Страница 75 от 135 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1111

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цанков, понеже и аз съм на легени, съм направил една "автоматизация". На 2..3см от горния ръб съм направил отворче и в него едно силиконово маркучле, ф6 вътрешно, ф8 външно. Единият край на дъното на легена, другият в канала (чучура при мене). Така като се напълни легена се самоизточва. Терасата суха. Е, в кучи студ не върши работа.
    mimojef, ccankov73 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1112

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Браво бе Миланов, не ми е хрумвала такава “автоматизация”.
    Маркучи, силикон и стъпаловидна боркорона имам, само време да намеря и ще си поиграя.
    Канала е на 1.5 метра.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1113

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Абе П.П. си е ( пълна простотия ) ама на фона на сензорите в стиропор по стените.
    Няколко пъти ги бях забравил и станала една тънка коричка, та от там "автоматизацията"
    П.П.
    Изпразването почва като нивото подмине леко мястото където влиза маркуча, там трябва да не пропуска около маркуча. После по скачените съдове излиза всичката вода. При мене не е оферта да капе непрекъснато от чучура на балкона, а така е доста по рядко.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1114

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    по рядко ама по много

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1115

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Като замръзне целия леген как изкарваш маркуча? Къса ли се за да изхвърлиш буцата с лед?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1116

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Като замръзне в легена, си прави "кофичка"! И пак става празен.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1117

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Като замръзне целия леген как изкарваш маркуча? Къса ли се за да изхвърлиш буцата с лед?
    Миналата зима си беше малко демо версия и не се е случвало да се напълни до горе и да замръзне на буца. Замръзва на буца, но примерно до половината пълна и все се случваше след някой друг ден да станат дневните положителни и да се поразтопи.
    Моите клими не пикаят много, сега в мъглите е по критично, но външните са около нулата, така че не става на буца. Като дойдат големите студове е сух студа и няма чак толкова размръзяване. При моите условия са горе долу такива нещата.

    - - - - - - - - - -

    Ако се случи да замръзне пълно до горе, отмествам легена и слагам втория резервния.
    Мисля с 5 легена да изкарам до пролетта.
    bobivg одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1118

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Замръзналия го вкарай вътре да отнема топлина от помещението.
    Разрежда он-офф-ите....
    zxc0, UW, rosswen и 1 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1119

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Като замръзне целия леген как изкарваш маркуча? Къса ли се за да изхвърлиш буцата с лед?
    Легена е от алпака и е поставен върху газова пирустия , като заколи прасето по Коледа - топи леда , вади маркуча и вари бурканите в него . И тя зимата преполовила .... Лятото полива китките ... ако някой бръмбар не е запушил конденза и така ...


    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1120

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Screenshot_20211113-115044_e-Control.jpg
    Хевито, при включен силент режим, задание 26° фан 3-та. К'во точно прави този силент/сайлънт режим .....нищо.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1121

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При ЗМХ сайлънт ограничава дори първоначалното развъртане. При 20-ката не минава 440W. Пробвах Сайлънт, при 0гр. на 60-ката и максимални градуси, за да видя до колко ще го ограничи. По спомен, не му позволи да вдигне повече от около 1000W, а по принцип в такива условия развърта до близо 3000W.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1122

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    През нощта на затворена врата и тих вентилатор.


    През деня на отворена врата и АВТО вентилатор.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, ccankov73 и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1123

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нямам графики, ама Тошибата на отворена врата по цял ден бачка на 190-200W без да изключва, понякога на Ауто вент, 1-ва фиксирана или тихо Ауто. През нощта изключва през дълги интервали, но като цяло не мога и да го разбера, защото се случва тихо. За спане ползвам 1-ва фиксирана или тихо Ауто, както ми скефне. Жената също няма претенции, на 1-ва също става за спане.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1124

    Re: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    През ноща он оф ли работи или просто си намаля под 200 вата без да изключва daikina

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1125

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е от къде да знам нали спя.
    Прави по някой ОФФ вероятно.

    - - - - - - - - - -

    Обикновено когато офи ниските точки са още по-ниско

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе