.
    Весел Празник .
    mimojef, GLARYS и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #1281

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Подкарал съм и осемте машини у дома, че гости идат, и колкото-толкова.
    Весел Празник .
    Да не забравиш да спреш половината като се налее греяната, че ще ги умориш тия хора :D
    Този пост е редактиран от Rakeem; 24-12-21 в 15:22.
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1282

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Весели празници на всички! Не се стягайте толкова, времето навън "олаби" и пак пукна пролет, насред зима. За минимумите, на който не му харесват - просто да не си взима такива машини. Много добре се знае кои са. Аз имам своите доводи защо се покачва и съм ги споделял многократно. Просто не виждам смисъл да го дъвча пак.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-12-21 в 15:25.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1283

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #1284

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    .....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rumb@ta, milanov и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1285

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Супер!!!
    ccankov73 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1286

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Така са нещата при мен за последните 12часа. Картинката е подобна от 21.12 вечерта до днес. Очаква се повишаване на темп. и On/Off е неизбежен. Толкова за минимума ми от 400W при под +5C.
    п

    25m2 общо, последен етаж. Стая, антре и баня с тавани на 2.80м. Задание 22C, в стаята е 22.5C, в банята е 19.5C, в антрето си нямам на идея колко е. Климатика е 9-ка (12-ка).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1287

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мен за последната нощ от 20.00-09.00= 8 киловата иначе за целия ден от 24 часа 2 климатика достигат 12киловата общо в 50м2
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1288

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията


    ccankov73 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1289

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Честита Коледа на всички Живи и здрави и дано машините да топлят.
    mimojef, zxc0, GLARYS и 2 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1290

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Смених смарт контакта на климатика и минимума от 360-370W, падна на 310-320W.

    Забелязва се също и разлика при максималното развъртане при старт. Преди 750W, с новия контакт 650W.

    Тея китайци за по 15лв. явно мерят как им дойде.


    - - - - - - - - - -

    ...нещо повече, на което станах свидетел последните часове. Дори видях минимуми при работа от 230W при външна темп над +10C. Не знам дали се дължи на новия контакт или на това, че заданието е 22C от около седмица, спрямо преди това 20C.
    Е, не е 100-150W като при новите модели хиперинвертори, ама е добре като за моя 15+год. дядо-ветеран.

    Преди това не се е случвало никога откакто го следя, докато сега още на следващия ден показа разлика.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morfei1; 25-12-21 в 15:02.
    Kasap и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 86 от 135 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе