Страница 76 от 135 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1126

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Дърт (16год) General ASH9LSBCW, които обаче е работил много малко за това време. 1-2 сезона максимум.

    Топли общо около 26кв.м / 70куб. Стая, антре и баня. Стаята е с вътрешна изолация на външните стени и тавана, тъй като е тавански етаж. Антрето е вътрешно и има изолация само на тавана. Банята е без изолация.

    Като цяло работи on/off (работи 5мин, почива 5мин. и пак така. Не съм го видял да пада под 350-370W. Или не може по-надолу или бързо си достига заданието.

    Режим на вентилатора Auto, поддържа 20C.

    На снимката се вижда среден разход на час за изминалото денонощие.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1127

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Broadlink SP3s вече е спрян от производство.
    Някой знае ли дали има наследник, и кой е модела?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1128

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мдаа, и аз потърсих вчера, но няма по магазините.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1129

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е няма ли нещо подобно? Сонофф-а не ме кефи. Както и масовките смарт контакти които работят с TuyaSmart.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1130

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е няма ли нещо подобно? Сонофф-а не ме кефи. Както и масовките смарт контакти които работят с TuyaSmart.
    За наследник не знам. Аз ползвам продуктите на Shelly, навсичкото отгоре са и Български.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1131

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето една снимка от Туя.
    На МХИ-то малко преди да ОФФ-не

    Егаси алгоритъма!
    На затворена врата, тръгва, вдига до 650, бързо смъква до 500 после бавно вдига до 630, и ОФФ.
    ЧУДО
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1132

    Re: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз днес също си купих от китайските които работят с туя и смарт лайф, но консумацията я показва само отначало добре после в един момент забива и стои една и съща. Това и на двете хитачита, ще ги връщам

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #1133

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз също ползвам смарт контакти с туя-та. Консумацията се обновява през 1-2 секунди максимум.
    mimojef и mystikalrs харесват това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1134

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Danzki Виж публикацията
    Аз също ползвам смарт контакти с туя-та. Консумацията се обновява през 1-2 секунди максимум.
    И при мен е така. Аз моя контакт го взех от Алито за 11лв. миналата зима

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    58
    #1135

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Имам 5 бр. Sonoff POW R2, флашнати с tasmota, както и едно Shelly EM с две клампи, което мери цялата консумация на къщата, всичко това интегрирано в Home Assistant. Перфектни са.

    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
    morfei1 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1136

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Моя сонофф и аз го флашнах с Тасмота, но до там.
    Много сложно е за мен интегрирането му с хоум асистант. То може и да е проста работа ама аз не можах да се справя.
    Сега на този климатик със Соноффа(тасмота) мога да си следя консумацията само от домашната мрежа. Че не мога и да му върна неговия фърмуер.
    Преди малко поръчах едно Shelly 1PM.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1137

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    това устроиство не видях да има консумация в реално време ,или дори консумация на база период .. реално е едно уифи време реле

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1138

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1139

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Моя сонофф и аз го флашнах с Тасмота, но до там.
    Много сложно е за мен интегрирането му с хоум асистант. То може и да е проста работа ама аз не можах да се справя.
    Сега на този климатик със Соноффа(тасмота) мога да си следя консумацията само от домашната мрежа. Че не мога и да му върна неговия фърмуер.
    При Shelly, можеш да си инсталираш и връщаш каквото си поискаш без никакви проблеми, без илишни врътки и гимнастики. Производителите ти дават пълна свобода в това отношение. Намен лично не ми се е налагало досега. Техният си софт с MQTT, ми дава достатъчно свобода. За хората на които не им се занимава, Cloud-да им е добро решение с доста подробна информация, по спомен помнише до година назад.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1140

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ей това MQTT ме отказа мене да се занимавам със сонофа.
    Много сложно е за мен. Гледах клипове, четох форуми..... Е не можах да го подкарам.
    Дърт съм явно вече за тези хакерски гимнастики

    - - - - - - - - - -

    То май има такива Емкютити готови кутийки да се продават.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе