Страница 14 от 135 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #196

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мен е 10 градуса вън, 24~25 градуса вътре, а аз се разкарвам както винаги бос и по тениска. При тези градуси Панасоника поддържа температурата в ~50 квадрата с консумация 390 вата и вентилатор на 2-ра степен.
    Влажността отвън е 80%, от външното тяло тече като чешмичка, а вътрешното грее като калорифер. При висока влажност топли забележимо повече, дори на ниска консумация се усеща, че грее като печка.
    bobivg, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,944
    #197

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При мен е 10 градуса вън, 24~25 градуса вътре, а аз се разкарвам както винаги бос и по тениска. При тези градуси Панасоника поддържа температурата в ~50 квадрата с консумация 390 вата и вентилатор на 2-ра степен.
    Влажността отвън е 80%, от външното тяло тече като чешмичка, а вътрешното грее като калорифер. При висока влажност топли забележимо повече, дори на ниска консумация се усеща, че грее като печка.
    Е той COP при тая температура му е до небето. То е грехота да не се възползваш. [emoji16] Гори малко, топли много.
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,309
    #198

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Темперираме яко.
    Аз в момента темперирам 85м2 с 20zs-w + един Китаец в хола(обикновен). ЗС-а беше нагласен на 23 а китаеца на 24 като се прибрахме от работа при ЗС-а темп. в стаята беше 23 при китаеца 22 а в другите 2 стаи и коридора които са без отопление 21. И двата бяха предимно ОФФ.
    Китаеца не го слуша главата! Като си направи градусите чака да падне температурата с 2 градуса и тогава тръгва. А ги прави много бързо щото е 18-ка в 21м2.
    Към 17:00 реших да позатопля още малко и ги направих и двата на 25. На китаеца нямам ватметър но там е ясно за 7-8мин. ОН прави банята и после поне 40мин. ОФФ докато не падне температурата с 2 градуса.
    20ZS-W с турбина на МАКС и 25С на отворена врата естествено, през първите 20мин. работеше на 300W след това започна бързо да пада. Слезе до 210 вата и така бавно, но сигурно догонваше от 23 до 25. От както смъкна консумацията до към 19:00 докато имах възможност да го наблюдавам, колкото пъти го погледна, все си беше на 210-213W. В 21:00 като се прибрахме вече беше ОФ. При него 25 в другите стаи 22. Външната 11 градуса.
    Направи ми впечатление, че много бързо смъкна към минимума.
    Започва да ми харесва.
    Между другото, вече е с нова втулка и за сега тракане няма.

    В събота чакам монтаж на две нови попълнения. ME AP35VG за кухнята и Daikin FTXM20N за моята спалня. Китаеца в хола, ще видим кой ще го смени на пролет.
    Този пост е редактиран от mimojef; 29-10-19 в 21:50.
    bobivg, Phoenix_1, rosswen и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #199

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На този sz-w много много не му се работи, 2° има да догонва и на минимум крета.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,944
    #200

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На този sz-w много много не му се работи, 2° има да догонва и на минимум крета.
    Ми деликатна е машината, какво толкова? [emoji16] Ето ви плюса на големите дебити. Нямате угодия значи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-10-19 в 22:19.
    Phoenix_1, Mig82 и ivan9494 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #201

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Mimojet
    Ще чакам с нетърпение твоето мнение / сравнение между Дайкин / МЕ / МХИ
    И Честито за придобивките . За мен Дайкина и МЕ са най- доброто от този клас за спалня

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #202

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Добър вечер господа.Да се включа и аз.Преди малко се прибрах от работа и две(двете 35RPC) от трите машини пуснати на 25 градуса на втора степен на вентилатор,и двете си бичеха на около 400 вата,като тази която е над главата ми в кухннята си е офф през 10-15 мин.Японката я пуснах и нея. като преди малко я гледам свалила на 320 вата ,при 25 нагласени.
    Външна около 9 градуса в момента.
    bobivg одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #203

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На този sz-w много много не му се работи, 2° има да догонва и на минимум крета.
    Това не е минимума на тази машина.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #204

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При зададени 25° слиза ли под 210W.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #205

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Слиза. Предполагам това зависи от топлозагубите.
    Phoenix_1 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,944
    #206

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    При зададени 25° слиза ли под 210W.
    Без проблеми си слиза на 180W, а в някои случаи до около 160W. При това 25-цата. При 20-тицата положението трябва да е същото. Това ми харесва, че си стига минимума, ако се наложи, независимо от заданието. МЕ-то ми си качва минимума с всеки градус нагоре.
    При 60ZSX-S е като при ZS. Независимо дали е настроен на 21 или 24гр., винаги си слиза до 180W, стига да има подходящите условия.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-10-19 в 07:49.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #207

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Октомври месец мина доста добре, без да се налага да се пуска климатика. Да видим как ще ноември.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,309
    #208
    При мен може и 5-те метра денивелация да са причината за тези 20-тина вата горница. Аз от както е на отопление под 210 не съм го виждал моя.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На този sz-w много много не му се работи, 2° има да догонва и на минимум крета.
    И на мен това ми направи впечатление. Може би според това с каква скорост се покачва температурата в стаята си определя и оборотите на компресора. А и турбината беше на МАХ. Въпреки това струята беше доволно топла.
    Както и да е. От както втулката не хлопа вече гледам с по добро око на него.
    Момчетата казаха, че ако пак хлопне ще сменяме турбина.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #209

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Mimojef, и при мен денивелацията е 5-5.5м и 20 zs-w слиза до 180w, а 35 zs-w до 190w, явно просто трябват необходимите условия за да слезне на минимума. Така че не мисля, че е от денивелацията.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #210

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    mimojef , ако искаш пробвай довечера преди да го пуснеш (ако е спрян през деня) го изключи от захранването (щепсела) и извади батериите на ДУ за 5-10мин. за да го рестартираш напълно. Пускаш го на топло , вента на 3та на 24/25° и трбва да свали на минимум.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 135 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе