Страница 125 от 135 ПърваПърва ... 75115123124125126127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,861 до 1,875 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #1861

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Колежка взе 25цата ZS по моя препоръка есента.Досега беше на ТЕЦ.
    Като я питам - как е, доволна ли си - вика супер е, и сметките са ниски.
    Понеже не мога да и обясня какво точно е он-оф(тъй като реално не се изключва) я питах мести ли клапите?
    Отговора беше “май да, не съм гледала”.
    Та това искат нормалните хора - топло и ниски сметки, а ние нека си ги чоплим….
    Aleksandars, rosswen, Palev и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1862

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Абе ние, че си ги чоплим, чоплим си ги. Ама туй нещо нормално ли е?
    Според мен не е.
    Махнах от хола конвенционална 18-ка китайска (даже не и помня името) и сложих 20-ка МХИ. Оня работеше ОН/ОФФ и този работи ОН/ОФФ. Обаче оня правеше по 2 ОФа на час а този по 6. Оня не правеше дефрости докато не стане на буца лед, този ги праска през 50 минути, че и на 10 градуса се оттърва. Сметките същите, топлото същото. С този е малко по тихо.
    Ама тези конвенционалки ЗС-ите, не трябва да надхвърлят 1000 лева.
    100% конвенционалка е това.
    Даже съм сигурен, че тези от Емаг дето бяха по 600 лева се държат в пъти по адекватно.
    Миланов беше прав.

    Между другото, какво стана с Миланов? Къде се изгуби?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Та това искат нормалните хора - топло и ниски сметки, а ние нека си ги чоплим….
    Ниски сметки защото ги сравняват с конвектор.
    zxc0 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    446
    #1863

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ниски сметки защото ги сравняват с конвектор.

    Не само, един приятел плати 396 лева за газ през Януари, при положение че живее в саниран блок ,има вътрешна изолация и готвенето им включва ток.Отделно от това живеят само той и жена му.Нашето тричленно семейство за същия период има сметка 185 лева за ток и 20 лева за газ(само готвене котлони + фурна).Поддържаните температури са сходни 22-23 градуса, както и населеното място,изложението и квадратурата на жилищата са на 95% сходни също.
    Този пост е редактиран от HRS9; 02-03-23 в 09:44.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1864

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Остави го Мимоджев да си гняви. Той си има някакъв фетиш към модела. Хем го мрази, хем взе втори.
    Скоро ще споделям консумации от подовата Перфера. В момента я монтират.
    Alexi, JOKVN, ccankov73 и 2 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    446
    #1865

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Остави го Мимоджев да си гняви. Той си има някакъв фетиш към модела. Хем го мрази, хем взе втори.
    Скоро ще споделям консумации от подовата Перфера. В момента я монтират.
    Честито, ако утре не беше 3-ти Март щях да кажа, че това е събитието на седмицата, ама нищо печелиш второ място.Със здраве да си ползваш машината и да споделиш задълбочените(сигурен съм, че ще задълбаеш) си наблюдения върху модела.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #1866

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Скоро ще споделям консумации от подовата Перфера. В момента я монтират.
    Една година да си начешеш крастата и ще ти мине.При мен толкова изкара "ватметъра" и.Не очаквам изненади.
    Но все пак пиши де, че ми е интересно за 25/35. 50ката например спокойно може да си работи на минимума.Като цяло всякакви "развъртания", ако има нужда въобще, ги прави много плавно.Дет му викат работи "мазно".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1867

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не очаквайте да му вися и да го дебна. Минали са ми тия трепети. Ще му хвърлям по едно око от време на време. Тя работата на една машина си личи и без ватметри.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1868

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Като написах, че го сравнява с конвектор имах предвид, че ако го сравни с неконвенционален климатик (дори от най евтините китайски) друга песен ще запее.
    А Мимоджеф си купи втори щото мислеше, че в 21м2 ще заработи като инвертор. Ама...... Все едно да накараш котка да лае.
    Модела си е чист конвенционал.
    Alexi одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    446
    #1869

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Като написах, че го сравнява с конвектор имах предвид, че ако го сравни с неконвенционален климатик (дори от най евтините китайски) друга песен ще запее.
    А Мимоджеф си купи втори щото мислеше, че в 21м2 ще заработи като инвертор. Ама...... Все едно да накараш котка да лае.
    Модела си е чист конвенционал.
    Поправете ме ако греша(относно изчисленията) но при мен - тъй като топлозагубите са минимални и за да не ми ОФФ-и трябва да поддържам 23 градуса, което е топло дори на жената, та машината работи Он-офф 5 - 5 минути - което прави 30 минути ОН и 30 ОФ при около 500 вата(на час) разход, когато пусна на 23 градуса слиза на 220 и работи през целия час.Като обобщим стигаме до извода, че реално консумираната енергия при вариант ОН ОФФ е около 250 вата на час а когато работи постоянно е около 220 което далеч не е болка за умиране.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1870

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Поправям те.
    Вдигаш температурата в стаята с един-два градуса и въпреки това ти прави по нисък разбод.
    Ако можеха да слизат на 180-200 вата разхода ти при температура в стаята 22 щеше да е с поне 30% надолу

    - - - - - - - - - -

    Проблема дори не е в минимума. Осакатили са машината с безумния начин на работ.
    Логиката е да тръгва бавно от нулата и степ бай степ да си вдига консумацията докато задържи температурата в стаята.

    - - - - - - - - - -

    И все пак, поздравления, че са успели да направят "тиха" конвенционалка с части за инвертор.
    "тиха" е в кавички щото и там е малко на късмет работата
    Този пост е редактиран от mimojef; 02-03-23 в 14:29.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    446
    #1871

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Поправям те.
    Вдигаш температурата в стаята с един-два градуса и въпреки това ти прави по нисук разбод.
    Ако можеха да слизат на 180-200 вата разхода ти при температура в стаята 22 щеше да е с поне 30% надолу
    Да не забравяме, че това е средния клас на марката(въпреки, че за 1600 лева с монтаж, за колкото съм го купил аз се съмнявам, че може да се вземе нещо по-качествено) и не бива да очакваме чудеса, тъй като имам и високия, мога да кажа, че той ми е слизал и на 150.Също така мисля, че инверторния режим на работа не бива да бъде самоцел, тъй като в моя случай нарушава комфорта.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1872

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Написал съм допълнение към горния си пост.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    446
    #1873

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Написал съм допълнение към горния си пост.
    Да видях го и го прочетох.Относно логиката на работа поне аз не мога да коментирам труда на хора, на които " не съм достоен ремъка на обувките да развържа" в техническо отношение.Аз съм счетоводител и нямам технически познания, само споделям личните си наблюдения върху техниката с която разполагам.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1874

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Радвам се, че си доволен от работата на климатиците. Не, че аз не съм. Както каза Росс тук доста издребняваме. За което са виновни ватметрите. Фактите обаче са си факти.
    Ватметъра показва истинската същност на машината. Нищо повече или по малко.
    HRS9 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    446
    #1875

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Радвам се, че си доволен от работата на климатиците. Не, че аз не съм. Както каза Росс тук доста издребняваме. За което са виновни ватметрите. Фактите обаче са си факти.
    Ватметъра показва истинската същност на машината. Нищо повече или по малко.
    Като за начало съм доволен.Мисля също така, че истинската същност на машината не се заключава само в показанията на ватметъра.Ти притежаваш доста по-голямо разнообразие относно машините,а и предполагам дългогодишен опит и съм сигурен, че ще го потвърдиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе