Страница 19 от 135 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #271

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    В събота, в събота ги чакам.

    Румбата, този уред кой модел на Волткрафт е? И от къде си го взел?
    Питай ги пак имат ли налични АР,тази година модела се оказа най-търсената машина на пазара(в Пловдив със записване)и Климаком я закъсаха с доставките.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #272

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    Сутринта кгта-то много ме изненада с този минимум на 4градуса външна в 20кв. Това до сега не го бях виждал.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Постиженията на тази машина явно са завидни.
    zxc0, Phoenix_1, shener84 и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #273

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Направо не знам дали това е истина мисля да сменя ватметъра, знам че е точен замервах го на бойлера беше добре

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #274

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    Направо не знам дали това е истина мисля да сменя ватметъра, знам че е точен замервах го на бойлера беше добре

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Машината си е добра. Нищо му няма на ватметъра.
    Phoenix_1, Jack Krauser, ivan9494 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,312
    #275
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Питай ги пак имат ли налични АР,тази година модела се оказа най-търсената машина на пазара(в Пловдив със записване)и Климаком я закъсаха с доставките.
    Ами всичко е платено. Машините трябва да са в склада на продавача.
    Ама след тази информация, ще им се обадя да им кажа, че ако е някоя бройка смъкната от стената в шоурума ще я върна.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #276

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нормално, в Еуровент са му дали около 0,111 киловата минимум. Значи KGTA с ниските си минимуми са подходящи климатици за добре изолирани стаи с ниски топлозагуби.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rafailiev и dimitrin6405 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,312
    #277
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Нормално, в Еуровент са му дали около 0,111 киловата минимум. Значи KGTA с ниските си минимуми са подходящи климатици за добре изолирани стаи с ниски топлозагуби.
    Така е. Аз доста се чудих за една 9-ка в кухнята ама ме спря ниския номинал 2.8кв

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #278

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Така е. Аз доста се чудих за една 9-ка в кухнята ама ме спря ниския номинал 2.8кв
    Аз честно казано, не виждам AP35 с какво го превъзхожда и като отоплителна мощност, и като хардуер...а очевидно, и като софтуер.
    П.п. Джак, според тези таблици, значи моята 60-ка трябва да пада до 150W, на +12. Отдавана 1.08kW, с COP 7,15. В еуровента взимат данните от тези таблици. Там е същото.
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-10-19 в 10:40.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #279

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Така е. Аз доста се чудих за една 9-ка в кухнята ама ме спря ниския номинал 2.8кв
    Зависи колко ти е студена кухнята.
    Устойчива работа на отопление при супер-ниски честоти се постига като закачат даунсайз-нат компресор на тяло с голям топлообменник. При кгта са резнали и от мощността на моторите на вентилаторите, от там печелят още ватове надолу, но всяко нещо си има и +, и -. Както казах, за мен тези машинки са подходящи за стаи с ниски топлозагуби, в които ще работят комфортно, без да се напъват, в режим поддържане на температурата.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-10-19 в 10:51.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #280

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Това е много точно казано за кгта

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,312
    #281
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз честно казано, не виждам AP35 с какво го превъзхожда и като отоплителна мощност, и като хардуер...а очевидно, и като софтуер.
    Ами предпочетох да е ар35 а не 9кгта защото кухнята ми въпреки, че е 18м2 е само с външна изолация, има повечко прозорци и 1/3 от пода и е изнесена извън основата на първия етаж на къщата. Отделно ще работи почти винаги с отворена врата към ~9м2 коридор.
    Поблазни ме по-високия номинал, бивалентната темп. -10 при МЕ / -7 при ФУ и запазването на добри мощности при много ниски температури.
    И марката естествено! МЕ
    Ap35 При -15 2.6kw СОР 2.6 а 9кгта 1.99kw COP 2.3
    Другото което ми "подви опашката" беше разликата в обявените по официалните сайтове параметри на 9-ките при Fujitsu и при General. Споменавал съм го вече. Според брошурите и сайтовете, параметрите н Фуджитсу 9кгта са смешни пред тези на Дженерал 9кгта.
    Във фирмата от която купувам в момента (поради някакви съображения) продават Фуджитсу а не Дженерал, и не могат да ми гарантират, че обявените данни по брошурите и на сайта на Фуджитсу са правописна грешка.
    Въпреки,че го коментирахме тук и стигнахме до този извод, ме достраша. Знам ли?
    Не съм казал, че АР превъзхожда КГТА. Просто така съм решил да постъпя според обстоятелствата в конкретния случай.
    Rafailiev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #282

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Взех та обърнах внимание и на МЕ-то в спалнята - SF35. Това, което писах още зимата се потвърждава. Външна 6гр., зададена 23гр., турбина на Ауто. Темперирал си е, бачка цял ден. Работи он/офф - 5мин./5мин. Всичко си е постарому. Не се форсира след офф, вдига до 350W, като си работи на толкова. Слиза за малко до 310-320W и пак отива на 340-350W. Това си е ок. НО ми се натрапи нещо друго, на което не бях обърнал внимание преди. Преди да включи и свали клапите след офф, седи цели 3 минути на 300-320W?! Що за поведение? Грее си се себе си, да не му е студено?! При това го прави всеки път.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #283

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ros би ли пробвал на тих режим или на 1 ва как ще се държи ?

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #284

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз вече спрях да им обръщам внимание кой на колко бачка,важното е комфорта.
    mimojef, Phoenix_1, rosswen и 3 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #285

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Ros би ли пробвал на тих режим или на 1 ва как ще се държи ?
    Няма проблем, ама утре, че ще паркираме малкия. Ще му ръчна първа степен от дистанционното. Иначе си бачка на 2-ра постоянно. Според мен ще си вдигне леко консумацията и ще офф-ва повече, но обещавам да пробвам утре.
    П.п. Гена, МЕ-то е с ватметър отскоро, та реших да споделя и при него как е положението с управлението на компресора. Може да е полезно за някои потребители. Мен лично не ме дразни почти, общата консумация е добра, топли и е тихо.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 135 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе